SİZDE BİZDENSİNİZ SAYIN BAKAN!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> SİZDE BİZDENSİNİZ SAYIN BAKAN!.. 02.01.2017 02:21

SİZDE BİZDENSİNİZ SAYIN BAKAN!..

            

      2017 Yılı milletçe dayanışmamızın artması, birlik ve beraberliğimizin pekişmesi ve başta aziz milletimiz olmak üzere tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. İsmet YILMAZ-Milli Eğitim Bakanı. Ne kaa güzel ne kaa güze değil mi dostlar. Bu ülkede değerleri yalama yaparak etkisiz hale getirmekte sanırım mevcut hükümetimizden daha mahiri yoktur.

Milletçe dayanışma içerisinde olalım. Olalım Sayın Bakan olmak istemeyenin iki yüzü de kapkara olsun. Hem dünyada hem de ahrette rezili rüsvay olsun. E ee peki ne yapacağız? Siz şöyle kenarda durun, çocuğunuz işsiz aşsız gezsin, makam ve mevkilerden uzak durun. Başınıza ağzı süt kokan beceriksiz torpillileri göndereceğiz kabul edin. Mülakat yaygınlaşsın, bizimkileri rahat seçelim siz oynayın. Hak etseniz de bizim çocuklar dururken siz seyirci olacaksınız ona göre!.Yanlışlarımızı görmeyin, zinhar bizi eleştirmeyin yoksa vatan haini olursunuz. İstediğimizde iş güvencenizi kaldıracağız susun. İstediğimizde rotasyon getirip size göçebe hayatı yaşatacağız gıkınız çıkmasın. İstersek velileri, istersek öğrencileri size amir tayin ederiz sessiz olun. Her gün yönetmelik değiştireceğiz, Milli Eğitim i dünya da gülünç duruma düşüreceğiz seyredin. Yani şimdi Sayın Bakan bunları yaparsak dayanışma içerisinde olacak mıyız? Evet evet der gibisiniz!.. Bence sen bu dayanışma içerisine giren güruha başka bir ad bulmalısın. Çünkü insan olan bunları kabul etmez.

      Sayın Bakan ikinci ifadesinde birlik ve beraberliğimizin pekişmesi diyor; Buyrun bu şartlar altın birliğimizi beraberliğimizi siz pekiştirin Sayın Bakan. Yoo aslında eğer Milli Eğitimi idare yetkisi sizde ise bu o kadar da zor değildir. Sadece devletin sürekliğine inanacak, adaletle hükmedecek, istişare edecek, başkasını öteki görmeyecek icraatlar yapacaksınız. Bakın o zaman nasıl birlik ve beraberlik sağlanır. Yok eğer siz de değilse sahi neden birlik-beraberlik ve dayanışma mesajları atıyorsunuz? Gücünüz yoksa birileri sizi de idare ediyorsa sizde bizdensiniz demektir.

Ne yazık ki Yılbaşıları bu ülke için vatandaşı karşılıklı tahrik gününe dönmüştür. Cuma günü kimi vaaz kürsüsünde kimi hutbede Allah’ın emrini gayet güzel anlatan imamlarımız içkinin haram olduğunu söylediler. Dolaysıyla yılbaşında içki tüketmenin doğru olmadığını ve kutlamanın da Müslümanlara ait olmadığını söylediler.Bu gayet normal ve doğru olanıdır. Ancak kimi imamlar ise bu kafirler yılbaşını kutluyor bizimkiler de onlardan farksızdırlar onlar da kutluyorlar. Hatta imamın biri vaiz hutbesinde Yavuz Sultan Selim Han dönemin Fransa da bu tür eğlenceler yapılmış Yavuz haber göndermiş gelir orayı başınıza yıkarım derhal bu içkili eğlenceye son verin demiş. Şimdi Yavuz’un torunları kendi topraklarında buna müsaade ediyorlar, diyor. (Not ilgilenen olursa camii ve konuşmanın olduğu yerde şahidi gösterebilir.) Bu kadar tahrikkar konuşan imamlarımız oldukça yılbaşı hiç gelmesin diyesin geliyor. Nitekim geldi de ne oldu? Bar tarandı otuz insan hayatını kaptı.

     Sonuç itibariyle beyler dayanışma-birlik-beraberlik istiyorsunuz? O halde gereğini yapın. Yok istemiyorsanız bu değerleri yalama yapmayın-değersizleştirmeyin-sizin ağzınızda çiklet olup çürüyüp gitmesinler. Son olarak Ya hayır söyleyin ya da susun!

 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/