MUTABAKAT TA GÖRÜŞÜRÜZ!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>MUTABAKAT TA GÖRÜŞÜRÜZ!.. 15.05.2016 23:56

MUTABAKAT TA GÖRÜŞÜRÜZ!..

Bir ilçemizde okul müdürüyle birlikte aday öğretmenleri idare odasına alıp onlara sendikacılık anlattığını söyleyen, sözde sendikacı kendi paylaşımlarını biz de paylaşınca şu ifadeyi kullanmıştı. Mayıs ayındaki mutabakatlarda görüşürüz!
 
Tabi ki bu meydan okumaya ancak acıyarak baka biliriz. Çünkü muhatabımız bugüne kadar onlar olmadı, devlet oldu. Oysa bizler devletimize karşı bugüne kadar hiçbir şekilde saygı da kusur etmedik. Devletimin Valisi, Kaymakamı, İl Müdürü, İlçe Müdürü bir sendikayı yetkili yapmak istiyorsa ne yapabiliriz ki? O kendisini sendikacı sanan, aslında Ar ge de görevli olduğu halde yıl içerisinde toplam on beş gün bile İle gitmeyen zevat, bize Mayıs mutabakatında görüşelim diyor da, kime güvenerek diyor. Ancak ben meseleyi şahsileştirmeden kısaca birkaç örnek vermek istiyorum.
 
Türk Eğitim Sen 2002 yılında 4688 sayılı sendika yasası çıktığı günden bugüne kadar toplam 570.000 üye yapmıştır. Bugünkü rakamlarla ortalama Eğitim Camiasının beşte biri bu sendikamızda olduğuna göre kaybedilen üye sayısının normal şartlarda gerçekleştiğini söylemek akla ziyandır. 570.000 üyenin 150000 ni emekli ve ölüm olarak kabul ederseniz bugün için TES’in 220000 dolayında üyesi olduğunu varsayarsak 200000 üyesi ortada yok demektir. Nerede olabileceklerini az çok hepimiz tahmin ediyoruz.
 
TES toplamda bu kadar büyük oranda yapılan üyeler yapılırken hiçbir kurumdan, kuruluştan destek almamıştır. Bu çaba her türlü takdirin üstündedir.
 
Büyüklerimiz Allah ne verirse bize helalinden versin diye dua edin demişlerdi.
 
Onun için TES’e alın terine ve emeğe değer veren bir anlayış hakim olmuştur..
 
Şunu açıkça ifade edelim ki;
 
Türk Eğitim Sen in her üyesi alın terinin karşılığıdır, sizin birçok üyeniz tehdit karşılığıdır.
 
TES in her üyesi inanarak bu sendikaya üye olmuştur, sizin birçok üyeniz korkarak sizlere üye olmuşlardır.
 
TES in her üyesi alanlarda olan fedakar arkadaşların çabasıyla üye olmuşlardır. Sizin birçok üyeniz yetkililerin çabasıyla devlet gücü kullanılarak üye olmuşlardır.
 
TES’in üye çalışmaları öğretmenler odasında sürdürüldü, sizin çalışmalarınız müdür odalarında oldu.
 
TES’in sendika çalışmalarında idarecilerin hiçbir katkısı olmadı, ancak sizin çalışmalarınızda idarecilerin katkısı sizden fazla oldu.
 
TES hiç kimseye şahsi çıkar taahüdünde bulunmadı, ancak görevlendirme, müdürlük, tayin, adaylığın kaldırılması onlarca tahüdünüz oldu.
 
TES hiç kimseyi tehdit ederek üye yapmadı, böyle bir şansı da olmadı, ancak siz tehditlerinize hiç ara vermediniz.
 
Sonuç olarak güneş balçıkla sıvanmaz. Türk Eğitim Senin her üyesi bir mücadelenin bir emeğin ürünüdür. Her şeyin ayan beyan ortada olduğu, devlet gücünün hoyratça kullanıldığı, hukuk kararları
 
bile sendikaya göre uygulandığı, sendika başkanının yönetmelikleri kendi lehine çevirebildiği bir ortamda eşit şartlar varmış gibi başarıyı kıyaslamak ancak kargaların güleceği komik bir durumdur. Başarı eşit şartlarda karşılıklı yapılan mücadeledir. Devlet ile bir mücadeleye girmek bizim haddimize değildir. Ancak devleti normalleşmeye davet etmek bizim vazifemizdir. Biz de bunu yaparak devletin arkasına sığınan, sırtında başarı naralarını atan iki yüzlü emek hırsızlarını teşhir etmeye devam edeceğiz.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/