SİYASET SORUMSUZLUK DEĞİLDİR! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> SİYASET SORUMSUZLUK DEĞİLDİR! 08.04.2016 03:26

SİYASET SORUMSUZLUK DEĞİLDİR!

                            

  Üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandilini idrak ederken İmam Efendi İslam aleminin birliği için dua etmektedir. Elbette amin diyeceğiz ancak kendi içimizde birliği sağlamaktan aciz liderlerin Türklük ya da İslam aleminde birlik sağlaması hayal olmaz mı? Değerlerimizin bu kadar aşındırıldığı bir başka dönem yaşadık mı bilemiyorum.  Son günlerde bizim siyasetin halini görüyor musunuz? Ayak oyunlarıyla yürümekte, husumet ekilmekte ve çok geçmeden göreceksiniz ki bu husumet toplumun diğer kesimlerine de sirayet edecektir. Nitekim CHP li İl Başkanı Bolu da darp edildi ardından milletvekili şehit cenazesinde hakarete uğradı.

    Bir türlü didişmekten, kavga etmekten ülkemizin etrafını saran karabulutları dağıtmak için birlik ve beraberlik içerisinde olamıyoruz. Siyaset bel altı kroşeleri sallamakla meşgul, hiç kuşkusuz ki bu vuruşlar ülke gündemini unutturup karşılıklı kamplaşma ve ayrışmanın fay hatlarını derinleştirmektedir. Bu ayrışmadan siyasetçiler nemalanma yarışını sürdüre dursun temel gündem maddelerimiz ötelenmiş bulunmaktadır.

    Bir Bakanımızın Ensar Vakfı ile ilgili söyledikleri “Bu vakıfta böyle bir olayın bir kez yaşanması vakfın tamamını töhmet altına almaz” sözü çarpıtıldı. Hiç alakası olmayan noktalara çekildi. Kılıçdaroğlu’nun aynı Hanım Efendiye yönelik “Ensar Vakfının önünde yatıyorsun” sözü de kesinlikle aynı usluple çarpıtıldı. Öyle bir noktaya geldik ki her biri ötekinin dudak okumalarında anlam çıkartmakta, acaba ne söyleyecekte çarpıtayım, yahut ayak uçlarına bakmakta ne zaman kayacakta ezip geçeyim diye beklemektedir.

   Bu ülkede siyaset yapılırken birinin etnik kökenini veya mezhebini diline dolamak, ailesiyle uğraşmak, sağlığı üzerinde polemik yapmak, boyuyla hatta özrüyle dalga geçmek adeta normalleşmeye başladı. Ülkesini ve milletini seven herkesin vicdanının üzerindeki nasırları ve ipotekleri kaldırarak hakkı üstün tutarak bu yanlışlara prim vermemesi gerekmektedir. Şunu unutmayalım ki bir yandan artarda şehit cenazeleri gelirken, İŞİD saldırıları sürerken, içimizde üç milyona yakın Suriyeli nin problemi devam ederken, bu tavırlarla halk gelecek adına hergün daha çok umutsuzluğa sevk edilmiş olmaktadır.

      Birlikten ve beraberlikten bahsettiğiniz zaman ama o başlattı, çocuk kavgalarını andıran bir savunmayla karşılaşıyorsunuz. Algı oluşturmak ve bu algıyı çarpıtmalar üzerinde yapmak konusundaki maharetleri bana bugünkü siyasetçilerin Ceyar dizisi ve Flamingo dizilerini seyretmekle kalmayıp bunları hayat tarzı haline dönüştürdüklerini anlatıyor.

   Şu gerçek bilinmeli ki vatanseverlik yalnızca bugün için değil yarınlarımızın aydınlık olması için birlik ve beraberlik gerektirmektedir. Bu konuda birinci görev hükümete ikinci görev ise başta ana muhalefet olmak üzere muhalefete düşmektedir. Bu ev bizimdir gidecek başka yerimiz yoktur deme idrakine sahip herkes bilmeli ki kendi evimizde zaten bir anlamda yangın vardır yeni yangınlar çıkartmak önce bizim hayatımızı cehenneme çevirir. Koltuklarınız uğruna bu hataya düşerseniz ihaneti başka yerde aramanıza gerek yok. Onun için millet bekasını ağzınızda çiklet gibi çiğnemekten vazgeçip bir an önce aklıselimle hareket etmelisiniz. Siyaset millete karşı sorumluluk gerektirmektedir, sorumsuzluk değil!

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/