DOKUNMAZLAR SANMA, DOKUNURLAR! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>DOKUNMAZLAR SANMA, DOKUNURLAR! 22.03.2015 19:54

DOKUNMAZLAR SANMA, DOKUNURLAR!


  Ben herhangi bir sendikada değilim nasılsa bana kimse dokunmaz, ben yandaş sendikadanım bana dokunmazlar deme, DOKUNURLAR.

 Öğretmenlere uzmanlık ve Başöğretmenlik diye kariyer basamakları getirdiler. İki yılda bir sınav yapılacak kazananlara ve Yüksek lisans mezunlarına da verilecekti. Kapanın elinde kaldı bir daha sınav yaptılar mı, yapmadılar. Yüksek lisansı olup mahkeme kazananların hakları da ellerinden alındı mı, alındı. Şimdi ister sendikasız, ister yandaş sendikalı veya başka sendikadan herkes bundan etkilendi mi, yani işin ucu herkese dokundu mu? Evet DOKUNDU!.

  Okul Müdürlerine rotasyon gelmişti, olur mu olmaz mı tartışmaları yapıldı. Kimi yandaş sendika mensupları ve sendikası olmayanlar da bize dokunmazlar havasındaydı. Hepsine dokundular mı? DOKUNDULAR.

   Müdür Yardımcıları ise bize sıra gelmez diyorlardı. Onlara da aynı rotasyon geldi mi, geldi.

   Öğretmenler ise iyi olur müdürümüz değişsin dediler. Şimdi öğretmenlere de rotasyon geliyor mu? Evet geliyor hem de pek yakında.

   Rotasyonla mevcut yandaş sendika mensuplarına ve sendikası olmayana da dokunurlar mı hiç kuşkunuz olmasın ki DOKUNURLAR. Onlar da bu göçler kavminde yer alacaklardır. Bana dokunmazlar hayalleri boş çıkacaktır.

   Sınava gel gir, seni müdür yapacağım diye ilanlar verdiler. Şartları tutan kimi öğretmenler kurslara katıldı, para verip kitap aldı, harıl harıl ders çalıştı. Bir kanunla görevlerinden aldılar mı? Evet aldılar. Peki sendikasız hatta yandaş sendikadakiler de asaletten vekilliğe düşürüldü mü? Kuşkusuz onların da bu hakları elinden alındı. Peki fark neydi? Onlar tekrar dört yıllığına görevlendirildi. Şimdi kendileri de birinin iki dudağı arasında huzursuzlar mı? Hem de herkesten daha çok!..

  Kelli felli İl Milli Eğitim Müdürlerinden kimileri, İlçe Müdürlerinin kimileri biz tetikçilik yapıyoruz bize dokunmazlar diyorlardı. Dokundular mı, DOKUNDULAR. Şimdi hepsi Milli Eğitimin son icadı havuzda yüzme öğreniyorlar.

  O kadar da olmaz Müdür Yardımcılarına kadar uğraşmazlar deniliyordu. Onlar da sınava çağrılmış, oysa sınav kazanmak için emek vermiş, ders çalışmış vakit harcamışlardı. Onlara da dokundular mı yani asaletten vekilliğe düşürüldüler mi? DOKUNDULAR! Şimdi onların da ikbali müdürün iki dudağı arasına verildi mi? Evet verildi.

 Kimi ahlaklı ve hala yandaş sendikaya üye müdürler de mülakatlarda düşük not verdiler mi? Evet verdiler.

  657 Sayılı Devlet Memurları yasasını tamamen değiştirip çalışan kavramını getirmek istiyorlar mı, bu durum sendikalı sendikasız tüm memurlara dokunur mu? Elbette DOKUNUR.

 Sürekli ders normlarıyla uğraşarak bir yıl verdiğiniz ders saati o okulda kalmaya yeterken bir başka sene norm fazlasına düşen öğretmenler oldu mu? Hem de çok sayıda. Peki bunlar sendikalı, sendikasız veya şu sendikadan bu sendikadan herkese dokundu mu? Evet DOKUNDU.

 Şimdi eşi kamuda çalışmayanlar için getirilen düzenlemeyle yeni parçalanmış aileler oluşturuldu mu, evet oluşturuldu? Üç yıl sigortalı gibi bir mecburiyet getirildi mi, evet getirildi. Bu aileler şu veya bu sendika veya sendikasız bu durumda olan herkese dokunur mu? Hiç kuşkunuz olmasın ki herkese DOKUNUR.

   Balkonda seyirci olanlar, ben işime gider gelirim kimse bana bir şey demez diyenler veya sırtımı yandaş sendikaya dayadım bana kimse dokunmaz diyenler; DOKUNURLAR.

 Kendini vicdansızların vicdanına teslim etme. 

 İnsiyatifi eline al ve hak mücadelesi bayraktarlığını yapan sendikana üye ol.

Yetkili sendika gerçekten hak mücadelesi verirse bu haksızlıkların çoğunu engeller. Hükümetin her dediğine evet diyenlerle sorunların çözüme kavuşmaz.

    Unutma mücadele etmeyenler kazanamaz, ancak kazananlar hep mücadele edenlerdir!.

 

 

 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/