24 KASIM  VE ÖĞRETMEN | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>24 KASIM VE ÖĞRETMEN 23.11.2017 21:07

24 KASIM VE ÖĞRETMEN


  Gün olur asra bedel olur diyor ya Cengiz Aytmatof. Öğretmeni bir gün hatırlayınca ortalık güllük gülistanlık olur sanıyor canım büyüklerimiz!..
Yılda bir gün hatırlanan diğer günlerde hedefe konan ilgisiz ilgili herkesin ateş ettiği bir hedef tahtasıdır öğretmen. 
Bir gün Eminönü Yeni Cami Camii meydanında güvercin olup yem bekler bir başka gün üç ay yatar haftada 15 saat derse girer maaş artışını bekler olur ağalarca öğretmen!.. 
Bir gün haydi veliler Bimer e şikayet edin öğretmeni denilir, bir başka gün Alo 147 ne güne duruyor denilir veliye!..
Bir öğretmen öğrenciye hişt deyince çarşaf çarşaf gazete köşelerine dökülür öğretmen, dövülüp kanlar içerisinde görünmez olur öğretmen!..
Bir gün veli ve öğrenci amir kılınır öğretmene haydi not verin denilir bir başka gün öyle demek istemedik denilir öğretmene!.. 
Bir gün öğretmenlik mesleği kutsaldır bir başka gün memursunu arkadaş denilir ve hep eli öpülesi sırtı dövülesi olur öğretmen!..
    Türk Eğitim Genel Başkanı Sayın İsmail Koncuk sosyal medya hesabında öğretmene sordu: Bakan Bey den gerçekleşmesini istediğiniz üç talebinizi yazın diye!.. Bir dokundu bin ah işitti öğretmenden.
  Önce itibar dedi öğretmen, lütfen öğretmen olduğumuzu geleceği şekillendirdiğimizi, yeni nesillerin bizim eserimiz olduğunu unutmayın dedi öğretmen.
 Sonra şu sözleşmeli saçmalığından vazgeçin ve öğretmene mülakatı iptal edin çünkü büyük haksızlık yapıyorsunuz diye sitem etti öğretmen!..
   Ek göstergemiz 3600 olsun istedi ve az kazanıyorum çok vergi veriyorum adaletli olun dedi öğretmen!..
   Yönetici atarken sendikal ayrım yapmayın liyakatli olanları atayın, mülakatı burada da kaldırın dedi öğretmen!..
  Eğitimi yazboz tahtasına döndürmeyin, bir karar alırken lütfen bizim fikrimizi de sorun dedi öğretmen!.. Liste uzayıp durdu.
  Kimi kariyer basamakları ne oldu kimine verdiniz kimine vermediniz dedi kimi özel meslek liselerine verdiğiniz teşviki devlet okullarına da verin dedi!.. Kimi il emri kimi ilçe emri tayinleri istedi.
Kimi iş güvenceme dokunma dedi, kimi ekmeğime!.. Sıraladıkça sıraladı öğretmen. Bir dokunuldu bin ah işitildi canım öğretmenden!..
  Bugün 24 Kasım Öğretmenler günü ben görünmez değilim. Ne olur beni yalnız bugün değil her gün görün dedi öğretmen!..
   Ne diyelim öğretmenim seni her gün görmeyenler utansın ve tüm günlerin kutlu olsun!..

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/