ALO 147 DEN SONRA, ALO HAKARET VAR HATTI KURULMUŞ GİBİ! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> ALO 147 DEN SONRA, ALO HAKARET VAR HATTI KURULMUŞ GİBİ! 04.04.2016 00:04

ALO 147 DEN SONRA, ALO HAKARET VAR HATTI KURULMUŞ GİBİ!

                                     

    Kendilerine yer açmak isteyenlerin, ya da ayak kaydırma oyunlarına girenlerin en önemli iki silahı vardır. Birincisi paralel örgüte üye olmakla suçlamak, bir diğer ise Cumhurbaşkanına hakaret etti demektir. Bölücü teröre destek olmak yetkililerce fazla ciddiye alınmamış olmalı ki bu pek geçerli bir şikayet olmuyor.

       Verilecek çok örnek vardır. Yalnızca birini paylaşalım. Zeytinburnu’ n da bir Ortaokulumuzda On Sekiz Mart ta Çanakkale ile ilgili video hazırlanıyor. Bu vİdeoya Cumhurbaşkanın göründüğü ve şiir okuduğu bir bölüm vardır. Bu bölüm geldiği zaman öğrencilerden bazıları burada AKP propagandası yapılıyor diye öğretmene itiraz ediyorlar. Öğretmen öğrencileri ikna edemeyince durumu müdürle paylaşmaktadır. Vay sen misin bunu deyip öğretmen Cumhurbaşkanına hakaretten şikayet ediliyor. Olayın özeti budur.

     Şimdi sormak gerekmez mi; neden bir öğrenci Cumhurbaşkanı nı ekranda görür görmez AKP ile özdeştiriyor?

    Cevabı sizce açık değil midir?

    Çünkü Sayın Cumhurbaşkanı nın kendi ifadesiyle siyasetten geldiğini, kenara çekilmeyeceğini ve siyaset yapmaya devam edeceği söylemiştir. Madem Cumhurbaşkanı kendisini siyasi kişilik olarak takdim ediyor o halde bir öğretmenin, öğrencinin, vatandaşın böyle görmesi hangi saikle hangi hakla suç oluyor.  Ya Cumhurbaşkanını siyasi kişilik olarak gören herkesin ağzını bantlayacaksınız, ya da bu imajı silmek için siz bir takım davranış ve söylem değişikliklerine gideceksiniz. Yok eğer bunu yapmıyor tepenize vura vura hem siyaset yapacak taraflı olacağım, hem de siz beni tarafsız Cumhurbaşkanı olarak göreceksiniz diyorsanız işte bu büyük çelişki olur.

        Öyle görünüyor ki bu ülkede paralel yapı sopasıyla insan terbiyesinin yanına bir de Cumhurbaşkanına hakaret sopası aktif olarak kullanılmakta hatta bir sendika buradan nemalanmak istemektedir. Elbette bu sendikanın daha alt düzeyde korku yaratan birçok yöntemi vardır. Düşünebiliyor musunuz çocuğum polis okulunda veya askeri okulda okuyor diyenden oğlum veya eşim polis-asker görevden alırlar endişesinde olanlara varıncaya kadar, oradan stajyer memurum diyenden soruşturmam vardır diyene, tayinim çıkacak diyenden kurum değiştireceğim diyene; yurt dışı sınavlarına gireceğim diyenden çocuğumu yurda vereceğim diyene daha yüzlercesi işini görmeyi siyasi iktidara yakın  sendikada görüyor!...Çünkü korkutulmuş, sindirilmiş ve ürkütülmüşlerdir.

    Korkutarak sindirerek vatandaş ile devlet arasında yöneten ile yönetilen arasında sevgi ve muhabbet doğmaz. Yok eğer gerçekten değerlerimizden zerre nasiplenen bir anlayış varsa bu durum karşısında da biraz olsun düşünülmelidir, yüzler kızarmalıdır.” Ben gelmedim da’vi için, benim işim sevi için/ Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldim.” Ya da “Bir gönül yıktın ise bu kıldığın namaz değil” diyen güzel öğütlere kulak verilmelidir.  Nefret yerine sevgi esas alınmalı, korkularla değil gönüllere girerek netice alınmalı ve ecdad örnek alınmalıdır.

   Sonuç olarak; Vatandaşın ağzı bantlanacak değil, makul ölçülerdeki eleştirilere tahammül gösterilmelidir. Makam tefecilerinin çokluğu, yağcılık ve yalakalığın zirve yaptığı bir dönemde iftira ve yalanlardan geçinenleri iyi tanımalı, bunların şikayetleri çok detaylı incelenmeli ya da dikkate alınmamalıdır! Tıpkı Alo 147 gibi şikayet hastalığı veliden öğretmenlere sirayet eder. Yoksa velilerin yaptığı gibi eften püften şikayetler alır başını gider. Bir süre sonra da anlamını yitiren dilekçe ve telefonları soruşturmakla vakit kaybedilir.

 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/