MİLLİSİZ BİR EĞİTİM OLMAZ! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> MİLLİSİZ BİR EĞİTİM OLMAZ! 18.08.2016 11:12

MİLLİSİZ BİR EĞİTİM OLMAZ!

                                          

    Ülkemiz tarihinin en talihsiz günlerini yaşadı. Aklını ve yüreğini kiraya veren idrak yoksunu insanların kalkışması içeride ve dışarıdan Türk Milletine enerji kaybettirdi, itibar kaybettirdi. Aklını milletine değil şahıslara kiraya vermek aslında millilikten uzaklaşmaktır, kendi insanına yabancılaşmaktır. Bize göre kişileri kutsamak yerine değerleri kutsayan öğretmen yetiştirmeyle başlayan bir eğitim sistemi bu tür hastalıklı ruhların azalmasını hatta yok olmasını sağlayacaktır.

      Her şeyden evvela öğretmen istihdam politikamız tamamen politize edilmiş bir mecrada yürümektedir. Siyasetin, ya da partilerin hatta liderlerin gelip geçici olduğunu baki olacak millet ve devlet bekamız olduğunu kavraya bilsek meseleye politik bakmayız.

     Arkadaş öğretmenlik bir gönül işi ise neden Öğretmen Liselerini kapattınız? Bir öğrencinin bu okullarda başlayarak öğretmenlik eğitimi alması neden sizi rahatsız etti? Şimdi başa dönüyorsunuz. Diyorsunuz ki Eğitim Fakültesini bitiren öğretmen iyi yetişmiyor onun için önce altı ay kursa tabi tutacağız, toplamda iki yıllık adaylıktan sonra memurluk vereceğiz. İşte size dört yıl boyunca eğitim veren liseler ardından dört yılda üniversite toplam sekiz yıl öğretmenlik eğitimi fırsatı verilmişti. Neden bunu elinizin tersiyle itip altı aylık kurs iki yıllık adaylık dönemi başlattınız? Bu zaman açısında müsriflik değil midir?

   Milli Eğitim de her zaman minare çalınmadan önce kılıf hazırlanır. Efendim sözleşmeli öğretmenlik getirdik çünkü Doğu Ve Güneydoğu Anadolu da öğretmen durmuyor. Peki sözleşmeli duracak mı? Siz geçen yıl işinin başındaki öğretmenlere haydi izinlisiniz deyip evlerine göndermediniz mi? Bu nasıl çelişkidir ki bir yandan öğretmen durmuyor diyeceksiniz, öte yandan güvenliğini sağlayamadığınız için işinin başındaki öğretmeni evine gönderip idari izinli sayacaksınız!.. Efendim o başka; terör vardı diyeceksiniz değil mi? Peki terör varsa kadrolu öğretmen mi terör estiriyor, sözleşmeli öğretmen mi bu terörü durduracak? Terörü durdurma görevinizi yerine getirin ister kadrolu ister sözleşmeli öğretmen gönül rahatlığıyla gidip görevini yapsın. Bu olmadıktan sonra kimi gönderirseniz gönderin ne kalıcı yapabilirsiniz ne de verim alabilirsiniz!..

   Milli Eğitimde bu işin planlayıcıları istediğiniz kadar dürüst olun, istediğiniz kadar liyakatten bahsedin ne yaparsanız yapın mülakat işin içerisine girince siz adam kayırmasanız dahi bir Allah kulunu tarafsız mülakat yapıyorum diye ikna edemezsiniz. Sonuçta sınavda 60 üzeri alan da memnuniyetsiz olacak baraj altı kalan da şikayetçi olacaktır. Daha önce yazılı sınavla müdür mü alınır da dediniz. Mülakatla seçim yaptınız ya da İlçe Müdürleriniz bir seçim yaptı. Sonuç ortada! Milli Eğitim tarihin en zor günlerini yaşıyor. En tepe noktasında alt bürakratına kadar ne yaptığını bilmeyen, bir gün doğru bulduğunu birkaç gün sonra yanlış bulan bir anlayışla idare ediliyor. Herkesin kafası karışık!

    Sonuç olarak hamaset ayrı bir iş, olgunlaşıp milli kimliği ruha bürümek ayrı bir iştir. Lafta Vatan Millet-Sakarya satışa gelince çok ucuza giden değerler! Yani benim adamım benim kadrom gelsin hastalığı! Adalet, liyakat, ehliyet hak getire! Millisiz bir Milli Eğitimle gelecek hazırlamaya çalışıyoruz. Galiba bu işten en karlı çıkanlar Türkiye nin geleceğini karartmaya çalışanlardır. Ne yazık ki bilerek veya bilmeyerek bu mahfillere hizmet ediliyor. 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/