MAHKEME KURULDU, ÇIKAN KARAR ERTELEME! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> MAHKEME KURULDU, ÇIKAN KARAR ERTELEME! 11.01.2016 18:16

MAHKEME KURULDU, ÇIKAN KARAR ERTELEME!

Andımız okullarda, Ne Mutlu Türküm Diyene tabelalarda ve Bayrak şiiri de ders kitaplarında çıkartılmalarına anlam veremiyorlardı.

Andımız okullarda, Ne Mutlu Türküm Diyene tabelalarda ve Bayrak şiiri de ders kitaplarında çıkartılmalarına anlam veremiyorlardı.

        Söze andımız başladı.

-          Seksen yıldır okullarda her sabah ya bahçede ya da sınıflarda öğrenciler beni okuyup derslerine mutlu giriyorlardı. 2013 Ekiminde Bir kalemde beni çizip attılar. Ne günahım vardı bir türlü çözemedim.

      Ne Mutlu Türk’üm Diyene söze girerek;

-          Beni de tabelalardan söktüler, üstelik yere atıp hurdalıklara gönderdiler.  Benim kime ne kötülüğüm oldu bilemedim.

     Bayrak Şiiri söz aldı.

-          Ben yetmiş beş sene önce Arif Nihat Asya tarafından yazıldım. 1940 yılıydı ve Hatay ana vatana katılmıştı. Adana’nın kurtuluşu gününde bana yazılmış güzel bir şiir aranıyordu. Bir gecede yazılmıştım ve o gün bugün çok beğenilmiştim. Şimdi bayrak sevgisi aşılamaktan başka ne zararım oldu da beni ders kitaplarından çıkarttılar.

   Bayrak şiiri ekledi;

-          Peki arkadaşlar böyle eli kolu bağlı mı duracağız?

     Hayır dedi Andımız:

-          Eğer susarsak zulme rıza göstermiş oluruz. Mahkemeye gidelim, eğer gerçekten suçumuz varsa yargılasınlar, cezamız neyse çekelim. Yok suçsuzsak itibarımız geri iade edilsin maddi manevi haklarımız verilsin. Tamam dediler ve mahkemenin yolunu tuttular.

    Mahkeme günü geldi hakimin önüne çıktılar.

    -        Hakim Bey biz masumiyetimizi ispata geldik, dediler.

     -      Hakim çıkıştı; teker teker konuşun.

Bayrak Şiiri söz aldı:

-           Ben sadece bayrak sevgisini çocuklarımıza aşılamak için yazıldım. Allah aşkına hakim bey bu suç mu?

-          Hayır dedi, Hakim Bey!

  Sıra andımıza gelmişti:

     -      Hakim Bey ben her sabah çocuklarımıza Türküm, Doğruyum, Çalışkanım dedirtiyordum, yanlış bir şey var mı bu sözlerden.

     -       Yok dedi, hakim bey!

  Sıra Ne Mutlu Türküm Diyene sözüne gelmişti.

-          Hakim Bey üstünde yaşadığımız coğrafya çok güzel değil mi? İnsanlar bu güzel coğrafyada yaşadıkları için şanslı sayılmazlar mı? Anayasamız etnik kökene bağlı kalmadan bu coğrafyada yaşayan bütün vatandaşları Türk kabul etmiyor mu? Sizler büyük Türk Milleti adına karar vermiyor musunuz? Ayrıca devleti yönetenler büyük Türk Milleti önünde yemin etmiyorlar mı? Ben de Ne Mutlu Türk’üm Diyene sözüyüm ve tabelalarda yer aldım, suç bunun neresinde?

-           Hakim, elbette suç yoktur dedi.

-          Savcıya döndü ve sordu; savunmaları dinledin ne diyorsun? 

-          Savcı bunlara dönerek hakkınızda ırkçı sözler içerdiğiniz ve halkı ayrıştırdığınız yönünde söylentiler vardır.

      Üçü birden öne atılırken Andımız dedi ki;

-           Savcı Bey peki bunu diyenler bu suçlamayı yapanlar biz gidince ayrıştırmayı bıraktılar mı? Devlete millete ve bayarağa düşmanlıkları bitti mi? Kaç bayrağımızı gönderden indirip paçavralar astılar, kaç bayrağımızı yaktılar hiç saydınız mı? Bakın üç yıldır biz yokuz! Ortalık güllük gülistanlık mı oldu? Yoksa eskisinden fazla kan mı akıttılar? Ha o ırkçılık sözüne de hiç katılmamız mümkün değildir. Mustafa Kemal Atatürk bu Cumhuriyetin Kurucusu ne diyor?

-          Savcı sordu ne diyor?

-          Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran halka, Türk halkı denir diyor. Ayrıca bu halka Ne Mutlu size demek neden kötü olsun ki?

-          Andımız da benzer savunmayı yaparak Anayasamız da açıkça demiyor mu Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk’tür diye. O zaman Türk’üm doğruyum demekten kim neden rahatsız oluyor?

Hakim biraz düşündü.

-          Savunmanız makul, ancak biliyorsunuz ki son dönemlerde siyasi iradenin istediği doğrultuda karar vermeyen hakimler sürgün ediliyor. En iyisi biz kararı ileri bir tarihe erteleyelim lehinize vereceğim karar ile sürgün olmak istemem dedi ve oturumu kapattı.

-          Anlaşıldı dediler, bize düşmanlık nereden geliyor anlaşıldı!..

 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/