TÜRKLÜK BEDENİMİZ, İSLAMİYET RUHUMUZDUR. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> TÜRKLÜK BEDENİMİZ, İSLAMİYET RUHUMUZDUR. 22.12.2016 14:27

TÜRKLÜK BEDENİMİZ, İSLAMİYET RUHUMUZDUR.

                                   

  Türk insanına, kurucuları olmalarına rağmen Osmanlı Devlet’i zamanında ikinci sınıf vatandaşı muamelesi yapılmış, Cumhuriyet döneminin son 14 yılında da aynı muameleye devam edilmiştir. Siyasal İslamcıların hiç haz etmediği ırk Türk ırkı olmuştur. Oysa yüce Peygamber’imizin Türkler hakkında söylediği güzel hadisleri bütün cihan bilmektedir.

  Osmanlı’da Türk kimliği her zaman hakir görülmüş, Türkler İmparatorlukta ‘’Unsur-u Aslı’’ konumunda bulunmalarına ve diğer milletlere göre daha avantajlı konuma sahip olmalarına rağmen sosyo-ekonomik ve siyasi olarak kendi milliyetlerini hiçbir zaman ön plana çıkaramamıştır. Hatta ‘’Devletin Geleceği’’ için her türlü fedakarlığı yapmış ve buna rağmen kendi ülkesinde dışlanarak aşağılanmıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nda ‘’ Türk kimliği’’,’’İslam Aidiyeti’’ile maskelenmiştir. İnsanlar, Türk, Arnavut, Arap, Bulgar olmadan önce Müslüman sayılıyordu. Türk olmak hiç bir ayrıcalık getirmiyordu. Türk ismini, utanç duyulacak bir sıfatmış gibi kimse kendisine yakıştırmak istemiyordu. Tanzimat dönemine kadar Osmanlı tarihçileri, Osmanlı hanedanının tarihini, ya sadece Osmanlı tarihi olarak, yada diğer İslam devletleri tarihinin bir parçası olarak inceliyorlardı. Türk milletinin mazisi adeta silinmişti.  Osmanlı’nın kurucuları Türk olmasına rağmen, Türk’lere ‘’ Etrak-ı bi İdrak’’(idraksız Türkler)deniliyordu. Yine aynı tezat Cumhuriyet Türkiye’sinin son 14 yılına da damgasını vurmuştur. Türk adeta aşağılanmıştır. Milliyetçilik ayaklar altına alınmıştır. ‘’Ne Mutlu Türküm Diyene’’ dememek için ‘’Andımız’’ kaldırılmıştır. Bankalardan,  valiliklerden, bir çok kurumdan TC. ibareleri silinmiştir.‘’Bayrak şiiri’’ yasaklanmıştır.’’ Türkiyem şiiri’’ yasaklanmıştır. Milliyetçi sanatçılar ekranlara çıkarılmamıştır. Milliyetçi, vatanperver, Atatürkçü, Ülkücü gençler makamlardan uzaklaştırılmıştır. Ayrımcılık hortlatılmıştır. ’’Türk Milleti’’ yerine ‘’Milletimiz’’ ibaresi kullanılmıştır. 36 etnik kimlik üzerinden toplum ayrıştırılmıştır. ‘’Mustafa Kemal’’ denilse de ‘’Atatürk’’ denilmemiştir. Vb. işte bu yüzden Türkiye hızla irtifa kaybederek boşluğa çakılmıştır. Sonuç felaket olmuştur. Bu felaket yine Türklük ipine sarılarak atlatılmaya çalışılmaktadır. Keşke Osmanlı’dan başlayan kendini inkar etme politikalarının Türk Milletine ve Türkiye Devleti’ne kaybettirdiklerini bundan sonra geldiğimiz bu vahim durumun nedenini de görüp, gerçek manada Türklüğe değer verildiğinde, yeniden Türk milletinin cefakar tutumu ve azmi sayesinde, medeni dünyanın lideri olmanın yolunda ilerleyişimiz sürecektir. Aslında; ‘’Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur’’.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/