BİZ DEVLET BAŞKANINI GÖRDÜK, YENİSİNİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> BİZ DEVLET BAŞKANINI GÖRDÜK, YENİSİNİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ. 11.05.2015 23:36

BİZ DEVLET BAŞKANINI GÖRDÜK, YENİSİNİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ.

                                 

  Ahmet İyimaya bir TV programında izliyorum. Diyor ki Sayın Cumhurbaşkanı Başkanlık sistemini en çok niye istiyor ve ilave ederek kendisi cevaplıyor. Bürokraside çabuk karar almayı gerçekleştirmek istiyor ve bunun için istediği kişilerle çalışma yetkisini eline almak istiyor. Çünkü Başkanın atama kararları yargıya gidemiyor.  Bilenler bilir rahmetli Kenan Evren Paşada kendisine bir dönem Devlet Başkanı sıfatı koymuştu ve kayıtsız şartsız Başkan olmuştu. Kenan Evren i yargılayanlar bunu parlamenter hukuk Devletinin gereklerine borçludurlar. Eğer Kenan Paşanın Devlet Başkanlığı sürdürülmüş olsaydı kimse onu yargılayamazdı çünkü yargılama yetkileri olmazdı.

    Şimdi düne kadar bu zevat değimliydi ki bize kadroları kapatmışlardı, bizi bir yerlere getirmiyorlardı diyerek orasını burasını yırtanlar.

     Bu zevat değil miydi ki Yirmi sekiz Şubat sürecinde bizi fişlediler kimileri de bizi görevden aldılar diye feveran edenler.

     Bu zevat değil miydi ki bu devlet bize öteki muamelesi yaptı diye insan hakları mahkemesine gidip dava açanlar.

      Bu zevat değil miydi ki Kenan Evren’e diktatör diyen ve askerleri kural kaide tanımamakla suçlayanlar.

    Başkanlık masalı adı altında askeri dönemlerden daha beter yetkiler talep edilirken acaba neden sesleri çıkmıyor. Onların söyledikleri mağduriyetleri o günler on kişi yaşadıysa bugün aynı mağduriyetleri on binler yaşıyor ve ötekileştiriliyor. Neden küçük dillerini yutmuş gibi gıkları çıkmıyor.

     Henüz ortada Başkanlık falan yokken bu milletin anasını ağlatan biat etmeyen herkesi ama herkesi sağa sola savuranlar Başkan olurlarsa Türkiye de yaşayıp kayıtsız şartsız teslim olmayanların vay haline dersek abartmış olur muyuz?

  Şimdiden Alo Fatihleri çalıştıranlar, TV lere talimatlar yağdıranlar, muhalefetin haber yapılmasına dahi tahammül gösteremeyenler Başkan olurlarsa basının hali nice olur?

 Şimdiden mahkeme kararlarını uygulamayan, Anayasa Mahkemesiyle kavga eden, Baro Başkanını kovan fırçalayanlar yarın başkan olurlarsa hukukun hali daha içler acısı olmaz mı?

   Şimdiden okulları Türgev ve İHH ya peşkeş çekenler Okul Müdürlerini partinin memuru sendikanın kapıkulu yapanlar Başkan olurlarsa bu Milletin hali nice olur.

   Şimdiden meydanlarda kadro isteyen taşeronlara nankörlük yapmayın diye işçiyi azarlayanlar yarın Başkan olurlarsa işçinin dahası konuşanın hali nice olur.

   Şimdiden öğrenciyi öğretmeni miting meydanlarına taşıtanlar yarın Başkan olurlarsa öğrenciye öğretmene neler yapabilirler lütfen bir hayal ediniz.

  Şimdiden kızınca ananı da al git diyenler, markette danışmanları tarafından işçi dövenler, mahkeme kararlarını hiçe sayanlar Başkan olurlarsa bu milletin hali nice olur.

  Şimdiden muhalefeti düşman gibi görenler, sürekli bu milletin geçmişiyle kavgalı olanlar, devleti eşkıyaya, haine şikayet edenler Başkan olursa bu Milletin hali nice olur?

   Şimdiden Türkiye’yi bütün dünyaya tecrit edenler, etrafımızı ateş çemberine dönüştürenler yarın Başkan olurlarsa hangi maceralara sürükleneceğimizi tahmin edecek var mıdır?

 Sonuç olarak bizler 12 Eylül de bir Devlet Başkanı görmüştük. Bir sizden bir onlardan demiş ve dediğini de yapmıştı. Çünkü hukuk, kanun, nizama göre hareket etmemişti. Şimdi aynı şeyleri yapması muhtemel ikinci bir Devlet Başkanını istemiyoruz.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/