ÖĞRETMEN AKADEMİSİ | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>ÖĞRETMEN AKADEMİSİ 05.11.2015 12:46

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

“Türkiye seçi,mini yaptı AKP tek başına iktidar oldu. Bu milletin takdiridir inşallah Davutoğlu nun dediği gibi fabrika aryalarına dönerler ve devlette normalleşme sağlanır. Bu temennilerle biz kaldığımız yerde hak ve hukuk mücadelesine devam edeceğiz. İktidar değişse bu mücadele bırakılacak mıydı? Kesinlikle hayır. Şimdi Sayın Nabi Avcı eğitim yaz boz tahtasına dönmüş sanki başkaları yapmış gibi bize yetki verin düzletelim diyordu. Buyurun hakkı hukuku öncele, gerçekten bir Milli Eğitim politikası yürüt bizler de takdir edelim. Aksi olduğu sürece şartlar ne olursa olsun boyun eğmeyeceğimiz mücadeleye devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.”
      Eğitim siteleri manşet atmış. Müjde Öğretmen Akademisi geliyor. Bu Akademi özellikle atanan öğretmenlere yönelik eğitim yapacak. Eğitimin içeriği öğretmenlik bilinci ve milli, manevi değerlerin öğrencilere verilmesi olacaktır. Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi? Kim istemez ki okullarda Milli ve Manevi değerler özüne uygun bir şekilde verilsin? Şahsen ben bunu önemserim ve sadece Akademi de değil Eğitim Fakültelerinde bu konunun çok geniş bir şekilde işlenmesini arzulayanlardanım. Sonuçta öğretmen Milli Eğitim de görev yapmakta ve eğitimin milli olmasından daha doğal bir şey var mı?
   Ancak endişeliyim! Hem iyi güzel diyorsun, hem de endişeliyim diyorsun bunun nedeni ne olabilir, diye sorarsanız cevabım şu olur. Bir bıçağı mutfakta kullanan hanım onu güzel yemekler yapmak için kullanır, bir kasap kan akıtmak, bir cani can almak için kullanır. Sizin Akademi de devşirmeler görevlendirmeniz halinde bıçağı katilin veya kasabın eline vermekten öte bir anlam içermez. Neden hep ön yargılarla bakıyorsun ki, diye sorarsanız o zaman geçmiş ağzımızın çok yandığını size gösterebilir miyim?
    Milli Eğitimin en temel amacı kederde, tasada, kıvançta birlik ve beraberliği sağlamaktır. Milleti olabildiğince ortak değerler etrafında birleştirmektir. Tevhid-i Tedrisatın amacı da eğitimde birliği sağlamak değil midir?
     Peki mevcut bakanlığın bu konudaki çalışmaları saydığımız amaçlara hizmet ediyor mu? Buna kocaman bir hayır diyorum.
     En temel değerlerimizden biri olan adalet kavramı hayata geçirilmiş midir?
    Hak eden hak ettiğinin karşılığını alabilmiş midir?
    Liyakat ve ehliyet yönetimde esas alınmış mıdır?
    Devlette süreklilik esas alınmış mıdır?
    Eğitim sisteminde günlük yönetmelik değişiklikleri dışında  istikrara yönelik bir adım atılmış mıdır?
    Öğretmene itibar sağlayacak herhangi bir adım atılmış mıdır?
    Eğitim yönetiminde kural ve kaideye uygun davranılmış mıdır?
    Kazanılan hukuki davaların gereği yapılmış mıdır?
    Stajyer öğretmenler üzerinde sendikanın vesayeti kalkmış mıdır?
Bunun gibi onlarca uygulama gibi öğretmen akademisi uygulamanıza da kuşkuyla bakmamızdan daha doğal ne var ki?
 

Remziğ ÖZMEN


http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/