Türk Eğitim Sen e Tahammül Etmeyenden Vatan Sever Olmaz!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>Türk Eğitim Sen e Tahammül Etmeyenden Vatan Sever Olmaz!.. 16.12.2016 04:12

Türk Eğitim Sen e Tahammül Etmeyenden Vatan Sever Olmaz!..

                     

   Tüm İstanbul İlinde her İlçede ortalama 7, veya 8 Şube Müdürü görevlendirildiği veya usulsüz mülakatla geldiğini düşünürseniz, ildeki şube müdürlerini de ilave ederseniz yaklaşık 320 Şube Müdür var demektir. İlçe Müdürleri ve İl Müdür Yardımcılarını da ilave ederseniz yaklaşık 80 kişide böyle çıkar, bu demektir ki 400 İl ve İlçe yöneticisi İlimizi yönetmektedir.

Peki bu yöneticilerden kaçı Türk Eğitim Sen üyesidir?

Yalnızca iki kişi!..

Ne güzel kardeşlik değil mi?

   Değişik zamanlarda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Ar ge çalışmalarına katılan, önemli projelere imza atan ve çalışkanlığı girişkenliği herkesçe malum bir arkadaşımız İl Müdürümüzce değerlendirilmek istenmiştir. Vay sen misin yetenekli birini Milli Eğitime Şube Müdürü olarak görevlendiren deyip memur haber sitelerine yazı gönderen tahammülsüzler, aslında bir şeyler söylemek istiyorlar.

  Arkadaş bize rağmen hiçbir şey olmaz, olursa o kişi ya şucu olur, ya bucu olur. Biz gereğini yapar ve yararlı olacak kişileri bir makama getirtmeyiz. Siyaseten sosyal medyada bir paylaşım beğenildi diye, bir kişiyi linç etmek ahlaksızlıktır. Kaldı ki İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olacak kişi oraya siyaset üretmeye gitmiyor, tam aksine iş üretmeye gidiyor.

   Siz yeri geldiğinde kardeşlikten bahseden sahtekarlar; İstanbul’a bir şube müdürü alınırken kendinizi paralayıp sosyal medya hesapları alıp bunu suç olarak gösteriyorsunuz? Derdiniz bu arkadaşın oraya şube müdürü olmaması mı, yoksa hiçbir Türk Eğitim Senlinin Şube Müdürü olmaması mıdır? Derdiniz bu arkadaşın şube müdürü olmaması ise önerdiğiniz bir Türk Eğitim Sen li var mıdır? Böyle düşünerek  bile “Merdi Kıpti şecaat arz ederken sirkatını söylermiş” biz ne istersek İstanbul İl Milli Eğitimde o olacak demiş olmuyor musunuz?

Aslında paralel örgüt olduğunuzu itiraf etmiş olmuyor musunuz?

   Dünden bugüne hep haklı çıkmış yüksek öngörüye sahip bir camianın mensuplarına düşmanlık, aslında yeni öngörüsüzlüklerin kapısını aralamaktan başka bir anlam içermez.

   Bu tahammülsüzlüğü sürdürmek demek, liyakatsiz kadrolar göreve devam etsin demektir.

   Milli Eğitim politikalarının başarısızlığını sürdürmesine katkı sunmak demektir.

    Ülkemiz kaliteli insan gücünden faydalanmasın, çünkü nitelikli kişilerle yarışırsak biz eleniriz demektir.

  Milli Eğitim ve Devletin diğer kurumları bir sendikanın çiftliği olsun demektir.

   Bu ülkede kardeşlik tesis edilmesi, kamplaşmalar sürsün, biz makam ve mevkilerimizi koruyalım demektir.

   Sonuç olarak; Her ailesinde bir şehit olan bu güzide camiaya düşmanlık yapmak hadsizliktir. Türk Eğitim Sen’e tahammül etmeyenden vatansever olmaz. Vatanseverlere ancak vatan hainleri düşmanlık eder, bu düşmanlığı yapanlar da mutlaka bir gün bedelini ödeyeceklerdir. Bu da böyle bilinmelidir!..

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/