MÜLAKAT YAPMAYA YETKİNİZ YOKTUR!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>MÜLAKAT YAPMAYA YETKİNİZ YOKTUR!.. 20.07.2015 01:22

MÜLAKAT YAPMAYA YETKİNİZ YOKTUR!..

MÜLAKAT YAPMAYA YETKİNİZ YOKTUR!..

20-24 Temmuz tarihleri arası yönetici atamaları için yeniden mülakat yapılacak.
   Sahi siz kralcıdan daha kralcı kesilen Milli Eğitimin hormonlu yöneticileri neye dayanarak Okul yöneticiliği için mülakat yapıyorsunuz? Böyle bir yetkiyi kimden alıyorsunuz? Hukuka mı güveniyorsunuz yoksa hükümete mi?  Mülakat yapamazsınız çünkü yetkiniz yoktur. Buna rağmen yapacağız diyorsanız suç işlemiş olursanız.
  Hukuken yetkisizsiniz çünkü;
 İdare mahkemeleri sizi haksız ve hukuksuz buldu.
Bölge İdare Mahkemeleri yüzlerce davada sizi hukuksuz buldu.
Yetmedi Danıştay icraatlarınızı hukuka aykırı buldu.
O da yetmedi Anayasa Mahkemesi dayandığınız kanunu iptal etti ve Anayasaya aykırı davrandığınızı teyit etti. Hala bu ısrarlarınız nedendir?
    Siyaseten de kadüksünüz, yok hükmündesiniz. Çünkü ortada istifa etmiş bir hükümet vardır ve geçici görevlidir. Haydi bunu da geçtik. Milletvekilleriniz bangır bangır bağırıyor biz geçmişte yani 2007-2015 Türkiye’sinde çokça hata yaptık diyorlar.
     Bunlardan Mehmet Metiner diyor ki biz iktidar şehvetine kapıldık. Yanlışları sıraladık diyor. Siz neden hala aynı yanlışları tekrar ediyorsunuz?
    Yoksa siz hala iktidar şehvetinden kurtulamadınız mı?
    Mehmet Ali Şahin fabrika ayarlarına geri döneceğiz diyor duymuyor musunuz? Fabrikanın altını üstüne getirmiş yeniden hukuka uygun davranacağız, eski ceberutluğu tekrar etmeyeceğiz diyor siz yanlışta neden bu kadar ısrarcısınız? Yoksa sizin ayarlarınız bu fabrika sisteminin dışına mı kodlanmış?
   Malatya Milletvekiliniz Öznur Çalık bayramlaşmada itiraf ediyor; Türkiye nin normalleşmesi lazım biriken sıkıntıları birlikte atlatmamız lazım, diyor. Bu Hanımefendi Milletin başına açtıkları sıkıntıyı itiraf ediyor. Artık eski Türkiye yani 2007-2015 Türkiye’sinde olan haksızlıklar hukuksuzluklar olmayacak diye birçok milletvekilleriniz söz veriyor, ama siz hala eski Türkiye nin yani  2007-2015 Türkiye’sinin kafasındasınız. Beyler bu kafayı bir çok kişi değiştirdi. Siz neden değiştirmiyorsunuz?
  Yoksa siz a normal olarak mı devam etmek istiyorsunuz?
   Sizi bu kadar yanlışta ısrar ettiren nedir Allah aşkına! Yoksa o meşhur beşli çete mi yakanızı bırakmıyor. Elinizi çabuk tutun ne koparırsak kardır mantığıyla hareket edip sizi de gizli niyetlerine alet mi ediyorlar?
   Beyler kendinize gelin! Yazıktır günahtır. Türkiye yetmiş sekiz milyonluk bir devlettir. Sadece Türklerin yeryüzündeki nüfusu üç yüz milyonu aşmaktadır. Eğer Ülkemize, Türklük dünyasına, İslam alemine ve Tüm insanlığa bir katkı sunulacaksa bu ben diyerek mümkün değildir. Kendi cemaatini bir yerlere taşımakla mümkün değildir. Biz diyemeyenler şahsi çıkarlarını her şeyin üstünde gören devleti sağmal inek olarak görenlerle bir yere varılmaz varılamaz. O halde vakit kaybetmeden devlet kültürümüzün özüne dönelim. Fabrika ayarları ve şifreleri orada saklıdır. Ayarın adı adalet şifresi ise liyakat ve ehliyettir. Devlet yönetmek çoluk çocuk işi değildir. Ancak işin ehli olan kişiler devlete itibar kazandırır, ehil olmayanlar ancak devlete itibar kaybettirir.
  Sonuç olarak Sayın Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları; Artık hukuksuzluktan vazgeçin. Sabredin ve mahkeme kararlarını uygulayın. Sonra da Anayasa Mahkemesi ve Danıştay’ın kararları doğrultusunda yeni hükümet gelirse onlar gelmezse siz yeni bir yönetmelik yapın ve işlemleri buna göre yapın.
    Artık yeter mülakat yapmaya yetkiniz yoktur, hukuksuzluk üstüne hukuksuzluk yapmayın.  

Remzi ÖZMEN


http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/