ZULME HAYIR DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ!... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>ZULME HAYIR DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ!... 12.06.2016 21:56

ZULME HAYIR DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ!...


    Bilindiği üzre yakın tarihlerde kurumlara müdürlük mülakatı yapıldı. Türk Eğitim Sen Kastamonu ve Ordu Şubeleri sonuçları paylaştı. Kastamonu atamaya konu puanları bile yayınlandı. Manzara değişmemiş. Yine yukarıdan aşağıya malum sendikaya mensup kişiler ardı ardına sıralanmış en sonuna doğru da birkaç tane farklı sendika mensubu kişilerin isimleri listelerde görülmüştür. Kaldı ki ek birler de manzara tam tersineydi.  

    İstanbul da durum nedir diye sondaj yaptık. Baktık ki değişen yok, dünkü hamam dünkü tas. Oysa yeni İl Müdürü bize adil olunacağı yönünde teminat vermişti. Biz de arkadaşlara söylediklerini harfiyen aktarmıştık. Bir anlam da İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü bizi kekledi, dersek yeridir. İnsan karşısındakini kendisi gibi bilirmiş, ne bilelim ağızdan çıkan sözdür ve sözde biz de senettir. Bilemeyiz belki bir şeyler yapmak istedi fakat başaramadı. Eğer İl Müdürü sendikayı aşamadıysa bu sözler neyin nesiydi. Ben sendikaların, derneklerin ve vakıfların denetiminde bir yönetim sergilemeyeceğim, devletin müdürü olacağım ve saire. Yok eğer aştım diyorsa bu sonuçlar neyin nesi? Hayır fişleme yok deseler de şimdilik manzara hem fişlemenin olduğunu, hem de önceden okul paylaşımlarının olduğunu gösteriyor. Geçmiş yıllara göre puanlarda bir kıpırdama var, fakat kayırdıklarına iki kez kıpırdama vardır. Bu da tespitlidir.

     Dikkat ederseniz Türkiye nin bugünkü manzarasında devletten- dolaylı olarak milletten maaş alıp milletin memuruyum diyenlerin takdir gördüğü günler yaşıyoruz. İşte manzara bu kadar vahimdir. Şimdi de mülakat sonuçlarını sır gibi gizliyorlar. Açık ilan edin de şu mübarek Ramazan Ayın da ne kadar hak hukuk, adalet tanıdığınız dost düşman görsün. Vicdanınızın sesi ne kadarlıkmış herkes bilsin. Devletin mi yoksa sendikanın  mı memuru olduğunuz bir kez daha bilinsin. Bu devletin kimin babasının çiftliğine döndüğü bir kez daha tescillensin!

     Bizim ölçülere göre devletimizin başsız olduğu, baştakilerin devlet yönetmediği parti yönettiği gerçeği vardır. Ülkenin her köşesine şehit cenazeleri giderken hala benim partim ve benim sendikam diyenlerde nasıl bir vicdan var doğrusu anlamakta zorlanıyoruz. Hakları gasp edilen ya bir şehit yakını, ya da dava arkadaşıdır. Ötekileştirilen bayrak ve millet sevdalılarıdır. Kendileri zoru görüp kaçsa bile tehlikeden yılmayacak, hayatı pahasına vatanını milletini koruyup hiçbir yere gitmeyecek olan Anadolu nun kavruk insanlarıdır. Memleket yangın yerine dönse yol, köprü edebiyatından başka hiçbir şeyi umursamayanların hesabı nedir gerçekten çözemedik.  Ölçüleri nedir, neye göre ülkeyi yönetiyorlar cevabı yok!

  “Allah size emanetleri ehlinize vermenizi, insanlar arasında hükmederken adaleti gözetleyip, onunla hükmetmenizi emreder. Allah size ne güzel öğüt veriyor! Allah her yaptığınızı duyucu ve görücüdür. Nisa-57,58 ayetleri” Bazen yüce dinimizin emirlerini hatırlatıyor ve sonra da pişman oluyoruz. Kardeşim adamlar din işini çoktan çözmüşler. Siz bakmayın ayetin mealine; aslında orada başka bir anlam vardır, biz sizden daha fazla Kuran ı biliyoruz, diyorlar. O zaman da şüpheye düşüyoruz, acaba hukuksuzluk ve haksızlıkta sınır tanımayanlar başka, biz başka kitap mı okuyoruz diye!

     Sonuç olarak; bu yönetim ahlakı dün de olsa bugün de sürdürülse bizim kültürün ahlakı değildir. Biz yönetimde kimlerin olduğuna bakmadan gerek millet değerlerimiz gerekse inanç değerlerimizin sonuna kadar savunucusu olmaya devam edeceğiz. İyiliğe davet, kötülükten men görevini sürdüreceğiz. Zalim kim olursa olsun afişe etmeye devam edecek, hak yerini buluncaya kadar, can beden de oldukça hukuksuzluğu haykırmayı sürdüreceğiz!.. 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/