MÜDÜRLÜK MÜLAKATLARINDA OYUN BİTMEZ !.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>MÜDÜRLÜK MÜLAKATLARINDA OYUN BİTMEZ !.. 01.05.2016 01:03

MÜDÜRLÜK MÜLAKATLARINDA OYUN BİTMEZ !..

Görevden alınan okul müdürü arkadaşlara müracaat etmiyor musun, diye sorduğumuz da aldığımız ilk cevap; müracaat etsem ne olur ki, zaten tecrübe bu arkadaşlar için hikayedir. Düşünsene istersen otuz yıl müdürlük yap, sadece dört yılına puan veriyorlar diğer yıllar öğretmenlikte sayılıyor. Ben mülakatta azami otuz veya kırk puan alacağım, diğeri doksan yüz alacak nasıl yarışa bilirim ki? 

     Aslında bu bir anlamda havlu atmaktır, artık ağzımla kuş tutsam bu adamlar  bana görev vermez demektir. Yeri geldiğinde vatanı için canını, malını feda etmekten kaçınmayacak insanların devlete güvensizliğidir. Bu güvensizliği sağlayanlar acaba eserleriyle övünmekteler mi bilemiyorum. Ancak unutulmamalı ki devlete yapılacak en büyük kötülük onun halkın gözünde güvenilmez olarak düşürmektir. Ne yazık ki bu sağlanmıştır.

   Savunuyoruz; arkadaş bu millet bizim bu devlet bizimdir. Kime neye küsüyoruz? Bugün bunlar var, yarın başkaları olacak. Biraz sabırlı olmamız gerekmez mi? Cevap geliyor. Ben otuz beş yıllık devlet memuruyum. Bugüne kadar hukuku bu kadar yok sayan başka bir hükümet görmedim. Mahkeme görevine iade ediyor üç gün sonra tekrar alıyorlar. Mülakata çağırıyorlar gidiyorsun onurunla oynayıp geri gönderiyorlar. Düşünsene yirmi beş yıl bil fiil müdürlük yaptım, bana mevzuattan sıfır puan vermişler. Yani ben yirmi beş yıl hiç mevzuat bilgisine sahip olmadan müdürlük yapmışım. Sizce bu mümkün müdür? Ümit vermek istiyorsun ve diyorsun ki bak İstanbul İl Müdürü değişti. Malum Sendikanın, siyasetin, dernek ve vakıfların talimatıyla hareket etmeyeceğine söz verdi. Emin olun biri değil birçoğu gülüp geçiyor. Bu sözleri çok duyduk. Listelerin önceden yapılıp mülakat komisyonlarına verildiğini siz afişe ettiniz, dönen dolapları bizden iyi biliyorsunuz, neden iknaya çalışıyorsunuz ki?

     Yönetim kurulu arkadaşım tam da biz sohbet ederken aradı. Halen görevde olan dört yılını doldurmayan müdür,müdür yardımcıları dün yayınlanan yönergede mülakatlara müracaat edemiyorlardı, bugün değiştirmişler. Konuşurken mikrofon açıktı. Müdür adayı ol dediğim ve iknaya çalıştığım arkadaş “al işte; Bizansta oyun bitmez arkadaş, Vallahi bunların aklına gelen şeytanın aklına gelmez” dedi. Bu sözden sonra ne denir nasıl toparlanır gelin de işin içerisinden siz çıkın.

   Bu kararlar siyasidir, siyaset rengini devlete yansıtmak ister belki bir nebzeye kadar anlaşılır. Ancak bu renk tonu o kadar farklı olmalıdır ki kat be kat boya atıyorlar yetmiyor, tekrar macunluyor tekrar boya atıyorlar. Boya vatandaşın gözünde devleti kapatmış ortaya bu devlet benim devletim olamaz diyecek bir ton çıkartmıştır.  

   Halbu ki Davutoğlu bir Kasımdan sonra fabrika ayarlarına geri döneceğiz dediğinde hep birlikte umutlanmıştık. Artık devlet normalleşecek; adalet yerini bulacaktır diye beklerken acıdır ki adaletsizlik tam gaz sürmektedir.  Bu basiretsizlik büyük sorunlar doğuracak ve dün olduğu gibi yarında bu vatanın evlatlarına fatura edilecektir. Çünkü devlete güvensizlik zincirleme onlarca sorunu birlikte getirir. Bir gün askere gitmemek tartışılır, bir başka gün vergi vermeme eylemi başlatılır Allah korusun sonu kaos olacak birçok tehlikeyi tetikler. Böyle durumlarda da yönetenler mutlaka bir günah keçisi bulur, yandaş medya halkı buna inandırır çok zorlanırlarsa aldatıldık der ve işin içerisinden sıyrılırlar.

   Sonuç olarak Ya bu oyunlar biter devlet normalleşir ya da hepimiz muhterislerin şahsi menfaatleri uğruna faturayı ağır bedellerle öderiz. 

Remzi ÖZMEN

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/