EBS TALEP Mİ EDİYOR, EMİR Mİ VERİYOR? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>EBS TALEP Mİ EDİYOR, EMİR Mİ VERİYOR? 24.03.2016 21:39

EBS TALEP Mİ EDİYOR, EMİR Mİ VERİYOR?


     Son günlerde Eğitim Bir Sen Genel Merkez yöneticileri Bakan Bey’e teşekkür kuyruğuna girmiş bulunmaktalar. Önce Danıştay’ın kararı gereği Müdür Yardımcılarının Müdür inhasıyla atanamayacağı hükmünü yok sayarak mevcut Müdür Yardımcılarının görevlerine devamını sağladığı için Genel Başkan Ali Yalçın şöyle kallavi bir teşekkür etmişti. Şimdi de Genel Başkan Yardımcısı Bakan Bey’e teşekkür etmektedir. Peki teşekkür gerekçesi nedir diye soracak olursanız işte cevabı:

  “Yayınlanan Yönetici Görevlendirme klavuzunda taleplerimizi değerlendirerek gerekli adımları atan, görev süresini dolduran idarecilerin çalıştığı kurumdan farklı bir kuruma inha yapılmasına imkan sağlayan, bilhassa 2015 haziran döneminde mağdur edilen idarecilerimizin problemlerinin çözülmesin yönünde irade gösteren Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür ediyoruz.” İşte biri  başkandan diğeri yardımcısından iki teşekkür. Gerekçe açık, bakmayın siz taleplerimiz falan diyorlar aslında biz istedik siz yaptınız. Ya da biz emrettik, siz gereğini yaptınız, diyorlar. Sanki bütün eğitim çalışanlarının hakkı ve hukuku ile ilgili bir talepte bulunmuş ve gereği yapıldığı için teşekkür ediyorlar.  2015 yılında mağdur edilenlerden bahsederken neden 2014 te süründürenler için bir talepleri olmuyor bu ayrıca üzerinde düşünülmesi gereken bir konu değil midir? Tabi ki köşe kapmaca oynayan bir sendika için bu son derece önemlidir.  Sonuçta iş dönüp dolaşıyor makamlara yerleştirilmesine dayanıyor.

   Aslında bizler de sayın bakana teşekkür etmek istiyoruz ve sadece bunun karşılığında hukuk devletinin kural ve kaidelerini uygulama karşılığında. Çok mu fazla bir şey istiyoruz? Bu bizim de hakkımız değil midir? Düşünsenize ağzından değerlerimizi düşürmeyen, Milli Eğitimimizin başında olan bir zattan hukuk devletinin gereğini yap, biz de sana teşekkür ederiz denilecek noktadaysak gerçekten geleceğimiz adına üzülmek gerekmez mi? Dilin kemiği yoktur. Haktan hukuktan adaletten bahsetmek kolaydır, hatta kitleleri bu süslü laflarla aldatmakta kolaydır.

  Peki bu teşekkürü hak etmesi için Bakanlıktan ne istiyoruz dedik ya hukuka saygı istiyoruz. Ne demek istiyorsun,koskoca Milli Eğitim Bakanlığı hukuku hiçe mi sayıyor?

  Olup bitenlerden hareketle hukuku hiçe sayıp saymadığına siz karar verin;

   Hukuk Müdür Yardımcılarını Müdür inhasıyla atayamazsın dedi bu atananların da iptal edilmesi anlamına gelirdi uygulamadınız. Bu hukuku hiçe saymak değil midir?

  Hukuk Şube Müdürlerinin mülakatla atamasını iptal etti, bunu da uygulamadınız.

  Görevden aldığınız müdürler yüzlerce mahkeme kazandı ve hepsinin de kararında yapılan değerlendirme objektif kriterlere dayanmıyor şeklindeydi, hiçbirini dikkate almadınız.

 Sayılacak yüzlerce hukuksuzluk var. Bir değil onlarca makale yazılır.

  Sonuç olarak bizler üç beş kadro kapmak için değil velev ki bize dokunsa bile yalnızca bu ülkede adaleti hakim kılmak için teşekkür ederiz. Hukukun üstünlüğünü tesis etmek için atılacak adımları alkışlarız ve buna öncülük edenlere teşekkür ederiz. Bu ülkede milletine devletine hizmet etmek isteyenler için eşit rekabet ortamını açanlara canu gönülden teşekkür ederiz. Şahsi ikbal ve istikbal peşinde olanların, köşe kapmaca oynayanların istek ve taleplerini yerine getirme yarışına girenlere katkı sunanlara değil.

 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/