YÖNETİCİ ATAMALARINI VE ADAYLIĞIN KALDIRILMASINI AKP İLÇE TEŞKİLATLARI YAPSIN! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>YÖNETİCİ ATAMALARINI VE ADAYLIĞIN KALDIRILMASINI AKP İLÇE TEŞKİLATLARI YAPSIN! 19.04.2015 17:22

YÖNETİCİ ATAMALARINI VE ADAYLIĞIN KALDIRILMASINI AKP İLÇE TEŞKİLATLARI YAPSIN!

    Artarda üç tane yönetmelik yayınlayan Milli Eğitim Bakanlığı gerçek niyetini gizlememiş ve yüzlerindeki maskeyi indirtmiştir. Geçen yıl yönetici atama yönetmeliğini yayınladıklarında bu yönetmelik parti devletine geçiş yönetmeliğidir demiştik. Daha sonra da bunların derdi eğitimin kalitesini arttırmak falan değil yapmak istedikleri okulları ön bahçe yapıp toplumu istedikleri şekilde dönüştürmektir. Yani Milli Eğitimi siyasetin aracı olarak kullanmaktadır, demiştik. Acaba ile bu tespitimize yaklaşan arkadaşlar şimdi gerçekleri görmeye başladılar.

    Ağustos ayında yapılan Müdür değerlendirmeleri ardından yapılan mülakatlar ve daha sonra Müdür Yardımcısı tercihleri kadrolaşmanın ötesinde tam anlamıyla eğitimcileri ayrıştırmak birini ötekisine düşman etmek için kullanılmıştır. Okullarda Eğitim ve Öğretimin kalitesi hızlı bir şekilde düşmeye başlamış Anadolu liselerine yerleştirmelerde büyük bir rezalet yaşanmıştır. Bununla sınırlı kalmayan tahribat uyuşturucu kullanma yaşı ortaokullara kadar inmiş,  öğrenci devamsızlıkları artmış, öğretmenlere karşı şiddet artmış, moral ve motivasyonları büyük ölçüde düşürülmüştür. Öğretmenler arasında ayrımcılık yapmak sıradanlaşmış, yandaş müdürler yandaş sendikanın tetikçisi konumuna getirilmiştir.  Bu durum öğretmenler odasına gerginlik havası estirmiş ve eğitimciler arasında büyük huzursuzluklara neden olunmuştur.

     Okulların tamamı partinin ve yan kuruluşlarının arka bahçesine dönüştürülmüş, idareci diye okullara atadıkları emir erleri şimdi TÜRGEV in, İHH nın, AKP nin ve Malum Sen’in birer hizmetkarı olarak görev yapmakta, devlet memuru kavramı kaldırılmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden ziyade bu kuruluşlar toplantı yapmaktadırlar. Ders saatleri içerisinde toplantılara çağrılıyor bazen il dışı, hatta yurt dışı gezilerine götürülüyorlar. Yapılan programlarda AKP nin İlçe başkanları hatta mahalle başkanları başköşede oturmakta kimi zaman velilere nutuk atmaktadırlar. Bütün bunlar üst tabakayı memnun etmiş olmalı ki “durmak yok zulme devam” demişlerdir.

      Binlerce idareciyi mağdur edip ellerinde görevlerini almaktan büyük keyif alanlar bu kıyım yönetmeliği tekrar yayınlayıp aynı zulmü yapacaklarının sinyalini vermiş bulunmaktalar. Garip olan Sayın Başbakan hala liyakat ve ehliyet esaslı bir yönetim anlayışını tercih ettiklerini söylemesi olmuştur. Buna göre militan olarak atadıkları Müdür, aday öğretmenliğin kalkmasında etkili rol alacaktır, liyakat bunun neresindedir Sayın Başbakan? Bununla yetinmeyecek mevcut öğretmenleri puanlayacak ve değerlendirecektir, ehliyet bunun neresinde Sayın Başbakan? Zaten vicdansızca, ahlaksızca göreve atanan ve ahlaksızlığa rıza gösterip atanmış olan bir müdür nasıl olurda vicdanlı bir şekilde değerlendirme yapabilir. Nasıl olurda ehliyeti ve liyakatı önemseye bilir. Bu eşyanın tabiatına aykırı değil midir? O zaman şu gerçek ortaya çıkıyor ki liyakat ve ehliyeti önemsiyoruz demek aldatma ve kandırmadan başka bir şey değildir. Artık devlet kadrolarında kendi emir eri olmayan parti militanı hiç kimseyi istemiyorlar. İşte tam da bunun adı BAASÇILIKTIR! Başka da bir adı olamaz.

    Demek oluyor ki meydanlar da halka anlattıkları ile icraatta yaptıkları taban tabana zıttır. O zaman bu anlayış hemen insanın aklına avına sinsice yaklaşan yaratıkları getiriyor. Meydanlarda hak ve adaletten bahsedenler, demokrasi ve insan haklarından bahsedenler, liyakat ve ehliyetten bahsedenler, yerine göre devletin bekasından bahsedenler aslında kendine biat edenlerden başkasına hayat hakkı tanımadıkları gerçeğiyle bizleri karşı karşıya bırakmaktalar. Sonuç olarak bu yönetmeliklerle değerlendirme yapacağız diye insanları aldatacağınıza atamaları parti İlçe Başkanlarınız yaparsa ve okullara da AKP tabelası asılırsa daha mutlu oluruz. En azından bir dürüstlük örneği sergilemiş olursunuz!...

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/