ALGILARLA ALDATIYORLAR! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>ALGILARLA ALDATIYORLAR! 11.07.2017 00:34

ALGILARLA ALDATIYORLAR!


Yıl 2009 18 Mart. Edirnekapı Şehitlikte Aydınlar Ocağı dahil birkaç sivil toplum kurluşuyla birlikte şehitlerimizi anıyoruz. Doğu Perinçek’te duymuş olmalı ki program başladıktan birkaç dakika sonra oraya geldi. Malum medya yayın organları haftalarca Kamu Sen afişleriyle birlikte Doğu Perinçek’in olduğu kareyi göstererek bunlar Ergenekoncu onlarla birlikte iş tutmaktadırlar. Okullar da dolaşan malum sendika bunlar başörtüsü düşmanı din düşmanıdır diyerek algı oluşturmaya çalıştılar.
Yıl 2010 Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk kendisine gelen belgeleri göstererek KPSS de usulsüzlük yapıldığını söyledi. Malum çevreler yine topyekün hücuma geçtiler. Bunlar Ergenekonculara hizmet ediyor, hükümeti yıpratmaya çalışıyor. Neredeyse Kamu Sen i suçlayarak işin faili göstermeye çalıştılar.
Yıl 2010 Ergenekon süreci tüm hızıyla sürüyor, Şemdin Sakıkın gizli tanık olarak dinlendiği anlatılıyor ve kozmik odaya giriliyor. Yapmayın etmeyin diyenlerin tamamı Ergenekoncu oluyor siyasetçilerden iktidardakiler Ergenekon savcısı, muhalefet ise avukatı oluyor. Basın üzerinde algı oluşturmak tüm hızıyla sürüyor.
Yıl 2013 Çözüm süreci için akil insanlar listesi oluşturuluyor. Bu zatlar adeta Anadolu’yu gezip halkı PKK nın masum olduğuna inandırma görevini üstlenmişlerdi. Kamu Sen Genel Başkanı na teklif gelmişti fakat o redetmişti. Kuşkusuz milliyetçi taban bu konuda rahatsızlığını her fırsatta dile getirip tepkisini açıkça ortaya koymaktaydı. Kimi illerde Kamu Sen’in öncülüğünde ciddi tepkiler ortaya konulmuş ve bu zatlar konuşturulmamıştı. O zaman da bu adamlar kandan besleniyor, anaların ağlamasını istiyor gibi algı oluşturmak için yüzlerce yalan ve iftira malum çevrelerce dillendiriliyordu.
Yıl 2014 ; Algı dersane yasasıydı. Çocuklarınızı sümürüyorlar, dersaneleri kapatıp kursları biz vereceğiz ve paranız cebinizde kalacaktır. Yasa bir çıktı ki içinde yok yoktu. Bütün okul kurum yöneticileri görevden alınmıştı. Yine algı sağ ile yapılmış yumruk sol ile vurulmuştu. 
Milli Eğitim Bakanı itiraf ediyor, öğretmen alımlarında mülakatlarla ilgili bir takım düzenlemeler yapmalıyız. Aynı bakanlık bugüne kadar on üç yönetici atama yönetmeliği değiştirmiş. Ne yazık ki her biri için kusursuz demiş algı oluşturmuş sonra çok kusurlu görmüş ve değiştirmiştir.
Ülke bu süreçlerle algılarla halkı yönlendirmek olmayanı varmış gibi göstermek oyunlarıyla birçok bedel ödeterek bugünlere geldik. 15 Temmuz sonrası biraz olsun temiz toplum olma umutları taşıyorduk. Ancak görüyoruz ki algı operasyonları tüm hızıyla devam etmektedir.
Yıl 2017; Son olarak CHP Maltepe de bir miting yaptı. Mitinge katılan sayılar arasında o kadar çelişkili açıklamalar var ki şaşırmamak elde değildir. Gökçek’e göre seksen bin, Dilipak’a göre yüz on bin, Vali ye göre yüz yetmiş beş bin, CHP ye göre bir milyon altı yüz bin kişi katılmıştır. Her zaman olduğu algı ile toplum yönlendirilmeye çalışıyor. Bu konuda bile algı oluşturmak toplumu aldatmak yarışı bırakılmamıştır.
Sonuç olarak yapılan her yanlışı halka bu aluyül aladır demesini çok iyi beceren başkasının kötüdür-yanlıştır demesine kulak tıkayan ve halka bu yanlışları doğru kabul ettiren yine aynı yanlışlarını düzeltirken de algı yoluyla kahramanlaşan bir anlayışla karşı karşıyayız. Yani yanlışını da doğrusunu da alkışlatabilecek mahir ve algı konusunda uzman bir anlayış!..

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/