FARZLAR DURURKEN NAFİLEYE YÖNELMEK! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>FARZLAR DURURKEN NAFİLEYE YÖNELMEK! 25.06.2016 23:51

FARZLAR DURURKEN NAFİLEYE YÖNELMEK!


        Devletin yönetim anlayışında birinci asli görevi hukukun üstünlüğünü sağlamaktır. Peki bizim ülkede gerçekten hukukun üstünlüğü sağlanıyor mu? Hakimin savcının siyasilerce tehdit edildiği bir ülkede hukukun üstünlüğü diye bir şey söz konusu olamaz. Bu davranış asli görevini yapmadığı sonucu çıkartmaz mı?

     Sayın Cumhurbaşkanı Güney Doğulu kanaat önderleriyle Saray da verdiği iftarda şunları söylüyor. Devletin görevi vatandaşın canını malını, namusunu ırzını korumaktır. Bunun için terörle sonuna kadar mücadele etmek zorundadır. Amenna devletin asli görevlerinden biri budur. Yalnız merak ediyorum 2012  son çeyreği ve 2015 Temmuzuna kadar bu görevler askıya mı alınmıştı, yoksa devlet tatilde miydi? Çünkü o süre içerisinde dağlardaki çakallar ovaya inmiş vatandaşta ne can, ne mal, ne de namus emniyeti bırakmışlardı. İstediklerinden haraç alıyor istediklerini mahkeme yapıyorlardı. Biliyorum bazı madrabazlar şimdi vuruyor ya sen ona bak diyecekler. Hayır efendiler ben ona bakmam. Bugün kü mücadele onun mücadelesi değildir. Kemiğe dayanan bıçağın vatandaşın canını acıtması ve AKP’ye 7 Haziran da yol göstermenin bir sonucudur. Papucun pahalı olduğunu anlamalarının neticesidir. Yoksa emin olun …. korkusu, hesap verme korkusu başlamamış olsaydı ne ağızlarında Türk Milleti ifadesini duyardınız ne de askere yetki falan verilirdi. Demek oluyor ki bu asli görevini de yerine getirmiyor.

  Devletin diğer asli görevlerinden biri de vatandaşını kanunlar karşısında eşit görmektir. Eğer kanunu uygularken vatandaşa eşit muamele etmiyorsanız asli görevinizi yapmamış olursunuz. 214 kişiden 91 ve üzeri alan müdürden 209 u senin adamınsa hangi eşit davranmaktan bahsedebiliriz ki? Eşit davranılmadığına göre demek ki bu asli görevinizde can ve mal güvenliği gibi lafta kalıyor.

  Devletin yönetim anlayışının asli görevlerinden bir başkası ortak ülküler çerçevesinde milli ve manevi değerlere bağlı, vatandaşlık hak ve ödevlerini bilen kaderde-kederde, kıvançta tasada ortak ülküler etrafında birleşen nesiller yetiştirmek ve vatandaşına parasız eğitim sağlamaktır. Peki Milli Eğitim de geçekten amaç bu mudur? Eğitim gün geçtikçe paralı hale geliyor ve kimi cemaat, dernek ve vakıfların at oynattıkları alan haline dönüştürülüyor! Görünen hiç kuşkusuz çocukların okul harçlıklarına göz koyacak kadar gözleri dönen bir eğitim anlayışı vardır. Burada da devlet asli görevini yapmıyor tam tersine aracı olup milletin çocuklarını peşkeş çekiyor.

   Peki devlet asli görevleri yerine hangi işleri yapıyor. Yol yapıyor, köprü yapıyor, tünel yapıyor baraj yapıyor. Bunlar tali yollar gibi devletin tali görevleridir. Önce sistem sonra yatırım asıl olanıdır. Doğrusu bunları yaparken meseleye biraz da duygusal baktığını düşünenlerdenim.

  Sonuç olarak bu devlet Sayın Cumhurbaşkanının dediği gibi asli görevlerini yapmıyor tali görevlerini yapıyor. Yani adeta farzları terk etmiş nafile ibadetle meşguldür. Ne yazık ki toplumda da benzer şekilde bir alışkanlık oluştu farzları değil de nafile ibadetler önceleniyor.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/