TEOG SINAVLARI YAPILDI, YERLEŞTİRMELER YİNE KARA DÜZEN OLACAK MI? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>TEOG SINAVLARI YAPILDI, YERLEŞTİRMELER YİNE KARA DÜZEN OLACAK MI? 03.05.2015 23:47

TEOG SINAVLARI YAPILDI, YERLEŞTİRMELER YİNE KARA DÜZEN OLACAK MI?


   Bildiğiniz gibi bencillik ve tamah anlayışımız adalet duygumuzu tamamen köreltmiş çoğu zaman meseleleri işimize geldiği gibi topluma aktarmaktayız. Oysa gerçek hiçte böyle değildir. Benim adamım olsun odun olsun anlayışı Türkiye de daha uzun yıllar gündemde kalacak gibi. Bu durum ise ülke kalkınması için çok büyük bir engeldir. Nedeni ise işin ehli olan işi bilen kişilerden ziyade kalas, çer, çöp ne kadar işe yaramaz varsa önemli noktalara getirmekten kaynaklıdır. Ne yazık ki hak edenin hak ettiği yerde olması ortaokul yerleştirilmelerinde bile başarılmış değildir.

     2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında Orta Öğretime Yerleştirmeler kelimenin tam anlamıyla bir rezaletti. İlk yerleştirmeler adeta sürgün gibiydi. İl dışı dahil uzak yakın fark etmez yerleştirmeler yapılmıştı. Dışarıda kalan ve uzak yerlere yerleştiren öğrencilerin veli tepkilerini azaltmak için son derece kolay bir yol seçtiler. O da puanı düşük veya yüksek olsun buna bakılmaksızın okullarda kontenjan artırımına gidip dışarıda kalan bütün öğrencileri yerleştirme yoluna gittiler. Bir de bakıldı ki 350 puanla girilen okullara 200 puanlı öğrenciler yazılmış ve dört yüz puanlı öğrenciler ise yerleşecek okul bulamamıştı. Bu garip kafa kaç öğrencini hakkının yendiğinin farkında mıdır bilemiyorum. Nasılsa yandaş medya vasıtasıyla eşeğe eğer vurup küheylan gösterme becerisine sahiptirler.  

   Gaziosmanpaşa Kadri Yörük Sağlık Meslek Lisesine kaynaştırma eğitimi alan ve özel eğitim görmeye muhtaç kaç öğrencini yerleştirildiğini bir yetkili anlatsın. Özel Eğitime muhtaç bu çocukları Sağlık Meslek Lisesinden mezun edip kimin sağlığını bu çocuklara emanet etmek istiyorsunuz? Bunun gibi onlarca Anadolu Lisesinin yüksek puanlı öğrencilere kapılarının kapatıldığını buna karşılık çok düşük puanlı öğrencilerin yerleştirildiğini eğitimci arkadaşların çoğu bilmektedir.

Benzer bir facianın 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında yaşandığına hepimiz şahit olduk. Bir gecede hayal bile edemeyecekleri okullara kapak atan çocuklardan kaçı acaba bu dönme dolapları çalıştıranların veya dostlarının çocuklarıydı. 370 Puanla Galatasaray Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Anadolu Lisesine de yerleştirilenleri araştıracak bir irade var mıdır?

     2010 Yılında KPSS Sınavında kopya çekildiği için sınav iptal edilmemiş miydi? Gerekçe neydi? Haksız yerleştirmeler vardır. Peki Yetmiş Altıncı maddeden patır patır sınavsız atamanın kılıfını hazırlarken haksız atama olmuyor muydu? Proje okulları diye uyduruktan bir isimle açıklanan okullara ballı kaymaklı okullara Yetmiş altıncı maddeden atama yaparken haksızlık olmuyor mu? Ha şunu diyorsunuz arkadaş Millet bizi seçti biz istediğimiz kadar haksızlık yapma hakkına sahibiz başkası bu hakka sahip değildir. Ey vallah! Millete giderken meydanlarda desenize kardeşim liyakat neymiş, ehliyet neymiş, yemişim adaleti ve o zaman iktidara gelecek oyu alın icraatınıza itiraz eden namı hesabıma sizin gibi olsun. Yok eğer meydanlarda haktan hukuktan adaletten bahsediyor da gereğini yapmıyorsanız kusura bakmayın bu düpedüz düzenbazlıktır iki yüzlülüktür ve sahtekarlıktır. (Bu söz iktidara talip olan herkes içindir)

   Sonuç itibariyle eğer aynı tezgahlar kurulacaksa yapmayın kardeşim, TEOG Sınavını da yapmayın. Nasılsa kara düzen bu çocukları okullara yerleştireceksiniz sınava ne ihtiyaç vardır ki?

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/