KAMU SEN’İN MAĞDURİYETİNİ KİM GİDERECEK? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>KAMU SEN’İN MAĞDURİYETİNİ KİM GİDERECEK? 27.07.2016 22:43

KAMU SEN’İN MAĞDURİYETİNİ KİM GİDERECEK?


    Bugün geldiğimiz süreçte 2008 yılında yoğunlukla devam eden ve 2013 Aralık itibariyle yeniden düşünülmeye başlayan süreçte Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda kimi mağdurlar haklarını alırken kimileri almayı beklemekte ve kiminin ise hakları mahşere kalmış bulunmaktadır. Haklarını almayı bekleyen Türkiye Kamu Sen mensupları da bunu sabırsızlıkla beklemekteler. Çünkü o günlerde askerimizi top yekun töhmet altında bırakmayın, kozmik odalar girmeyin demişlerdi. Bu yüzden adları Ergenekoncu ya çıkmış, haklarında çeşitli iftira ve yalan kampanyası başlatılmış bu kampanyalar adeta bir kısım basın tarafından linçe dönüştürülmüştü. Memur Sen de boş durmamış fırsatı ganimet bilerek gittiği her ortamda Kamu Sen’in darbe yanlısı olduğu, Ergenekon terör örgütüne sempati duyduğunu anlatmıştı. Özellikle Şener Uygur ve ekibinin Kamu Sen salonunda yaptığı bir toplantı bu sendikamızın logosu kullanılarak sürekli gösterilmişti. Şimdi hayatta olan o günü mağdurları haklarını aldılar. Kamu Sen’e haklarını kim teslim edecek, ya da kim kalkıp bir özür dileyecektir?  

     Kamu Sen ikinci önemli mağduriyetini 2010 yılı KPSS hırsızlığında yaşamıştır. Burada Genel Başkan İsmail Koncuk Bey’in belgeleriyle ortaya koyduğu bu vakayı, başta Memur Sen ve malum çevreler karşı saldırı başlatmış ve adeta hırsızlığı karartmaya çalışmışlardır. Bu yıl yani 2010 yılı sendika sayıları şöyleydi. Türk Eğitim Sen 155 738 üye ile yetkili sendikaydı. Aynı yıl 148 950 üye ile Eğitim Bir Sen ikinci sırada ve 109 833 üye ile Eğitim Sen üçüncü sıradaydı. Bu hırsızlığı, yolsuzluğu açığa çıkarttı diye yandaş basının hedef tahtası haline getirilen Türk Eğitim Sen 2011 yılında yetkiyi kaybetmiştir ve bu karalamalar sonunda Eğitim Bir Sen yetkiyi yakalamıştır. Yine Kamu Sen bir iftiraya uğramıştı, şimdi bu mağduriyet için kim özür dileyip Kamu Sen’in haklarını teslim edecektir.

   Kamu Sen üçüncü mağduriyetini çözüm sürecinde yaşadı. 2009 yılında başlatılan bu süreçte Kamu Sen sürekli olarak teröristle pazarlık yapılamaz diyerek karşı duruş sergiledi.2013 başlatılan akil insanlar listesi oluşturma sürecinde Kamu Sen Genel Başkanı Sayın İsmail Koncuk Bey’e de teklif yapılmıştır ancak bunun boşuna zaman kaybı olduğunu söyleyerek kabul etmemiştir. Ancak 3 Nisan 2013 te açıklanan listede isimleri bulunan KESK Genel Başkanı ve Memur Sen Genel Başkanı alanlara inmiş, halkı ikna çalışmalarına başlamışlardır. Bununla yetinemeyip Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu “ Çözüm sürecini hayvanlar bile anladı, bunlar anlamadı” diye hakaretler savurmuştur.   

   Kamu Sen teşkilatlarının kararlı direnişi akilleri adeta çıldırtmıştır. Başta kimi siyasiler, Ahmet Gündoğdu ve basın Kamu Sen’i kardeşlik istemiyorlar, kandan besleniyorlar diyerek acımasız bir şekilde eleştirmişlerdir. Gelinen süreçte haklılığı bir kez daha kanıtlanmış olan Kamu Sendir.

    Sonuç olarak her zaman haklı çıktığı halde devlet kadrolarında tasfiye edilen, ötekileştirilen, hakları gasp edilen bu vatan evlatlarına “arkadaş özür dileriz, size çok yüklendik, çok iftira attık, haklarınızı helal edin” başta Memur Sen yetkililerine ve Kamu Sen’in haklarını gasp eden herkese sesleniyoruz. Siz de bu erdemi gösterecek bir yürek yok mudur?

   

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/