ADI DERYA İDİ,O BİR DERYA İDİ | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>ADI DERYA İDİ,O BİR DERYA İDİ 15.10.2015 16:37

ADI DERYA İDİ,O BİR DERYA İDİ

ADI DERYA İDİ,O BİR DERYA İDİ

                                                   
Ömer Hayyam ‘’Adalet kainatın ruhudur’’derken,Walter ise ‘’Geç kalan adalet adaletsizliktir.’’demiştir.
  Milli Eğitim Bakanlığı’’6228 sayılı Milli Eğitim  Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde  Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ‘’ la Merkez ve  Taşra teşkilatlarında 95 bine yakın idarecinin (müdür ,müdür başyardımcısı,müdür yardımcısı)kazanılmış bütün haklarını ellerinden alarak bunların yerine kendi yandaş ve Candaşlarını göstermelik mülakatlarla bu görevlere atamıştır.Bu atanmış  Müdürler, hiçbir ölçü aramadan istedikleri müdür yardımcılarını okullarında çalışmak üzere görevlendirmiştir. Bu vesile ile bütün  okullarda Müdür ve Müdür yardımcıları % 90 itibari ile aynı sendikanın üyelerinden oluşmuş oldu. Böylece Milli Eğitimi  yandaşlar yönetir oldu.Oysa görevden alınan müdürler her düzeyde yeterli,devlet terbiyesi almış,takdir,teşekkür,aylıkla ödüllendirme ,yüksek lisans yapmış,üstün başarı belgesi ile ödüllendirilmiş kişiler.Suçları sadece mevcut hükümete biat etmemek,taşeron olmamak,dik duruşlu adam olmak ,Cumhuriyete ve değerlerine sahip çıkmak ,Milli  Eğitim Temel felsefesini amaç edinmiş olmak,vb.
   Görevden alınan bu değerli müdürlerden bazıları bu haksızlığa çok fazla derecede içerlenerek üzülmüş,bu haksızlığı kabul edememiştir. Bir çok  okul müdürü ve müdür yardımcısı değişik hastalıklara yakalanmıştır.Bazı Müdür ve Müdür yardımcılarının huzuru bozulmuştur.Bazıları ümitsiz olmuştur.Hiçbiri devlete küsmemiş ama hepsi çok incinmiştir.Bazı müdür ve müdür yardımcıları çok sevdiği mesleğinden istemeyerek emekli olmuştur.Bazıları ise haksızlığın verdiği üzüntü ile hastalanmıştır.Bunlardan birisi de yıllardır Pendik Halk Eğitimi Müdürlüğü ,Kadıköy Halk Eğitimi müdürlüğü görevlerinde bulunmuş,herkes tarafından takdir edilen değerli müdürümüz Nuri BAŞ’tır.Nuri BAŞ  , mide kanserine yakalanmış,iki ameliyat geçirmiştir.
          Hasta olanların yanında hayatını gençliğinin baharında kaybedenler olmuştur.Bunlardan birisi de gerçek bir derya olan Derya SARI kardeşimizdir.Derya Sarı kardeşimiz de yapılan haksızlıklara çok üzülen  arkadaşlarımızdandı. Haksızlık öyle boyut almıştı ki mahkemeyi kazananlar geri dönemiyordu.O’da kazandığı halde dönemedi.Bu üzüntüye daha fazla midesi dayanamadı,gençliğinin baharında aramızdan ayrıldı. Derya SARI;onlarca makale yazmış,eğitimde halen okutulan ve değişik konularda onlarca kitap yazmış, dört yüksek lisan bitirmiş ,adalet yüksek okulu eğitimi almış, donanımlı,Liyakatli, başarılı bir Müdür idi.Derya SARI  ile Pendik öğretmen İbrahim Öztürk İlköğretim Okulundaki müdürlüğü yıllarında tanıştım.Müthiş bir insan , değerli bir akademisyen ve iyi bir vatansever.Tek suçu mevcut yönetimin hatalarını söylemesi,açık düşünceli oluşu.
 Böyle değerli arkadaşlarımız, haksızlık ve hukuksuzluk yüzünden aramızdan ya emekli olarak ya sürgüne giderek ,ya da vefat ederek ayrılmışlar.
  Adaletsizlik yüzünden,üzüntü sebebiyle  vefat eden arkadaşlarımıza Allah`tan rahmet,hastalananlara şifa ,emekli olanlara sağlık ve uzun ömürler dilerken,  Derya  SARI kardeşimiz bir derya idi. O`nu hiç unutmayacağız,sonsuza dek özleyeceğiz.Söz veriyoruz.Doğru emellerimizden asla taviz vermeyeceğiz.Ruhu şad ,mekanı cennet olsun.
                                                                                                                                  SAMİ ÇELİK

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/