FARKI FARK EDEBİLİYOR MUSUNUZ? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>FARKI FARK EDEBİLİYOR MUSUNUZ? 15.03.2016 23:35

FARKI FARK EDEBİLİYOR MUSUNUZ?


  “Türk Milletini sevmekte birleşenler birbirlerini sevmek zorundadırlar. Aksi takdirde millet sevgileri kimsenin inanmayacağı boş bir laftan ibarettir.” G.Erdem

   Son yıllarda alışık olmadığımız bir devlet yönetimi sergileyen AKP Hükümetleri, toplumu kutuplaştırma ve ayrıştırmada rakip tanımaz bir seviyeyi yakalamış görünüyorlar. Bununla yetinmeyip içte ve dışta sürekli gerginler yaratarak iktidarlarını sürdürmeleri, devleti cemaat veya aşiret görüp bu şekilde yönetmeye kalkışmaları, hukuku neredeyse tamamen etkisiz hale getirme çabaları veya var olan kararları tanımama çabaları, devlet aklının devre dışı kalması ülkeyi ciddi devlet olmaktan hızla uzaklaştırmış, adeta aşiret devleti haline dönüştürmüştür. Hal böyle olunca başımız bir türlü dertten kurtulmuyor birliğe beraberliğe daha çok ihtiyaç hasıl oluyor.  Bir gün Rusya krizi bir başka gün Suriye, ardından İŞİD o geçiyor PYD-YPG zaten PKK çatışması hiç eksik olmuyor.

   Tam da bu noktadan sonra kimi vatandaşlar madem devlet bu kişilerindir o halde gitsinler teröristle onlar savaşsınlar düşüncesine itilmişler görünüyor. Nitekim sosyal medya paylaşımlarında sıkça Ak atlılar Moskova’ya, Beyaz kefenliler nerdesiniz gibi göndermelerle karşılaşıyoruz.

   Galiba AKP kurmayları Moğoltay ın ya şu partilileri mi işe alacaktık kafasındalar. Oysa o köprülerin altında çok sular geçti ve bugün internet kullanan elli milyon insanın tamamı gazete okuyor ve birer muhabir gibi haber yapabiliyorlar. Yaşanan bir olumsuzluk veya yaptığınız bir hukuksuzluk aynı anda tüm Türkiye de hatta dünyada görülebiliyor. İşte bunu fark edemiyorsunuz.

     Şimdi siz falan İl de İlçe de kumbaraları sınıflara koyarak bir derneğe para toplarken kimse duymuyor görmüyor sanıyorsunuz veya falan vakıfla sigorta anlaşması yaparken onlara idarecileri toplayıp propaganda yaparken kimsenin ruhu duymuyor sanıyorsunuz.

    Bir İl veya İlçe de bir müdürünüzün veya öğretmenizin yaşattığı her türlü rezaletin üstü örtüle bilir diye düşünüyor olabilirsiniz.

    Binlerce okul müdürünü görevden alıp kendi yandaşlarınızı atarken tereyağından kıl çeker gibi bu işi çözdüğünüzü sanıyorsunuz.

 Siyaset yaptığınız başta birçok İmam Hatip ve diğer okullardan kimse haberdar değil sanıyorsunuz.  Müdürlerinizin kurduğu baskıdan kimi İmam Hatip ve diğer okullarda arasında yaptığınız ayrımı kimse fark etmiyor sanıyorsunuz.

Stajyer öğretmenlere Şube Müdürlerinizin İlçe Müdürlerinizin yandaş sendikaya üye yapmak için yaptığı baskıyı çaktırmadan yaptığınızı sanıyorsunuz.

   EBS temsilcileri okullara gelirken atılan taklaların tozu dumanı başka yerde görünmez sanıyorsunuz. Öğretmenleri müdür odasına alıp sendikaya üye yaparken bunu gizli kapıların ardında yaptık kimse duymaz diye düşünüyorsunuz.

  Okullarda Aile Birliği bütçeleriyle düzenlenen yemeklerden herkes bi haberdir diye düşünüyorsunuz.

   Yanılıyorsunuz hem de çok yanılıyorsunuz. Yaptığınız her hukuksuzluk anında biliniyor ve karşılığında haksızlığa uğrayan herkes kendisini öteki görüyor.

  İşte bu ayrıştırmalarınıza inat makamı putlaştırmayanlar, vatan sevgisini her türlü dünyalıktan üstün görenler size rağmen birlik ve berberlik içinde ülkemize gelecek her türlü tacizin karşısına dikilmeye azimli ve kararlıdırlar. Dün size zulüm yapıldığında devlet düşmanı hatta millet düşmanı kesilmiştiniz hatırlatırım. Bugün de siz her türlü zalimliği yaptığınız halde vatanseverler sevgilerinden hiçbir şey kaybetmeden sevdalarını devam ettirmekteler.

İşte fark burada, BİLMEM FARKI FARK EDEMİLİYOR MUSUNUZ?

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/