SİYASET KİM İÇİN YAPILIR? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>SİYASET KİM İÇİN YAPILIR? 03.07.2015 01:17

SİYASET KİM İÇİN YAPILIR?

SİYASET KİM İÇİN YAPILIR?


    Eğer siyaseti kendi ikbaliniz için yaparsanız her meseleye bu minvalde bakarsınız. Çıkarınıza ters gelen veya nefsinizi tatmin etmeyen bir durumla karşılaştığınızda tepki verirsiniz. Yok eğer milletin bekası adına yaparsanız o zaman da nefsinize ve çıkarınıza ters gelse bile karar almaktan çekinmezsiniz. Velev ki zararlı çıksanız bile!

   Galiba meclis başkanlığı son halka olsa bile toplumun MHP nin çıkışlarını anlamakta zorlanmasının nedeni de budur.

      Meydan meydan dolaşıp bunlar CHP ile hükümet oldular diye halka şikayet eden ve MHP, CHP, HDP ile ruh ikizi olduğunu söyleyen bunlarla da yetinmeyip PKK,KCK ve Pensilvanya ile iş birliği içerisinde olduğunu söyleyen siyaseten rantçı ve bir o kadar da insafsız AKP yöneticileri MHP yi nasıl anlayabilirler.

     Devleti babasının çiftliği olarak gören kurumsal yapısını bozan, devlet kurumlarını itibarsızlaştıran rantçı ve rantiyeci AKP zihniyeti MHP yi nasıl anlayabilir?

    Ülkeyi kamplaştıran kutuplaştıran çevremizi ateş çemberine çeviren, çözüm süreciyle milleti çözen, ülkenin bir bölümünü terör örgütüne teslim eden bir AKP, MHP yi nasıl anlayabilir?

   Öte yandan bazen başörtüsü düşmanlığı yapanları himaye eden, inanç özgürlüğünden korkan, açılım yanlısı CHP, MHP yi nasıl anlayabilir?

  Seçildiği gün korucuyu kendi yurdundan tehdit ederek kovmaya çalışan, polis müdürünü tokatlayan, askeri tehdit eden, İstiklal Marşını okumaktan kaçınan, Kandil e biat turizmini gerçekleştiren katil sürüsünün emrindeki HDP, MHP yi nasıl anlayabilir?

   Ülke sıkıntıya girmesin baş örtüsü siyaset malzemesi yapılmasın bunu bitirelim, bu ülkenin çocukları Kuranı Kerim ve Siyer derslerini merdiven altlarında değil okul sıralarında öğrensin dediği için MHP yi koltuk değneği olarak gören CHP, MHP yi nasıl anlayabilir?

  Bu ülkede normalleşme olsun kutuplaşma olmasın bunun için hiçbir bloğun içerisinde yer almam dediği için MHP yi eleştirenler öte yandan normalleşme istiyoruz diyorlarsa bunlara nasıl güven duyulabilir.

    Cumhurbaşkanı seçiminde yüzde otuz sekiz oy alan ve ikinci olan bir ismin normal şartlarda Meclis Başkanı olarak iki numaralı protokolü hak ettiğini düşünmek neden anlaşılmaz gibi gösteriliyor ve MHP bu yüzden eleştiriliyor?

   Gel seni başbakan yapalım diyerek rüşvet teklif edenlere Milletin bana vermediği başbakanlığı sen hangi hak ve yetkiyle bana veriyorsun demek neden uzlaşmaktan kaçmak olarak görülüyor?

    Allah aşkına biraz ehli ahlak olanlar ellerini vicdanlarına koysunlar ve gerçekten ilkeli siyasetin hangi partice yapıldığını söylesinler. Her tıkanmada devreye girip sorun çözmek vatanseverliğin gereği değil midir? Sorun çözmek mutlaka belirli çevrelerin gösterdiği blok içerisinde yer almakla mı mümkündür. Yoksa ayrışmaya karşı çıkarken yeni bir ayrışmanın zeminini hazırlamak mıdır? Kaldı ki HDP ile ilgili çekinceler ortaya konulurken bu partiye oy verenlere değil partiyi güdümlü idare edenlere karşı net tavır sergilenmiştir. Eğer Türkiye nin partisi olmak istiyorsanız diğer partiler gibi davranmalısınız gibi bir talep dillendirilmiştir.

    Sonuç olarak önce partim değil önce ülkem demek ve gereğini yapmak kolay değildir. Anlaşıla bilmek için bazen sizin gayretleriniz yetmeye bilir. Birileri de anlamak için biraz gayret göstermelidir. Siyaset şahsi ikballer için yapılıyorsa MHP yanlış yoldadır, yok eğer Millet ikbali için yapılıyorsa MHP sonuna kadar doğru yoldadır.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/