MİLLİ EĞİTİMİ YÖNETENLER AYNAYA BAKSANIZA! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>MİLLİ EĞİTİMİ YÖNETENLER AYNAYA BAKSANIZA! 20.06.2016 01:22

MİLLİ EĞİTİMİ YÖNETENLER AYNAYA BAKSANIZA!


Geçmişten beri bir sav vardır. “Düşüncenin bittiği yerde kaba kuvvet başlar” diye. Yönetme yeteneğini kaybeden Milli Eğitim Bakanlığı bürokrasisi tehdit ve şantajla öğretmeni terbiye etmeye çalışmaktadır.
Ey öğretmen akıllı ol seni rotasyona tabi tutarım!
Ey öğretmen akıllı ol atadığım tetikçi müdürlere performansını düşük verdiririm.
Ey öğretmen akıllı ol adaylığını kaldırtmam
Ey öğretmen akıllı ol seni müdür yapmam
Ey öğretmen akıllı ol seni norm fazlası gösterip buradan gönderirim.
Akıllı ol sana kurs vermem, akıllı ol sana egsersiz açtırmam, akıllı ol fazla nöbet yazarım. Daha onlarca söylemle terbiye etmeye çalışıyorlar. Nitekim Allah var kimi yerlerde de gereğini yapıyorlar. Ondan sonra başbakan da bize AKP hükümetleri yetmiş sekiz milyonun hükümetidir diye masal anlatsın.
Mülakat sonuçları yani müdürleri atamaya esas puanlar açıklandı. Listelere baktık; hiçbir Allah’ın kulu bu listeler önceden yapılmadı diye bizi ikna edemez. Eğer varsa vicdandan zerre kırıntı bizi ikna edemedikleri gibi kendilerini de ikna edemezler. Ahval ortadayken şimdi yüz alanlar hatta doksan ve üzeri alanlar okulları tercih edecek müdür olarak atanacak ve gidip o koltuklar da aslanlar gibi oturacaklar öyle mi? Sizi temin ederim ki bu adamlar fırında çaldıkları ekmeği ne kadar gönül rahatlığıyla yiyebiliyorlarsa o makamlarda da aynı rahatlıkla oturabilirler. İkisi de hırsızlık ürünüdür, ikisi de hak gaspıdır, ikisi de Allah ve Resulün’e muhalefet etmektir. 
Bu puanları veren maşalar şimdi oruç tutuyor ve akşamları iftarlarını açıyorlar. Eğer o her iftar lokması hakları gasp edilen bir kişiyi gözlerinin önüne getirmiyorsa yazık, demek ki o vicdan kırıntısından bile eser kalmamıştır. Ne yazık ki bu insanlarla aynı camide zaman zaman yan yana saf tutuyoruz. Onların o kırıntı bile bırakmadıkları vicdanları suskun görünse de yüzlerindeki ezikliği görüyor ve onlar adına düşürüldükleri durumlar adına bizler üzülüyoruz. Ne güzel diyorlar; onlar sanıyorlar ki biz susarsak herkes susmuş olacaktır. Tarih susmayacak, insanlık susmayacak ve kendi vicdanları ergeç kendilerinden hesap soracaktır.
Siyasi gözlük takan kişi meseleye bilimsel bakamaz, objektif bakamaz, hür irade kullanamaz, insiyatifi zaten olmaz. Bu kadar köle haline getirilen kişilerin icraatları da bu kadar şahsiyetten uzak olur. Sonuç olarak; Milli Eğitim de işler neden yolunda gitmiyor diye soranlar lütfen dönünde bir aynaya bakın bunu sormaya yüzünüz var mıdır?

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/