SAYIN BAKAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENİN HALİNİ GÖRÜN! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>SAYIN BAKAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENİN HALİNİ GÖRÜN! 12.02.2016 21:16

SAYIN BAKAN ÜCRETLİ ÖĞRETMENİN HALİNİ GÖRÜN!

Devletin asgari ücreti 1300 lira olarak belirlediği bu günlerde hala 800 ila 900 liraya öğretmen çalıştırması gerçekten büyük bir ayıptır. Bu aybın yaşandığı Milli Eğitim Bakanlığının hala sessiz duyarsız ve kayıtsız kalışı anlaşılır gibi değildir. Ziyaret ettiğimiz okullarda mahzun bakışlı onlarca Üniversite mezunu gencin hiç olmasa günlük harçlığımı çıkartıp aileme yük olmayayım veya üniversite harçlarımın geri ödeme taksidi başladığı için çalışmak zorundayım diyen öğretmenlerle karşılaşmaktayız. Hepsinin ortak görüşü mecburi kölelik yapıyoruz şeklindedir. İkinci yarıyılın başlamasıyla birlikte aynı okulda çalışanlarının yarısından fazlasının ücretli öğretmenli olan okul müdürlerini nöbete kimi yazacağım telaşı başlamış bulunmaktadır. Kadrolu öğretmen üç nöbet yazamayacağına göre ücretli öğretmenlere nöbet yazma yolunu seçmekteler. Haklı olarak ücretli öğretmen Nöbet tutmak istemiyor. Bu kez de seni gönderirim tehditleri başlıyor. Zaten ihtiyacı olmasa ayda 800 liraya gelip çalışmayacak olan ücretli öğretmeni bir de bu telaş tutmaktadır. Ayrıca bu öğretmenlerin Sosyal sigortalara da aylık ödeme yapılmamaktadır. Anlayacağın vatandaşını sömüren bir bakanlıkla karşı karşıyayız. 

Sayın Bakana şunları sormak zorundayız;

Asgari ücret 1300 lira iken siz hangi kanuna dayanarak ücretli öğretmeni 800 liraya çalıştırıyorsunuz?

Sayın Bakan neden kadrolu öğretmene verilen nöbet ücretini ücretli öğretmene çok görüyorsunuz?

Sayın Bakan neden ücretli öğretmenin sigortasını aylık yatır mıyorsunuz?

Sayın Bakan siz Ağustosta öğretmen ataması yoktur derken niyetiniz bu ücretli köleliği çoğaltmak mıydı? Yoksa ücretli öğretmene ihtiyaç yoktur son atamalarla %93 olan öğretmen doluluk oranını %100 mi çıkarttınız?  

   Sonuç olarak Sayın Bakan sizin evladınız ayda 800 liraya çalışmış olsaydı ne düşünürdünüz? 

Remzi ÖZMEN

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/