BU ÜLKENİN ÖTEKİLERİ VE BERİKİYİM DİYENLERİ! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>BU ÜLKENİN ÖTEKİLERİ VE BERİKİYİM DİYENLERİ! 24.08.2016 18:51

BU ÜLKENİN ÖTEKİLERİ VE BERİKİYİM DİYENLERİ!


Bir varmış bir yokmuş; bu ülkede son yıllarda ötekiler ve berikiler varmış. Berikiler ötekilere kafatasçı, kandan besleniyor, Ergenekoncu gibi birçok sıfatı yakıştırmışlar. Ancak zaman geçtikçe berikiler ses vermeseler de onları el üstünde tutanlar bunun yalan olduğunun farkına varmışlar. Çünkü ötekiler dışlansalar da asla sevdalarından taviz vermemişler, bunun sütlerinin ve asaletlerinin gereği olarak bir vazife bellemişler.

Bu ülkede ötekiler bütün çabamız Türk Milletinin bekası içindir, ben demek yerine biz diyorlarmış,.

Berikiler bütün çabamız millet bekası içindir ve o milletin hangi millet olduğunu, bir türlü demiyorlarmış!

Bu ülkede ötekiler devlette süreklilik esastır, dün yapılan bugün seni bağlar diyorlarmış, berikileri sürekli geçmişi karalamakla meşgul oluyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler örf ve törenin önemini anlatıyorlarmış, berikiler yeni Türkiye de bunlara ihtiyaç yok diyorlarmış!

Bu ülkede ötekiler devlet aklı-devlet felsefesi ve devlet kültürü diyorlarmış, berikiler bir akıl her şeye değer ortak akla ne hacet diyorlarmış!..

Bu ülkede ötekileri tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatanı söylerken adını da söylüyorlarmış, ancak berikiler millet adını telaffuz etmiyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler mozaik değiliz, otuz altı ayrı etnik yapı değil biz büyük bir aileyiz bu ailenin adı Türk Milletidir diyorlarmış, berikileri etnik köken saymaya başlarlarmış.

Bu ülkede ötekiler önce vatan-millet, sonra ana yar diyorlarmış, berikileri önce para-makam sonra ana-yar ve en sonra vatan-millet diyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler ilkemiz önce ülkemiz diyorlarmış, berikileri önce can sonra canan diyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler bu vatanı karşılıksız sevdik diyorlarmış, berikileri her şeyin bir bedeli vardır diyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler herkes için hukuk, herkes için adalet diyorlarmış, berikileri yalnız kendileri için adalet istiyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler vatan için ödedikleri bedeli asla tahsil peşine düşmezlermiş, berikileri misliyle fazlasını almaya kalkıyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler Ne Mutlu Türk’üm Diyen’e sözünü söylemekten gurur duyarlarmış, berikileri bu sözleri tabelalardan kaldırıyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler Bayrak şiiri ders kitaplarında okutulsun diyorlarmış, berikileri çıkartılsın diyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler vatan için hergün bir yakının toprağa gömüyorlarmış, berikiler bunun istismarını yapıyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler devletin kadrolarında sökülüp atılıyormuş, berikileri kadroları kapmak için elli takla atıyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler devletin kurallı kaideli hale getirilmesini istiyorlarmış, berikileri kural kaide tanımıyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler liyakat ve ehliyet esas alınsın, bunun için objektif kurallar getirilsin diyorlarmış, berikileri kural ve kaide tanımıyorlarmış.

Bu ülkede ötekiler seslerini bir türlü duyuramıyorlarmış, ancak berikileri hem suçlu hem de oldukça güçlü görünüyorlarmış.

    Sonuç olarak; bir gün artık yeter demişler öteki görünmeye paydos demişler. “ Öz yurdunda garipsin öz vatanında parya” olmaya dur demenin zamanı gelmiştir. Türk Milletine ve Türk Devletine gönülden bağlı her bir vatan evladı hak ettiği değeri görmeyi fazlasıyla hak etmektedir, demişler. Öteki gören birileri varsa haddini de bildirmek bizlerin görevidir, demişler!..

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/