MEB’DE  YAZ- BOZ’UN TARİHİ YAZILDI!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> MEB’DE YAZ- BOZ’UN TARİHİ YAZILDI!.. 07.11.2016 00:14

MEB’DE YAZ- BOZ’UN TARİHİ YAZILDI!..

 

     Milli Eğitim Bakanı Yılmaz: - "Herkes milli eğitimde bakan sayısının değişmesini veya bazı sınavların daha sonra, daha iyiye gitmesi için yapılmasının eğitimde yazboz olduğunu söylüyor. Kesinlikle bu doğru değildir. En büyük devrimlerden birisi milli eğitimde yapılmıştır

İmdi Milli Eğitimle uzaktan yakından ilgili olanlar siz bu sözler karşısında şok oldunuz mu, olmadınız mı? Milli Eğitim yaz boz tahtasına döndürüldü diyenler niçin bilmeden konuşuyorsunuz.

   Mesela 2009 dan 2016 yılına kadar on bir tane yönetici atama yönetmeliğini bozup yeniden hazırlamak eğitimi yaz boz tahtasına döndürmek değil midir? Bakan göre değildir.

  Mesela öğretmen değerlendirmelerini önce yalnız müfettişe bırakmak sonra müfettiş-idareci- mülki amir üçlüsüne daha sonra yalnız idareye şimdi de veli ve öğrenciye bırakmak eğitimde yaz boz değil midir?

 Servis yönetmeliğinden, yangın yönetmeliğine, Aile Birliği seçme yönetmeliğinden, afet yönetmeliğe hepsini defalarca değiştirmek eğitimde yaz boz değil midir?

 Mesela sınav yönetmeliklerinin isimlerini ezberinden tuta bilecek bir süper zeka biliyor musunuz? Orta Öğretim ve Üniversite Yönetmeliklerinin kaç kez değiştiğini acaba Sayın Bakanımız biliyor mu? Bunları açılımlarıyla alt alta yazarsa bir sayfa yeter mi? Bunları yapmak yaz boz mudur, değil midir?

Mesela başarı belgeleri, kariyer basamaklarıyla ilgili yaşanan gel gitler yaz boz değil midir?

  Rotasyon uygulamalarına bir göz atsınlar. Müdürlere rotasyon! Efendim süresi ne kadar olacak. Altı yıl, yok yok sekiz yıl olsun, yok olmaz on yıl olsun. Müdür Yardımcılarına rotasyon var- rotasyon yok. Öğretmene rotasyon- iller arası- bölgeler arası, il içi gelgitleri yaşatmak yaz boz değil de çöz boz mudur?

   Müfredat ve ders saatleri ile ilgili yaşananlar. Beden Eğitimi- Görsel Sanatlar- Resim Dersleri- Bilişim Teknolojileri ile ilgili gel- gitler ders saatleriyle kaç kez oynandığını bilen varsa söylesin. Yok orta okullar da günlük yedi saat eğitim olsun, yok yok altı saat olsun. Meslek dersleri ders saatleri gel gitlerle dolu bunlar yaz boz değil de yaz boz olan nedir Sayın Bakan.

   Eğer bu yaz bozlar gerçekten özel silgi olmadan silinmeyecek tarzda olmuş olsaydı sizi temin ederim ki yazdıklarınızı silmek için özel fabrika açıp burada üreteceğiniz silgilerle ancak yazdıklarınızı boza bilirdiniz.

   Daha yeni beşinci sınıflara yönelik tasarladığınız Yabancı dil dersi verme düşünceniz de bir yaz bozun sonucu değil midir? Yeniden oluşacak norm fazlası öğretmenlerin tedirginliği sizin geleceği doğru planlama becerisinden yoksun olduğunuzun en açık göstergesi değil midir? Madem bu bir ihtiyaç idiyse neden dört artı dörde geçerken gereğini yapmadınız da şimdi yapmaya çalışıyorsunuz. Siz de kardığınız- allak bullak ettiğiniz eğitimin verimli olmadığını biliyorsunuz. Hiç olmasa diğer yanılmalarınıza bir tane daha ilave edip yanılttılar deyin de biz de yarınlarımız adına umutlu olalım. İyi olmayana iyidir güzeldir deyip zaman kaybettiriyorsunuz. Yazıktır günahtır.

  Sonuç olarak Milli Eğitim yaz boz tahtasına dönmedi doğru; ancak yaz boz tahtasının tarihini yazmayı becerdi!..

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/