ÖĞRETMENLER İÇİN ESKİ VE YENİ TÜRKİYE FARKI!..  | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> ÖĞRETMENLER İÇİN ESKİ VE YENİ TÜRKİYE FARKI!.. 24.11.2016 18:20

ÖĞRETMENLER İÇİN ESKİ VE YENİ TÜRKİYE FARKI!..

         

Eski Türkiye de veliler öğretmenler gününde ellerinde çiçekle gelirken, Yeni Türkiye de odunla geliyorlar.

Eski Türkiye de öğretmenler köyün ihtiyar heyetinde yani ileri geleniydiler, yeni Türkiye de dokuz köyden kovulur oldu.

Eski Türkiye de ne Alo 147 vardı ne de Bimer vardı, Yeni Türkiye de öğretmen öğrenciye parmak uzatsa kendisini sorguda buluyor.

Eski Türkiye de öğretmen eğitimciydi, Yeni Türkiye de öğretmen öğreticidir.

Eski Türkiye de öğretmen veliyi eğitiyor ve değerlendiriyordu, yeni Türkiye de veli öğretmeni değerlendirecek.

Eski Türkiye de öğretmen öğrenciye not veriyordu, Yeni Türkiye de öğrenci öğretmene not verecek.

Eski Türkiye de önce Müdür Yardımcısı sonra Okul Müdürü, sonra Şube Müdürü Ya da İlçe Müdürü olunuyordu. Yeni Türkiye de önce İlçe Müdürü sonra uzman sonra bulabilirse Okul Müdür yardımcısı olunuyor.

Eski Türkiye’de torpil sadece İl ve İlçe Müdürleri çalıştırılıyorken Yeni Türkiye’de müstahdeme kadar çalıştırılıyor.

Eski Türkiye de öğretmen Okulunu bitirdikten sonra atanırdı, Orta Türkiye de sınavlara girip atanmaya başladı. Yeni Türkiye de sınav hava cıva oldu. Mülakatta dayın varsa sınavda çuvallarsan da atana biliyorsun.

Eski Türkiye de aday öğretmenlik bir yıldı Yeni Türkiye de iki yıl oldu.

Eski Türkiye de Okul Müdür, Müdür Yardımcıları sınavla geliyordu, Yeni Türkiye de sınav kazanamayanlar mülakatla müdür oluyor.

Eski Türkiye’ de dernek ve vakıflardan okullara yardım alınıyordu. Yeni Türkiye de dernek ve vakıfların kumbaralarına para atılma şartı vardır. Yani almak yerine okullar borçlandırıldı.

Eski Türkiye de bürokrasi işliyordu. İl,İlçe Müdürleri tam yetkiliydi. Yeni Türkiye de malum yetkili sendika burada da yetkisini sonuna kadar kullanıyor.

Eski Türkiye de Rotasyon haberleri her gün öğretmenin kulaklarını çınlatmıyordu, Yeni Türkiye de yarınlar endişe ile dolu bekleşiliyor.

Eski Türkiye de iş güvencesi tartışılmıyordu, Yeni Türkiye de tartışılmadığı gün yoktur.

Eski Türkiye de kurum amirleri sonuna kadar öğretmenin arkasındaydı. Yeni Türkiye de sevmedikleri öğretmeni göndermek için dolapların peşindeler.

   Sonuç olarak öğretmen açısında eski ve yeni Türkiye listesini daha da çoğalta bilirim.  Ancak diğerlerini de yazıp Öğretmenler gününde canınızı daha fazla sıkmayalım dedik. Her şeye rağmen ebediyete göçen öğretmenlere Allah tan rahmet diliyor, emeklilere sağlık diliyor, görevde olan kardeşlerimize günlerin en güzeli sizlerin olsun dileklerimle gününüz kutluyorum.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/