YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA BAŞLAYAN VE BAŞLAMAYAN ÖĞRETMENLER! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA BAŞLAYAN VE BAŞLAMAYAN ÖĞRETMENLER! 01.09.2016 18:14

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA BAŞLAYAN VE BAŞLAMAYAN ÖĞRETMENLER!

       

     Türk Milleti gerek içeriden, gerekse dışarıdan tarih boyunca birçok tezgahla karşı karşıya kaldı. Ve her seferinde bunları bertaraf etme başarısını gösterdi. Bize göre bu kadar tezgahla karşı karşıya kalmanın iki temel nedeni vardır. Birincisi Ortadoğu Coğrafyasına yakınlığımız ve İslam’ı ve dahası inançları iktidar basamağı olarak kullanan zihniyetlerin çokluğu, ikinci neden ise Hun İmparatorluğundan beri batının Türk Milletini kendi emelleri önünde engel görmelerinden kaynaklanan düşünce.

   Gerçek şudur ki olma ihtimali her zaman yüksek tezgahlara karşı idare edenlerin daha sı önceden bilinen vakalara karşı kafi derecede feraset sahibi olmamaları bizim için önemli bir dezavantajdır. Ancak muhalefetin her türlü hesapları bir kenara bırakıp bir ve beraber olmayı seçmesi önemli bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Şurası gerçektir ki bu millet devlet bekası için gerekirse padişahın oğullarına ve kardeşlerine de acımamıştır. Ancak mümkün mertebe suçun subuta ermesine de özen göstermiştir. Yani kişinin ihaneti hiçbir şüpheye mahal vermeyecek derecede açık ortadayken hüküm gerçekleşmiştir. Şu da denile bilir, henüz çocuk yaşta bir taht varisi ne kadar tehlikeli olabilir ki? Elbette tehlikeli olan çocuk değil etrafındakiler olmuştur. Doğru mu yapılmış, yanlış mı yapılmış bu da ayrı bir tartışma konusudur. Belki başka çareler üretilebilirdi denilebilir. Sonuçta bunlar birer vaka olarak tarih sayfalarında yer almışlardır.

   Gelelim günümüze; 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı öğretmen hazırlıklarının başladığı 1 Eylül günü açığa alınan birçok öğretmen gerek üyemiz olsun gerekse üyemiz olmasın bizleri arayarak göreve gidip gitmeyeceğini sormuşlardır. Elbette cevabımız açığa alındığınız için göreve gidemezsiniz şeklinde olmuştur. Muallakta kalan bu arkadaşlar ile ilgili kararın ince elenerek sık dokunarak verilmesi temennimizdir. Görevden alınan arkadaşlardan gelip durumunu bizlerle paylaşana arkadaşların çok ilginç hikayelerinin çıktığını da görmüyor değiliz. Bunları sıralarsak; bir okulumuzda okul müdürü ricacı olmuş ilgili ilgisiz öğretmenlerin çoğu Aktif Sen’e üye olmuşlar. Dolaysıyla müdür kurbanı olduk diyorlar. Bir başka arkadaşım kayın validesi İş Bankasındaki paramı alıp Bank Asya ya götür yatır, talimatıyla alıp götürmüş ve kadıncağız yaşlıdır gidip gelemez diye kendi adına yatırmıştır. Dekontlarıyla bunu ibra etmekte ve göstermektedir. Evini satan Emlakçı nın marifetiyle sadece 6 gün parası Bank Asya da kalan var. Yine arkadaşının ricasıyla Kimse Yok mu derneğine 20 lira yatırdığı için görevden alınan var. Bütün bunların dışında Allah kitap din yemin edip ne ile suçlandığını bilmeyen onlarca insan vardır.

     Sonuç olarak; Anayasa değişikliği ile tarafsız bir hukuk oluşturmak için bir araya gelen üç siyasi parti bu işlemin de hukuka uygun yürütülmesi için lütfen insiyatif alın. Hiçbir mazlumun ahı alınmasın ve hiçbir zalimin yanına da ahlar kar olarak bırakılmasın.

 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/