MAHKEM İ KÜBRA DA MÜLAKAT KOMİSYONLARINI SİZE SEÇTİRMEZLER!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>MAHKEM İ KÜBRA DA MÜLAKAT KOMİSYONLARINI SİZE SEÇTİRMEZLER!.. 29.04.2017 23:12

MAHKEM İ KÜBRA DA MÜLAKAT KOMİSYONLARINI SİZE SEÇTİRMEZLER!..


  Öğretmene mülakat, M.Yardımcılığına mülakat, Müdür’e mülakat, Şube Müdürüne mülakat!..

   Sayın bakan sınavları kaldırmakla eğitime ne kadar büyük bir darbe vurduğunuzun farkında mısınız?

    Müdürlerinizi müdür yardımcılarınızı nasıl itibarlaştırdığınızı biliyor musunuz?

   Öğretmenlerin, veli, öğrenci hatta müstahdemlerin gözünde idarecilerin karizmaları nasıl çiziliyor biliyor musunuz?

   Yok nereden bileceksiniz; gelip size dert yanan mı vardır. Toplantılara katılır belli bir sendikaya mensup öğretmenlere konuşur alkışlanır, plaketiniz takdim edilir sonra her şey yolunda diye çeker Ankara ya geri dönersiniz.

   Bir gün gelir Pissa sonuçları açıklar dış güçler, şer odakları diye küplere binersiniz, Üniversite sınavlarında neredeyse öğrencilerin yarısı barajı aşmaz öğretmeni suçlarsınız. TEOG da başarı düşer bitişik yazıdan vazgeçtik dersiniz, uyuşturucu kullanma oranı artar velilere kızarsınız. Çocukların maneviyatını yükseltelim diye ha bire imama hatip açmaya yönelirsiniz kalite gittikçe düşer çözümü beşinci sınıflara yabancı dil eğitimini getirmekte bulursunuz. Maşallah her bir şeye de çözüm buluyorsunuz bir tek esas soruna dokunamıyorsunuz.

Liyakatsiz kadrolaşma!..

        Müdür adayı arkadaşlara soruyorum;

Arkadaş ben müdürlük, müdür yardımcılığı sınavla olsun diyorum. O sınavlara ben de gireyim sen de gir, kazanırsın helal olsun derim ve sana saygı duyarım.

Bu mu senin için daha cazip olan, yoksa oraya birilerine sırnaşarak yaltaklanarak atanman mı daha cazip?

Sınav mı senin için onurluca bir sonuçtur yoksa birilerinin inayetiyle gelmen mi daha onurlucadır. Okulda ki itibarın sınava girip kazanarak gelmek mi arttırır, yoksa damdan düşerek gelmek mi arttırır. Liyakatini sınav mı belirleyebilir yoksa al külah ver takkeciler mi belirler. Velinin, öğrencinin, hatta müstahdemin gözündeki konumunu düşünüyor musun?

 Ya zaten torpille gelmiş müdürlükten ne anlar demeleri senin ne kadar hoşuna gider bir düşün!.. 

   İşte Sayın Bakan kurumlara yönetici olarak atayacağınız kişilerin bu kadar ezik ve ezilmemiş olmaları için biz sınav yapılmasında ısrarcıyız.

 İdareci olarak atanacak kardeşlerimizin de en az bizim kadar öz güvenli olmaları için biz sınavdan ısrarcıyız.

 İdareci olacak arkadaşlarımızın liyakatli olduklarını bileklerinin hakkıyla gelip o makamlarda oturduklarını dosta düşmana göstermek için biz sınavda ısrarcıyız.

Sınavdan neden bu kadar korkuyorsunuz anlaşılır gibi değildir.

 Eğer gerçekten bu kadar arızaya rağmen hala mülakat ısrarınız sürüyorsa o zaman bunun altında bir çapanoğlu aramak hakkımızdır. Çünkü denediniz ve sonuç ortada!. Kabul edin ki idareci seçiminde başarısız oldunuz. Buna rağmen mülakatla atamada ısrarcıysanız demek ki niyetiniz eğitim, öğretim, bilim ve saire değildir. Unutmayın dünya imtihan dünyasıdır, mülakat dünyası değildir. Velev ki mülakat dünyasına çevirseniz bile yarın mahkeme i Kübra da o mülakatı yapacak sizlerin seçtikleri sınav komisyonları olmayacaktır!..O zaman ne yapacaksınız, yeni bir yönetmelik mi çıkartacaksınız?

  

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/