GARİP GURABANIN DOSTU HÜKÜMET! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> GARİP GURABANIN DOSTU HÜKÜMET! 28.08.2015 18:36

GARİP GURABANIN DOSTU HÜKÜMET!

Garip geçen yıl liseyi bitirip ilk sınava girişte istediği Üniversiteyi tutturamayan çocuğunu dershaneye göndermek için azami İki bin beş yüz lira dershane ücreti veriyordu.

Garip geçen yıl liseyi bitirip ilk sınava girişte istediği Üniversiteyi tutturamayan çocuğunu dershaneye göndermek için azami İki bin beş yüz lira dershane ücreti veriyordu. Bu yıl aynı sayıda ders aldıra bilmek için sekiz bin lirayı gözden çıkartması lazımdır. Çünkü Ekim ayında kurs vermeye başlayacak olan Temel Liseler sadece haftada on iki saat o da dört dersten kurs verebiliyorlar. Garip mecburen butik dershanelerin kapısını çalmakta ve sekiz bin lirayı tıpış tıpış ödemektedir. Bakan Bey ve avanesi de meydanlarda garip gurabanın ve kimsesizlerin kimseyiz diye hava atsınlar.

   Garip önceki yıllarda Anadolu ve Fen Lisesini kazanmayan çocuğunu normal devlet liselerine yazdırıyordu. Bir de eve yakın olsun yol parası vermeyeyim diye ucuz yolu işi kotarıyordu. Garip dostu hükümetimiz ve bakanımız bütün liseleri Anadolu, Fen ve Anadolu İmam Hatiplere çevirdiği için puanı düşük olan çocukların tamamını Meslek Liselerine yerleştirdi. Ama garip çocuğunun bir lisede okumasını istiyor. Garip dostu bakan kolay buna da çözüm vardır diye deha ürünü olan çözümünü açıkladı. Özel Temel Liseler var. Yol parasını vermemek için çaba sarf eden garip gurabaya gidin On iki bin lira verin Üç bin beş yüz lirasını biz veririz oralara yazdırın diye yönlendirme yaptı. Bir liralık yol parasını vermekten kaçan garibe Sekiz bin beş yüz liralık fatura çıkarttı. Bir de Liseyi bitirmek zorunludur zorunlu eğitimi devlet karşılar diye hava attı. Ne de olsa garip guraba dostu bir hükümetimiz vardır.

   Denildi ki bedelli askerlik olsun. Orada garip gurabanın dostu devlet adamı çıktı. Olur mu garip gurabanın çocuğu gidip askerlik yapacak parası olan gidip parasını verip askerlik yapmayacak. Olmaz dedi ama üzerinde birkaç gün geçti garip guraba dostluğunu gösterdi ve gerçekten de garip guraba askere, parası olan da askere gitmeden aldı teskere!.. Şimdi garip gurabanın evine Al Bayrağa sarılı tabutlarda garip oğlu garipler gelirken, kendi  evlatları da bedelli oğlu bedelli olarak sırtlarını dayadıkları ağababaları sayesinde zevkü sefa içerisindeler.

     Somada Üç bir madenci hayatını kaybederken yaralı olarak çıkartılan kömürcü garip aman sedye kirlenmesin diye çizmelerini çekerken guraba feryat Figen ederken meğer ki garip garaip guraba dostlarının derdi başkaymış. Sesini çıkartan garip Başbakanın danışmanından dayak yemekte bununla yetinmeyen garip dostları bir de evlerine ceza göndermekteydi. Garip ve guraba ise Patronla iş tutanlarca parti minginlerine getirilmeye mecbur bırakılmaktaydı.

   Konya’da ki garip madenci annesi Ayşe Gökçe oğlum yüzmede bilmezdi derken yırtık ayakkabılı Recep Amca nın gurabalığın zirvesinde olduğunu gösteriyordu. Ancak garip guraba dostu hükümetimiz Soma ve Ermenek’te daha çok kömür çıkartıp yine garip gurabayı aldatmak için dağıtmak yolunu seçmişti. Altta kalan garip gurabanın canı çıkmışsa bu da gam mıydı?

   Sonuçta garip gurabanın dostuyuz diyenlere, böyle garip guraba dostu düşman başına “BEN LAFA DEĞİL İCRAATA BAKARIM” demek bizim de hakkımızdır.  

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/