DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN KAFALILAR! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN KAFALILAR! 21.12.2015 19:55

DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN KAFALILAR!

DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN KAFALILAR!

                  

    Hani araba pazarlarında Şahin arabalarına giydirme yapıp doğan görünümlü şahin diye satan uyanıklar vardır. Bugünlerde bunlara sıkça rastlanırız.

     Malum başta Bakırköy olmak üzere İstanbul’un birkaç ilçesinde görevden alınan İlçe Milli Eğitim Müdürleri davaları kazanarak görevlerine başladılar. Sözüm ona bir kamuhaber sitesi başlık atmış. Bakan atadığı İlçe Milli Eğitim Müdürlerine sahip çıkmalıdır. Yazıyı okurken muhtemelen Eğitim Bir Senli bir yönetici bu yazıyı kaleme almıştır diye düşündüm. Ama yanılmışım, çünkü sitenin kendine ait düşünceleriymiş.

      Kafa Nato kafa dedikleri tamda bu tür işi gücü tetikçilik olup kendisini haber gazetesi diye tanıtan yazılı ve görsel basın kuruluşlarıdır. Bu haber sitesinin yayın müdürü veya sahibiyle bir köşede yalnız başıma konuşmak isterim ve kendisine şu soruyu sormak isterim. “Arkadaş Allah Muhammet aşkına doğruyu söyle. Bu İlçe Müdürlerini Bakanın atadığına inanıyor musun” diye. Yalnızken hepsinin vicdanlı olduğuna, namuslu olduğuna ve yalnızca doğruyu söylediklerinden zerre kadar kuşkum olmadığı için böyle yazıyor ve söylüyorum. Çünkü şahidiyim. Gittiğim her okulda, her ilçe ve il yönetiminde doğruları duymuşumdur. Çok nadir kişilerde ya eskiden de vicdansızlık yapılıyordu, şeklinde bir itiraz duyarsınız. Gerisi kendisinden hata sadır olmayacak kadar temiz; doğan görümlü şahin gibi oldukları için daha doğrucu duruyorlar.

   Aklı selim ve vicdan sahibi olan herkes biliyor ki Milli Eğitim Bakanlığı hiyeraşik düzen içerisinde yönetilmiyor. Yani Bakana Müsteşarına, Müsteşar Genel Müdürüne, Genel Müdür İl Müdürüne, İl Müdürü İlçe Müdürüne İlçe Müdürü ise Şube Müdürü veya okul müdürüne yeterince amir değildir amil değildirler. Çünkü direktifler hükümetin himayesindeki paralel örgütten geliyor. O halde hangi kafa kalkıp İlçe Müdürleri; İl Milli Eğitim Müdürlerinin teklifiyle Bakan tarafından atandı diye bilir? Biz bunu soruyoruz ama diyorlar işte. Bunu demeyi bırakın bir de bakana hukuksuzluğa sahip çık diyorlar. Hukuku hiçe say diyorlar. Bir de sıkılmadan sözüm ona Kamudan haberler veriyorlar.

     Bir başka karın sancıları ise Okul- Kurum Müdür Yardımcılarına gelen sınav zorunluluğudur. Efendim kurum hafızaları kaybolacak onun için Müdür Yardımcıları sınavla atansın diyorlar. Kim diyor? Eğitim Bir Sen’in Genel Başkanı! Ey biraz akıl ve vicdanı olan, biraz olsun idrake ferasete düşünmeye sahip herkes; bu sendikanın Genel Başkanı otuz yıllık kurum müdürleri görevden alınırken kurum hafızaları kayboluyor diye bir çıkış yaptı mı? Şimdi altı aylık görevlendirme Müdür Yardımcıları giderse kurum hafızaları kaybolacak diyor.  İşte meseleye bu kadar sığ bakanların inhasıyla atanan ilçe müdürlerinin kalitesini varın siz düşünün.

      Kuşkusuz çelişkiler bitmiyor. Mahkeme kazanan okul müdürlerini yeniden mülakata tabi tutuluyor.  Ne kadar tetikçi şube müdürü varsa ne yazık ki mülakatlarda onlar görevlendiriliyor. Arkadaş bu ilde o kadar tecrübeli Şube Müdürü varken neden bu genç tecrübesiz ve aynı zamanda Danıştayca Şube Müdürü kabul edilmeyen yeni yetmeler görevlendiriliyor.  Şimdi sorulmaz mı; altı aylık Müdür Yardımcısı kurum hafızası taşıyor, iki yıllık Şube Müdür tecrübeli oluyor öyle mi?  Fakat otuz yıllık Okul Müdürü kurum hafızası taşımıyor ve otuz yıllık Şube Müdürü tecrübesiz oluyor. Doğan görünümlü şahin kafası burada da kendini gösteriyor. İşte bakış budur ve bu bakışın Milli Eğitimi, değerlerimizi nereye taşıyacağını varın siz hesaplayın.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/