NABİ AVCI MASUM MUDUR? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>NABİ AVCI MASUM MUDUR? 13.07.2015 00:00

NABİ AVCI MASUM MUDUR?

Remzi ÖZMEN

Bakan Nabi Avcı Milli Eğitimde her şeyin çok iyi gittiğini, çıkan bütün haberlerin paralel örgütün kasıtlı olarak çıkarttığı yalan haberler olduğunu iddia etmektedir. Bununla yetinmeyip kendisini eleştirenleri vatan haini ilan etmektedir. Yandaş sitenin biri ise Nabi Bey’i savunmakta ne kadar kaliteli ve donanımlı bir insan olduğunu anlatmaktadır.

         Doğrusunu sorarsanız Nabi Bey bu bakanlığa atanırken hepimizde bir beklenti oluştu. En azından kelli felli, hocalık yapmış, devlet tecrübesi olan biri olarak adil olacağı, liyakatı ve ehliyeti esas alacağı, fazla politize olmayacağı beklentisi içerisindeydik. Fakat icraatlarını gördükçe bu fikrimiz tamamen değişti ummadık taş baş yardı ve Ömer Dinçer’i mumla arar olduk.

    İçkinin bütün kötülüklerin anası olduğu gibi Milli Eğitimde de tüm kötülüklerin anası olarak paralel örgütü gösterenlerin esasında yapmaya çalıştıkları kirli işlerini bu örtüyle örtmekten başka bir şey değildir. Şimdi sormak lazım;

   Sayın Bakan; Paralel Örgüt mü size okulları ikiye ayırın dedi, İmam Hatip Okulları ve Ötekileri diye!

  Paralel Örgüt mü size kimi siyasallaşmış vakıflara derneklere devletin resmi kurumu gibi okullarda para toplatın diye talimat verdi.

 Paralel Örgüt mü size sizden olmayan tüm okul müdürlerini görevden alın diye talimat verdi.

Paralel Örgüt mü size Danıştay’ın kararına rağmen mülakatla Şube Müdürü atayın diye talimat verdi.

Paralel Örgüt mü size idari mahkeme davalarını uygulamayın diye talimatlar gönderdi.

Paralel Örgüt mü size rotasyonda yapın önce on iki yıl deyin, bazı öğretmenler tayin isteyip mağdur olsun sonra on beş yıla çıkartıp eğitimcinin başını döndürün dedi.

Paralel Örgüt mü size atadığınız müdürleri sendika ve parti militanı gibi çalıştırın TÜRGEV’in toplantılarına ve Cumhurbaşkanının mitinglerine gelmelerini sağlayın, böyle çalışmayana gerekli dersi verin talimatı verdi.

Paralel Örgüt mü size öğretmenlere sendikasına göre muamele edin sizden olan iyi sendikacıları Ar ge denilen arpalıklara çekin ve ek ders ücretlerini tam ödeyin, dedi.

Paralel Örgüt mü size İstanbul un ve Türkiye nin en gözde okullarını proje okulları kılıfıyla parti ve sendika militanlarını yetmiş altıncı maddeyle atayın, dedi.

Paralel Örgüt mü size TEOG sınavlarında yanlış soru hazırlattı, yerleştirmelerde geçen yıl yaşanan rezaleti bu örgüt mü millete yaşattı?

Paralel Örgüt mü size yandaş sendikanın İlçe temsilcilerini Halk Eğitim Müdürlüklerine Müdür olarak atayın diye talimat verdi.

Paralel Örgüt mü müdür mülakatlarında listeleri önceden hazırlayıp komisyonlara verdi. Sınava giren bütün müdür adaylarını bu örgüt mü fişledi?

    Sayın Bakan bu listeyi daha çok uzatabilirim. Şu anda mahkemelerde hakkında suç duyurusu bulunan senin atadığın ve koruduğun bürokratlardır. Haydi sizin paralel örgütle karşılıklı k. acınız vardır anlıyorum. Peki bu işlerle dahli olmayan insanlardan ne istiyorsunuz? Niçin paralel örgütü bahane edip alakasız insanlara zulmediyorsunuz? Yoksa paralel örgütü kendinize kalkan yapmayı siyaseten gerekli bulduğunuz için mi, her sıkıştığınız da paralel örgüt diye feryat figan ediyorsunuz?

   Sonuçta Sayın Bakan ya seyircisin hiçbir şeye karışmıyorsun, ya da her şeyi sen planlıyorsun masuma yatıyorsun. Her iki durumda da sorumlu sensin, onun için masum değilsiniz paralel bahanesi bırakıp biraz da paralel olmayanlara ne yapıyorsunuz ona bakın. 


Remzi ÖZMEN

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/