Adı Temiz, Günahı  Gizli Kalanlar! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>Adı Temiz, Günahı Gizli Kalanlar! 30.06.2016 05:15

Adı Temiz, Günahı Gizli Kalanlar!


Dünyanın iki bloktan oluştuğunu söyleyen Churchill; bunlar Hükümetlerine sahip olan toplumlarla, hükümetlerin sahip olduğu toplumlardır. Biz toplumuna hakim hükümetleri tercih ederiz diyor.

Tarih 11 Şubat 1945 Yer Yalta;

Churchill

-Kadehimizi yüzyıllık barış için kaldıralım..

Ev sahibi Stalin cevap veriyordu

-Yalnız üç ülke dünya barışını kurtarabilir ve güvenliği sağlayabilir. Amerika, İngiltere ve Rusya!  Rus çarının yazlık sarayında Churchill, Roosvelt ve Stalin den başka sadece siyah havyarlarla Kafkas Şarabı vardı. 1945 Şubatın dördünden on birine kadar bir masa etrafında Polonya nın kaderini konuşuyorlardı. Polonya Rusya ya bırakılmıştı. Ancak bir kılıf gerekliydi.

  Roosevelt çıkış yolu bulmuştu. Seçim yapılacaktı. Stalin’e dönerek

-Ama dürüst ve temiz bir seçim olmalı. O kadar temiz ki Sezar’ın karısı gibi…

Stalin;

-Nerden biliyorsunuz Sezar’ın karısının temiz ve dürüst olduğunu?

-Tartışma götürmez olduğu söylenir, İtirazınız mı var?

- Hayır…Adı temize çıkıp da, günahlarını kendine gizleyen bir kadın olduğu söylenir de…

Stalin sözünde durmuş Polonya da seçim yapmıştı. Sonuç Komünistler yüzde 93, 9

Temiz seçim olmuştu ama biraz da “Adı temiz günahı gizli kalan Sezar’ın karısı” gibi.

  Şimdi yukarıdaki diyalog Aleksandır Haig ın hatıralarında alınmış bire bir yaşanmış bir olaydır. İsterlerse dünyanın güvenliğini tesis edebileceklerini söyleyenler aslında isterlerse dünyayı kana bulamaktan da geri kalmayacakları alenen itiraf etmişlerdir. Suriye meselesindeki basiretsizliğimiz ne yazık ki kuru inatlaşmalar ve çok küçük hesaplar yüzünde bizleri dünyanın en barbar terör örgütüyle komşu yapmıştır. Elbette Adı temiz günahı kendinde gizli olanlar bölgenin bu hale dönmesi için büyük gayretler içerisine girdi. Acı olan bizim bu gayretlere ortak olmamızdır.

   Kimse ister DEAŞ ister İŞİD adına ne derseniz deyin yukarıda adını zikrettiğim üçlüden habersiz kuruldu diyemez, dese de inandırıcı olamaz. Aynı Sezar’ın karısı gibi günahları kendilerinden menkul büyükler.  Şimdi gelinen noktada yani Suriye meselesinde Rusya uluslar arası arenada prestij kazanmış ve olayın bir tarafı olduğunu hissettirmiştir.  Amerika ve İngiltere bölgenin ağaları biziz biz ne dersek o olur düşüncesini bölgede yaşayan hükümetlere kabul ettirmişlerdir. Kürtler büyük bir bölge ele geçirerek özerklik veya federasyona doğru önemli bir aşama kaydetmiş bulunuyorlar.

   Ya bize ne kaldı diyecek olursanız; “Onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine” Dört milyona yaklaşan mülteci nüfus ve çok sayıda katliam, gözyaşı, kan ve karşılığında kaybedilen prestij. Dahası dibe vuran bir turizm!..İşte acı olan bu kadar basiretsiz yeteneksiz bir o kadar da bu ülkeye kan kaybettiren bir hükümetin hala toplumca kabul görmesidir. Bunun bir tek izahı vardır, muhalefetsizlik başka da izahı yoktur. Sonuç olarak teşbihte hata olmaz babında akan kanlar karşısında herkes adını temize çıkartmaya gayret ederken, herkesin günahı da tıpkı Sezar’ın karısı gibi kendilerince gizlidir..

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/