OKULLAR AÇILIRKEN MÜJDELER OLSUN!... | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>OKULLAR AÇILIRKEN MÜJDELER OLSUN!... 19.09.2016 11:56

OKULLAR AÇILIRKEN MÜJDELER OLSUN!...


 Müjdeler olsun siz anne ve babalara okullar açılıyor ve İsparklar ilk gün ücretsiz oluyor.

Müjdeler olsun siz öğretmenler, öğrenciler okulların açıldığı ilk gün 6.00-14.00 arası toplu taşımalar ücretsiz oluyor.

Müjdeler olsun siz İstanbullular pazartesi okullar açılacağı için 1500 den fazla güvenlik görevlisi sizi koruyacaktır.

” Cemaat soruşturmasından görevden alınan Yirmi Sekiz Bin den fazla öğretmen, açıkta bekleyen On Beş Bin Öğretmen, Bölücü Örgüt davasından açığa alınan On Bir Bin Öğretmen toplamda Elli altı bin öğretmen kayıpla yeni Eğitim ve Öğretim yılına başlıyor.”

Müjdeler olsun veliler öğrenciler elli altı bin eksik öğretmenle 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı başlamış bulunmaktasınız.

Müjdeler olsun öğretmen adayları KPSS de istediğinizi alın, artık ağzınızdan kuş tutsanız mülakatı geçmeyince sınıfta kalacaksınız. Öğretmen olmayı unutun!..

Müjdeler olsun atanamayan öğretmenler, açık çok olduğu için artık aylık bin liraya ücretli öğretmen olarak iş bulabilirsiniz!

Askeri Liselere evlatlarını Subay olacak, asker olacak ümidiyle veren anneler sizlere de müjdeler olsun çocuklarınız artık Anadolu Liselerinde okuyacak. Hangi okul mu, evinize yakın mı uzak mı orasını sormayın buldunuz da bunuyor musunuz? Buna da şükredin oturun oturduğunuz yerde!..

Müjdeler olsun çocuğunu cemaatin okullarına veren anne ve babalar bak çocuklarınızın okuma hakkı engellenmiyor, hiç olmasa devlet okulları kapılarını ardına kadar açtı daha ne istiyorsunuz birader? Ha sonrası mı artık aynı kafa devam ederse çocuğunuz mezun olunca ağzından kuş tutsa bir yere girebilir mi orasını da artık siz düşünün.

Öğretmene neyin müjdesini vereceğiz diye düşününce zaten yapı itibariyle tabiri çaizse “Çingeneyi padişah yapmışlar önce babasını kesmiş, ya da görmemişin oğlu olmuş……..”  türden müdürler aldığımız duyumlara göre iyice zıvanada çıkmış görünüyorlar. İlk toplantılarda esip gürlüyorlarmış. Asarım, keserim, hiçbir şey eskisi olmayacak ve saire. Yani Müdürler de şu anda olağan üstü hali filen okullarda hayata geçirmeye çalışmaktalar, bu da öğretmenlere müjdemiz olsun.

   Bir de okul yöneticilerine dönüp sorduk, arkadaş bu hengamede hazırlanabildiniz mi? Eksiğiniz gediğiniz var mıdır? Fatihte bir okulumuz altı tane öğretmenim açığa alındı zaten daha öncede üç ücretli öğretmenim vardı  dokuz eksikle okul açıyoruz nasıl olacak bilemiyorum. Bir başka okulumuz okulumun kontenjanını arttırmışlar. Zaten askeri lise, cemaatin okulu derken en az acil bir şekilde iki yüz sıraya ihtiyacım vardır. Henüz karşılanamadı. Çaresiz  pazartesi son sınıfları gönderecek birinci sınıflarla devam edeceğiz. Sultangazi de bir başka okulumuz da on öğretmen açıkta bunların bir kısmı meslek dersi öğretmeni. Gönderilen öğretmen yok dersler boş geçecek!

  Sonuç itibari ile eğitimin kalitesinin arttırılması, sınıf mevcutlarının düşürülmesi, öğretmen açığının giderilmesi, öğretmen motivasyonunu arttırıcı tedbirlerin alınması, yeni bakış açılarının geliştirilmesi ile ilgili hiçbir müjde veremiyoruz. Yıllardır ahvalimiz budur. Milli Eğitim yerinde sayınca mutlu oluyoruz, çünkü makyajla, reklamla günü kurtarmak derdinde olan yöneticilerimiz vardır. Elinizdekini koruya bildiyseniz ne mutlu deyip onunla yetinmeye çalışınız. Ne yazık ki yeni bir şeyler yapılmadığı gibi var olan iyi işler de tahrip ediliyor. Müjdeler olsun elindekini koruya bilene!..

 

  

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/