YA BENİMSİN YA DA KARA TOPRAĞIN DİYORLAR! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>YA BENİMSİN YA DA KARA TOPRAĞIN DİYORLAR! 17.02.2016 23:19

YA BENİMSİN YA DA KARA TOPRAĞIN DİYORLAR!

Memur sitelerinde okuduk. Eğitim Bir Sen İlksan seçimlerini boykot edecekmiş. Peki neden boykot ediyor gerekçesi nedir? Belki kendilerince bir şeyler uyduruyorlardır. Mesela İlksan zarar ettiriyor gibi bir gaflette de buluna bilirler. Hesabı kitabı olan herkes açar İlksan sitesini dünü ve bugünü mukayese eder bu konuda bir karar sahibi olur. Bana göre esas gerekçeler bunlar değildir. Böyle bir karar almalarının ardında tek gerekçe vardır. O da devletin tüm kuruluşlarına hükmettikleri halde bu kuruma tam manasıyla hükmetmedikleri için acaba meşruluğunu tartışmaya açar mıyım diye bir hile peşindeler. Mesele bir zihniyet meselesidir. Bunu nereden çıkartıyorsunuz diye sorabilirsiniz.

  Şuradan çıkartıyoruz. Dün hukuka tam manasıyla hakim değillerken adına vesayet diyorlardı. Askere istedikleri gibi hükmetmedikleri zamanlar darbeci diyorlardı. Milli Eğitime öylesine öfkeliydiler ki çocuklarınızı okullara göndermeyin diyecek kadar radikal olanlar bugün için okulları arpalık olarak kullanıyorlar. Çocukların cebindeki üç kuruşluk harçlığa göz koyup kumbaralara attırıyorlar. Dün devlet düşmanlığı yapanlar bugün devleti kutsamaya başladılar. Dün zalim diye ilan ettikleri devlet bugün merhamet abidesi devlet oldu. Dün Cumhuriyet ile kavgalı olanlar bugün hedef 2023 diyorlar. Yani Cumhuriyetin yüzüncü yılını nasıl görkemli kutlayacaklarının hesabını yapıyorlar. Dün katil ilan ettikleri devlet bugün şefkat ve merhamet dağıtıyor. Bu bir zihniyet meselesidir diyoruz ya. Ya benim olacaksın ya da kara toprağın diyorlar.

   Şunu asla denemediler. Devletini karşılıksız sevmenin faziletinden tadamadılar. Milleti uğruna  gerektiğinde karşılıksız can vermenin erdemine varamadılar. Devlette süreklilik esastır gibi bir kavramın anlamını bilmediler. Devlet-ebed-müebbet nedir diye kafa yormadılar. Yanlış yapan devlet değil devleti yönetenlerdir anlayışını edinmediler.  Devletin dününü suçlarsan bugün töhmetten kurtaramazsın ferasetine sahip olamadılar. Devleti dün katil yaparsan bugün sevecen yapamazsın bunu hiç düşünemediler. Millet kavramını hazmedemediler. Dili olmayan milletin kendisi de olamaz düşüncesini edinmediler. Ya benimsin ya ben seni yerden yere vurur itibarsızlaştırırım yolunu seçtiler.

   Huylu huyundan vazgeçmez ama biz yine hatırlatmaya devam edeceğiz. Her kuruma sirayet etmen hükmetmen değil marifet olan o kurumları millete nasıl gösterdiğinizdir. Atadığınız kişiler devletin yüzüdür. O yüz orada sırıtıyorsa devlette sırıtıyor demektir. O yüz orada düzenbazlık yapıyorsa, halka zulüm ediyorsa, adaleti katlediyorsa bu fatura devlete çıkar. Bu kadarının farkında mısınız?

   Sonuç olarak taktik aynı taktik,basını kullanarak irtibarsızlaştırma ve belden aşağı vurma ne yazık ki yıllardır uyguladıkları taktiktir. Yine aynı işi yaparak tek arpalık yapamadıkları İlksan ı düşürebilir miyiz diye bir kara propaganda peşindeler. İnşallah bu kez başaramazlar.  

Remzi ÖZMEN


http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/