SAYIN BAKAN OKULLAR BOKS RİNGİNE DÖNDÜ; HABERİN VAR MI? | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> SAYIN BAKAN OKULLAR BOKS RİNGİNE DÖNDÜ; HABERİN VAR MI? 28.04.2015 00:13

SAYIN BAKAN OKULLAR BOKS RİNGİNE DÖNDÜ; HABERİN VAR MI?

  

     Okullarda ve çevrelerinde şiddet bir kültür haline dönüşmüştür. İnanmayanlar özellikle liselerin dağıldığı saatlerde okul önlerin gözetsinler. Acımasızca üç beş kişinin bir öğrenciyi darp ettiğini içiniz acıyarak görürsünüz. Eğer yalnızsanız müdahale etme şansınız da yoktur, çünkü bu şiddetin size dönmesine neden olacaktır. Yalnız öğrenciler mi? Öğretmene yönelen şiddet artık isyan ettirme noktasına gelmiştir.

    22 Nisan Çarşamba günü Eyüp te bir Meslek Lisemize pompalı tüfekle saldırı yapıldı ve iki öğrencimiz yaralandı. “Bir gün önce bir öğretmen arkadaşım ilginç bir tespitte bulundu. Elbette sigara içilmesi tasvip edilecek bir durum değildir ancak ben bir okulumuzda öğrencilerin okulun bahçesinde sigara içtiğine şahit oldum. Okulun dış kapısında da bir öğretmenin yağan yağmurun altında sigara içiyordu. İlginç olan öğretmen kurala uymakta ama öğrenciyi aynı kurala uymasını sağlama gücünü kendinde bulamıyor. İlginçtir ama gerçek olan budur.”

   24 Nisan Cuma günü yine Eyüp te  E.S. Orta Okul. Öğretmen M.D. Ortaokul öğrencisini koridorda yaramazlık yaptı diye uyarıyor. Öğrenci Nöbetçi Öğretmeni takmıyor. Öğretmen sesini yükseltiyor. Öğrenci eve gidip abisine durumu anlatıyor. Öğrencinin abisi gelip okulun içerisinde öğretmen M.D. yi darp ediyor, elini kolunu sallayarak çekip gidiyor ve öğretmenin yüzü güzü kan revan içerisinde kalıyor.

   13 Nisan Pazartesi günü S.G.Orta Okulunda öğretmen G.A bir veli tarafından okulun önünde darp ediliyor. Artık bayan erkek hiç fark etmiyor. Öğretmen düşman görülüyor ve dövülmesi gereken bir çalışan olarak bakılıyor.

    24 Mart S.Gazi M.İlk Okulunda Okul Müdürü öğretmene baskı yapıyor. Öğretmen Yüksek Lisans yapıyor haftada bir gün izin istiyor izin verilmiyor. Öğrencileri Rehberlik Merkezine göndermek istiyor dosyaları imzalayıp göndermiyor. Müdür Yardımcısını Rehberlik Öğretmeninin odasında oturtmak istiyor. Öğretmen itiraz ediyor ve M.Yardımcısı tarafından darp ediliyor.

 Yine Mart ayında K.E.M.L. Beden Eğitim Öğretmeni öğrenci velilerinin saldırısına uğramaktadır. Peki bu olaylarda tutuklanan ceza alan var mıdır? Kesinlikle hayır!

  Yaklaşık bir aylık bilemedin kırk günlük bir süre içerisinde sadece bize intikal ettirilen ve haberimizin olduğu beş tane saldırı yapılmıştır. Bu beş saldırı Türkiye çapında meydana gelen saldırılar değildir. Sadece üç ilçemizde meydana gelen üzücü olaylardır. Türkiye ölçeğinde düşündüğümüz zaman ne kadar vahim bir tabloyla karşı karşıya olduğumuz gerçeğini görüyoruz. Demek oluyor ki gün geçmeden Türkiye nin herhangi bir yerinde bir okulumuzda ya bir öğretmen saldırıya uğruyor ya da top yekün okula bir saldırı gerçekleşiyor. Peki bu kurumların en tepesindeki zatı muhteremler ne yapıyorlar? Kalkıp basına bu şiddet olaylarını kınayacak bir demeç bile veremeyenler daha derin işlerle uğraşmaktadırlar. Nedir bu derin işleri?

    Kadrolaşmak için ehliyet sahibi olmayan yetersiz idarecileri atamakla meşguller. Veli baskısı yetmiyor kendileri de öğretmeni nasıl baskılarız nasıl tahakküm altına alırız düşüncesiyle meşguller. Eğitimcinin meslek itibarını sıfırlamakla meşguller, Alo hatlarıyla soruşturma açmakla meşguller.  Ya da yeni yönetmelikler yayınlamakla meşguller.

    Sonuç olarak Milli Eğitim çalışanı kendi sorunlarına duyarsız bir yönetim kadrosuyla yönetilmekte tekrar tekrar vurgulamakta hiçbir sakınca görmüyoruz, dertleri eğitimin kalitesi değildir. Tek dertleri vardır, okulları kendilerine bahçe yapmak ve siyaseten kullanmaktır.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/