MEMURU TEHDİT EDEN EDENE!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> MEMURU TEHDİT EDEN EDENE!.. 23.02.2017 00:22

MEMURU TEHDİT EDEN EDENE!..

                     

  Bu nasıl düşmanlıktır arkadaş; önüne gelen devlet memurluğuna saydırıyor.

 İş güvencenizi kaldırırım ha!..

Rotasyon getireceğim bilesiniz!..

Performansınızı velilere değerlendirteceğim bilesiniz, öğrenciler sizi değerlendirecek ona göre!..

Memurluk yan gelip yatma yeri değildir!..

Mülakat getireceğim sizi yeniden değerlendireceğim!..

   Bütün bunlar yetmez gibi Çalışma Bakanı diyor ki; bundan böyle sürekli memurluk yapacağım demek yok. Beş yılda bir değerlendirme yapacağız işimize yarayan kalacak yaramayan gidecek. Mübarek sanki taş ocağında işçi çalıştırıyor. Bu ne oldum delisi olmanın sonuçlarıdır.

   Sayın Bakan bugüne kadar devlet memurlarını denetleyen bir mekanizma yok muydu sanıyorsun. Görevine on üst üste gelmeyen memur işinden atılabiliyor, terör örgütü olanların işine son verilebiliyor. Yüz kızartıcı suç işleyen, altı aydan fazla kesinleşmiş hapis cezası alanlar işten atılabiliyor. İşini savsaklayan memur iki kez üst üste kademe ilerlemesini  alan memur işinden atıla biliyor. Buna itiraz eden de yok. Bu mekanizmalar bugüne kadar çalıştı çalışmaya devam ediyor. Memuru denetleyen müfettişlik sistemini yok ettiniz. Denetlemeyi meseleye ideolojik bakan ve hiçbir liyakat-ehliyet kriteri koymadan kurduğunuz tiyatro sahnelerinde sözde mülakatla getirdiğiniz paralel örgütünüze mensup amirlerin vicdanına bırakmaya çalıştınız.

Tutmadı.

 Çünkü bu ülkede hala vicdanlı hakimler vardı ve o yanlı performans değerlendirmelerini iptal ettiler.

   Çalışma bakanının söyledikleri bir nebzeye kadar kendi alanıyla ilgilidir. Bunu anladık peki Enerji Bakanına ne oluyor. Sanki devlet memuru İLO Çalışma şartlarının çok altında bir mesaiyle çalışıyormuş gibi efendim artık 9.00-17.00 arası çalışarak çekip gitmek yok diyor. Birçok ülkede haftalık çalışma saati 36-40 arasıdır. Bizde üst sınır olan 40 saattir. Sayın Enerji Bakanı acaba bunu kaç saat yapmak istemektedir? Yoksa 7-24 saat mi yapacaklar bilelim. O zaman işe alınan işçi ve memurları yatılı alması gerekecektir. Doğrusu neden böyle bir açıklama yapma ihtiyacını duydu bilemiyoruz. Belki de böylece enerji tasarrufunu sağlamayı da düşünmüş olabilir.

   Eskiden böylesi durumlarda bu işin çivisi çıktı denirdi. Şimdiler Devlet Memurluğunun çivisini çıkartmaya çalışıyorlar. Tarih boyunca bütün devletlerde devlet işleri devlet memurlarının eliyle yürütülmekteyken bizim ülkede sanki işler tersine işlemektedir. Arkadaş memuru motive edeceğinize işini daha iyi yapması için moral vereceğinize küstürmek için bu kadar çabaya gerek var mıdır?

   Sonuç olarak aklı selim istiyoruz. Bu ülkenin memuru bu memleketin evladır. En az sizin kadar sorumluluğunu bilir. İşini yapar, aşını kazanır, ister evlat ister öğrenci vatanına yeni nesiller yetiştirmenin gayreti içerisinde olur. Gelin devletin memuruna devletimiz düşmanmış izlenimini  yaratmaya çalışmayın. 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/