ANKARA’ DA ANAYASO, İSTEMEZÜK İLTİMASO!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>ANKARA’ DA ANAYASO, İSTEMEZÜK İLTİMASO!.. 10.07.2015 03:10

ANKARA’ DA ANAYASO, İSTEMEZÜK İLTİMASO!..

ANKARA’ DA ANAYASO, İSTEMEZÜK İLTİMASO!..

Büyük Ozan Mahzuni Şerif “Ulan Hasso Anakara da Anayasso yapta bize iltimaso” diyordu. Aslında anlatılmak istenen Türkiye de işlerin bu minval üzere yürüdüğünü adamı olmayanın iş yürütemediğiydi. Bir yılı aşkın bir süredir Anayasa Mahkemesinde bekleyen malum dersane yasasının iptali ile ilgili itiraz vardır. Ancak esastan bozma ile ilgili bir türlü karar verilemedi ve süresi uzatıldıkça uzatıldı. Temmuz 9 da görüşülecek denilen davanın 13 Temmuz Pazartesi gününe ertelendiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Türkiye’nin en büyük yargı mekanizması rahmetle andığımız Abdurrahim Karakoç’un Hekim Bey şiirinde olduğu gibi kimi müdürler bu dava dedemden kaldı Hekim Bey demeye başladı başlayacak, duruma getirdi.

     Geciken adalet adalet değildir diye varta kesenler nedense adaleti geciktirmekte adeta yarışmaktalar. Mağdur edilen kimi müdürler lanet bu meslek yapılmaz diye isyan ederek emekliye ayrıldı. Kimisi de bir yıldan beri mağdur edilen müdürlerden kahrından ölenlerin olduğunu söylesem diyecekler ki ne vardır bu müdürlükte ki insanlar kahrından ölüyor.

   İnsanlar müdürlük için kahrından ölmüyor hukuksuzluğun kendi ülkelerinde geldiği boyuta kahırlanıyorlar.

 Haklı oldukları bir meseleden dolayı ötekileştirilmekten kahrediyorlar.

Kimi dangoz kafalara bunun izahını yapamamaktan dolayı içerleniyorlar.

Çevredeki insanların bir halt yemese niçin görevinden alınsın ki demelerini hazmedemiyorlar.

Kendi ülkelerinde hukukun hiçe sayılmasına üzülüyorlar.

Mahkemenin haklı bulduğu görevine iade ettiği kişilerin sümüklü üç beş yalaka İlçe Müdürü ve Şube Müdürünün keyfi tutumuyla tekrar kapının önüne konulmasına bozuluyorlar.

Danıştay’ın kararını bile hiçe sayan bir bakanın bu ülkede mevcudiyetine kızıyorlar.

Devleti babasının çiftliğine dönüştürenlere öfkeleniyorlar.

Keyfiliğin geldiği boyuta isyan ediyorlar.

Birçok İdari Mahkeme ve Bölge idare Mahkemelerinin arkadaş müdürleri bu kriterlerle değerlendiremezsin demesine aldırış etmeden ben bildiğimi okurum deyip hukuka meydan okumalara kahrediyorlar.

 Mülakat nesnel bir ölçüt değildir diyen Danıştayla adeta dalga geçerek sen hariçten gazel okuma ben istediğimi yaparım denildiği halde kimseden gık çıkmamasına bozuluyorlar.

 Hukuku ayaklar altına alıp meydan meydan dolaşıp, TV lerde endam kırarak Türkiye nin bir hukuk devleti olduğundan dem vuranlara kahrediyorlar.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/