SAYIN BAKANA BİRKAÇ SORU!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>SAYIN BAKANA BİRKAÇ SORU!.. 09.03.2017 22:11

SAYIN BAKANA BİRKAÇ SORU!..

                              

   Sayın Milli Eğitim Bakanımız yaptığı açıklamada Hükümetleri döneminde derslik sayısında artış yaptıklarını, öğretmen atamaları gerçekleştirdiklerini, hizmet içi eğitimler düzenlediklerini, engelli öğrenciler için çalışmalar yaptıklarını, tematik okullar açtıklarını, mesleki eğitime önem verdiklerini ve bu hedefler doğrultusunda çalıştıklarını aktarıyor. Ayrıca eğitime yapılacak yatırımlarla on büyük ekonomi arasına girmeyi hedeflediklerini ilave ediyor.

  Bu söyledikleri eğitimde hedeflenen yere varıla bilir mi? Bunu sormak gerekir.

 Eğitimde istenen başarıyı elde etmek için öncelikle insan faktörüne ihtiyaç vardır. Bu insanı seçerken liyakat ve ehliyetten asla taviz verilmemesi gerekmez mi? Yaptığınız binalar, okullar, yatırımlar beceriksiz ellerde heba olup gitmiyor mu? Bunu farkında değil misiniz?

  Çok sayıda öğretmen alımı yaptığınızı söylüyorsunuz. Ancak hali hazırda yüz binden fazla öğretmen açığı olduğunu kendiniz itiraf ediyorsunuz. Bu eksikliği gidermeseniz bile mevcut öğretmenlerin moral ve motivasyon yönünde üst düzeyde olmaları gerekmez mi? Bunu sağlaya biliyor musunuz?

  Öğretmenleri itibarsızlaştıran başta yetersiz okul idarecileri olmak üzere yetkililerin açıklamalarına dur diyecek misiniz? Yoksa devam mı ettirilecek?

   Bir gün iş güvencesi tartışması bir başka gün rotasyon bir başka gün veliler sizi değerlendirecek deyip öğretmende sürekli gelecek kaygısı yaratmaya devam mı edeceksiniz yoksa bundan vazgeçecek misiniz?

   Öğretmeniniz şiddet gördüğü zaman sağlık bakanı gibi çıkıp bunun karşısında duracağım ve öğretmene saldırı düzenleyen veli en az iki yıl hapis cezasıyla cezalandırılacak diye bilecek misiniz yoksa seyirci olmaya devam mı edeceksiniz?

   Okullarımızı vakıf ve derneklerin bağış alanı olmaktan, siyasetin idarecilere hükmettiği ortamlardan kurtarıp bilim yuvalarına mı dönüştüreceksiniz, yoksa bir vakıf yetmez onlarca vakıfla karabasan gibi okulların üzerine mi çökeceksiniz?

  Şimdiye kadar değiştirdiğiniz on iki yönetici atama yönetmeliklerinin tamamının dikiş tutmadığını göre göre buna devam mı edeceksiniz yoksa sınava dayalı gerçekten liyakatı önceleyen bir sistem mi getireceksiniz?

    Okul ders saatleriyle, müfredatla sürekli oynamaktan vazgeçecek misiniz, yoksa bu olmadı yenisi mi gelsin diyeceksiniz?

   Milli Eğitimin de hukuk sistemi içerisinde olduğunu hatırlayacak mısınız, yoksa hukuk kararlarını tanımamaya devam mı edeceksiniz?

   Milli Eğitimi paralel yapılara yıllardır teslim ettiniz, aynı sisteme devam mı edeceksiniz yoksa bundan vaz mı geçeceksiniz?

  Öğretmenin kendisini her alanda öteki görmediği bir anlayışı MEB e hakim kılacak mısınız yoksa aynı tas aynı aynı hamam devam mı edeceksiniz?

   M.Kemal Atatürk’ün dediği gibi fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetiştirilmesi için mi çaba harcayacaksınız yoksa fikri ipotekli, vicdanı ipotekli nesiller yetiştirmeye devam mı edeceksiniz?

  Sonuç olarak eğitim de insan faktörü dersliklerden daha önemlidir. Bunun için ayakları okula zevkle giden, işini severek yapan, yarın kaygısı taşımayan bu anlamda işinde aşında mutlu olan öğretmenle büyük başarılar sağlanacağı aklın gereğidir. Aksi olursa hedefi yakalamak bir mucizedir!..

    

 
 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/