EĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAY MIŞIZ! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>EĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAY MIŞIZ! 16.04.2018 23:29

EĞİTİMDE 2002 DEN DAHA İYİ DURUMDAY MIŞIZ!


Sayın Bakan Iğdır da yaptığı açıklama ile yine bizleri şaşırtmadı. Eğitim de 2002 yılına göre daha iyi durumda olduğumuzu söylemiş. Söz konusu fiziki bir takım iyileşmeler ise amenna, derslik başı düşen öğrenci sayısında bir takım düzelmeler olduğu kabulümüzdür. Teknolojik gelişmeler dünyanın her köşesinde bir mesafe kaydetmişken bunun zorunlu olarak kısmen bize yansımasına başarı diyemezsiniz. Esas olan insan faktörü ise on altı yıliçerisinde toplumumuzun geldiği noktayı belirli ölçülerle ortaya koymak lazım gelir.
Söz gelimi;
Sayın Bakan; Eğitim de 2002 yılında bizimle aynı durumda olan ülkeler ile bir kıyaslama yaptınız mı?
2002 Yılından bugüne gençlerimiz arasında uyuşturucu kullanma oranı 2018 göre azaldı mı?
2002 Yılından bugüne geçen on altı yıl yani 2018 yılına kadar aile yapımız da 2002 yılına göre bir takım iyileşmeler oldu mu? Örneğin boşanma oranlarında bir azalma söz konusu mudur?
2002 Yılından bugüne geçen süre içerisinde 2018 yılına göre dünyanın en iyi Üniversiteleri arasına giren Üniversite sayımız arttı mı, yerimizde mi saydık, yoksa geriledik mi?
2002 Yılından bugüne OECD Ülkeleri arasında sıralamamız yukarıya doğru mu çekildi yoksa geriye mi düştük?
2002 Yılındaki Pissa sıralamamız arttı mı, yoksa geriye mi düştük?
2002 Yılından bugüne yani 2018 yılına göre öğretmen-öğrenci ve veli arasındaki sevgi ve saygıya dayalı ilişkiler daha iyiye mi gitti yoksa daha mı kötüleşti?
2002 yılında saldırıya uğrayan öğretmen sayısıyla 2018 yılında saldırıya uğrayan öğretmen sayısını kıyasladınız mı?
2002 yılında öğretmenlerle dalga geçen öğrenci sayısıyla 2018 yılında öğretmeni alaya alan havaya kaldırıp fırlatan öğrenci sayısını kıyasladınız mı?
2002 yılında yapılan sınav değişiklikleri ile 2018 yılında yapılan sınav değişikliklerini kıyasladı mı? Bu yüzden veli-öğrenci ve öğretmende meydana gelen kafa karışıklığını hiç karşılaştırdınız mı?
2002 Yılında öğretmenin öğrenci ve veli tarafından değerlendirmesi söz konusu muydu?
2002 Yılında memurun iş güvencesi tartışılıyor muydu, performans değerlendirmesi ve rotasyon söz konusu muydu?
2002 Yılında öğretmenin itibarını hiç 2018 yılına göre kıyasladınız mı?
Sayın Bakan bu listeyi çoğalta biliriz. Esas olan eğitimin toplum yapımıza ne derece katkı yaptığını görüp buna göre bir değerlendirme yapmaktır. İstediğiniz kadar bina yapın, kaynak aktardık deyin. Gerçek anlamda sorumluluk sahibi iyi insan yetiştiremedikten sonra yaptığınız yatırım maddi kaynaklı olarak kalır. Esas olan hem maddi anlamda hem de manevi anlamda bu topluma ne kattığınızdır. Ne yazık ki bu gerçekler ortada dururken sizinle aynı görüşleri paylaşamayacağız. Çünkü her bakan bir önceki bakanı arattığı gibi her yıl bir önceki yılı mumla arar olduk!...

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/