MAHKEME KAZANAN YÖNETİCİLER HAZİRANDAKİ MÜLAKATA ALINACAK MI?      | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>MAHKEME KAZANAN YÖNETİCİLER HAZİRANDAKİ MÜLAKATA ALINACAK MI? 10.05.2016 22:43

MAHKEME KAZANAN YÖNETİCİLER HAZİRANDAKİ MÜLAKATA ALINACAK MI?

              

    İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü açıkladığı ek 1 lere göre mülakata katılacak idarecilerin isim listesini yayınlamıştır. Buna göre mahkeme kazanan arkadaşların isimleri bu listede mevcut değildir. Sorduğumuzda daha önce mülakata alı

nanlar tekrar çağrılmayacak, ancak mülakata girmeyenler çağrılacaktır şeklinde olmuştur. Bu asla kabul edilmez bir uygulamadır ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu hatayı yapmamalıdır.

  Malum olduğu üzere görevden alınan Okul- Kurum Müdürleri mahkemeye başvurmuş ve istisnasız tamamı davaları kazanmıştı. İl Müdürlüğü mahkeme kazanan arkadaşları sene başından beri mülakat sınavlarına çağırmaya devam ediyordu. Bu süre içerisinde yani 2015 yılının son çeyreğinde başlayan bu mülakat sonuçları adata buz dolabına konulup saklanmaya bırakılmıştır.

  Arkadaş madem bir işlem yapmıyorsunuz neden göstermelik sınavlar düzenlediniz? Haydi sınav yaptınız diyelim atamalar neden bugüne kadar yapılmadı? Bunun cevabı onlara göre gizli bize göre açık bir hesapta yatmaktadır. Eğer mülakatlardan sonra atama yapmış olsalardı düşük puan alan idarecilerin bile ataması söz konusu olabilirdi. İşte bu arkadaşlara taktım arkadaş, elli kez de mahkeme kazansalar atama yapmayacağız diyorlar.

   Peki Ey İl Müdürü; yönetmelikte diyor ki halen görevde olmayan üç yıl idarecilik yapan herkes Haziran ayında yapılacak olan mülakatlara başvurabilir. Yönetmeliğin tanıdığı hak gereği bu arkadaşlara müracaat ettirdiniz. Yeniden sınava tabi tutmanız gerekmiyor mu? Bu haklarına neden engel oluyorsunuz? Bu yanlışı yapmamalısınız. Eğer mahkeme kazanıp bugüne kadar ataması yapılmamış olan arkadaşları yeniden mülakata çağırmazsanız yine mahkemeye gidilir ve yine hukuksuz işlem yaptığınız hukuk eliyle tescil edilir. Yapacağınız bütün mülakatlar iptal edilir, bizden uyarması!..

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/