MİLLİ EĞİTİM GELDİ- GİTTİ BAKANLIĞI! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>MİLLİ EĞİTİM GELDİ- GİTTİ BAKANLIĞI! 18.06.2016 01:12

MİLLİ EĞİTİM GELDİ- GİTTİ BAKANLIĞI!

Bakan geldi- bakan gitti,

Müsteşar geldi- müsteşar gitti,

Müdür geldi- müdür gitti,

Kanun geldi- kanun gitti,

Yönetmelik geldi- yönetmelik gitti,

Yönerge geldi- yönerge gitti,

Kimi gitti tekrar geldi- kimi gitti hiç gelmedi ve her zaman gelen gideni arattı.

Milli Eğitim geldi gitti bakanlığı ya da bu olmadı bu olsun bakanlığı dense yeridir. Cehalet eğitime bakışla başlar. Siz bu alanı bile rant devşirme kapısı olarak görürseniz dikiş tutturamazsınız. Böyle baktığınız halde; hele ki eğitimde kaliteyi yükseltmek istiyoruz diye bir söz ederseniz kargaları bile kendinize güldürürsünüz. 

Bakan Milli Eğitim deki ücreti öğretmeni soruyorlar. Cevap efendim Güneydoğuya öğretmen ataması yapıyoruz 1 ay duruyor kaçıyorlar. Onun için ücretli öğretmen çalıştırılıyormuş. Bu savunma bilmeyeni belki ikna ettirir, ama eğitimin içinde olanları da güldürür. Sayın Bakan zor değil ücretli öğretmen sayılarını illere ve ilçelere göre isteyin sonra da nerelerde açık var bilin öyle açıklama yapın. Yoksa gerçekleri bilen öğretmenlerin karşısında zorda kalırsınız.

  Sayın Bakan mahkeme kararlarını uygulayacakmış. Peki ne bekliyorsun Sayın Bakan hemen Şube Müdürlerinden başlasan! Sonra birçok İlçe Müdür’ün ile ilgili mahkeme dosyası var soruşturmanın selameti için açığa alsana! Ya da mahkemede yürütmenin durdurulması kararını alan arkadaşların kararını uygulasana! E ee uygularız Allah kerimdir. Nasılsa sizin de ömrünüz en çok iki yıldır uygularız diyerek iki yılı tamamlarsın sonra ömrüm vefa etmedi onun için uygulamadım der geçersin. Biz bu sözleri çok duyduk..

  Bakan Bey’ e bir soruda rotasyonla ilgilidir. Ne evet diye biliyor ne de hayır! Bir çalışma olduğu kesin kardeşi de öğretmenmiş bir öğretmen memurluk hayatı boyunca ancak iki okul değiştiriyormuş bu da eğitimin kalitesini düşürüyormuş. Alın acemilik kokan bir başka ifade. Doğrudur iki okulda çalışan olduğu gibi on okulda da çalışan vardır. Sürekli aynı okulda çalışan bir öğretmen işini doğru yapıyor demektir Sayın Bakan! Yoksa okul olmasa bile çevre onu rahat bırakmaz bir şekilde soruşturma yer ve başka okula gitmek zorunda kalır.  

   Eğitim vermek banka veznesinde, nüfusta tapuda çalışmaya benzemez. Moral ve motivasyonu iyi olmayan bir öğretmenden verim beklemek ham hayaldir. Memur gibi saat doldurmaya çalışan öğretmen asla verimli olmaz. Siz rotasyonla öğretmenin hayatıyla oynarsanız kimi atarsanız atayın öğretmen-öğretmen gibi görev yapmaz. Gurbetteki yakını hasta rapor alır, çocuğu şu okulda ziyaret etmek için izin alır. Yerleşik ilden başka yere göçtüğünde gözü geride kalır, düzeni bozulur ve bu öğretmenden verim de alınamaz. O halde bir karar verirken kadrolaşmaktan, hak yemekten, toplumu ayrıştırmaktan, fişlemekten, dernek ve vakıfların temsilciliğini yapmaktan başka milli eğitime hiçbir katkısı olmayan kişilere değil eğitimi bilenlere sorun ki  heba olan on dört yıldan sonra zararın

neresinden dönerseniz kardır diye yeni başlangıç veya başlangıçlar yapılsın. Yoksa size de geldi ve bozarak gitti diyecekler. 

Remzi ÖZMEN

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/