VAZGEÇİLEMEYEN BAKAN! | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> VAZGEÇİLEMEYEN BAKAN! 30.08.2015 12:26

VAZGEÇİLEMEYEN BAKAN!

VAZGEÇİLEMEYEN BAKAN!

  İster seçim ister geçim ne hükümeti kurulursa kurulsun hiç fark etmez, vazgeçilmez oldun Sayın Nabi Bakanım!

Vazgeçilmezsin çünkü yönetici atamalarını mülakatla yaptırdın sizden olmayanların canına ot tıkadın sizden olanları ihya ettin. Niçin senden vazgeçilsin ki?

Yetmiş altıncı maddeyi senden daha keyfi senden daha ideolojik kullanan bir bakan varsa beri gelsin. Niçin senden vazgeçilsin ki?

Proje okulları diye bir masal tutturdun. Ne kadar kalbur üstü okul varsa yandaşların emrine verdin, yetmedi öğretmenlerini bile yandaşlardan seçtin. Birçok başarılı Öğretmenleri bu okullardan gönderdin hiç bir kritere dayanmadan şimdi kavun karpuz seçer gibi fikrine zikrine göre bu okullara öğretmen ataması yaptırıyorsun. Niçin senden vazgeçilsin ki?

Öğrencileri orta öğretime yerleştirmede iller arasını çalıştıran ilk Bakansınız. Kaynaştırma öğrencilerini sağlık meslek liselerine kaydetme başarı gösteren ilk bakansınız. Başarılı öğrenciyi dışarıda bırakıp başarısız öğrencileri Anadolu Liselerine yerleştiren İlk Bakansınız. Niçin senden vazgeçilsin ki?

Vazgeçilmezsin çünkü hukuku sürekli çiğnedin, mahkeme kararlarına uymadın ya da savsakladın, onu da yapamadıysan arkadan dolanıp hukuku bay pas ederek iki puan alma becerisi gösterdin. Niçin senden vazgeçilsin ki?

Anayasa Mahkemesi kararlarına rağmen İl, İlçe Müdürlerini görevine iade etmeyen, dershaneleri bu karara rağmen kapatan kapatmayanlara devletin sert yüzünü gösteren ilk Bakansınız. Sizden nasıl vazgeçilsin ki?

İdare Mahkemelerini, Bölge İdare Mahkemelerini, Danıştayı oyuncak gibi parmağında oynattın. Niçin senden vazgeçilsin ki?

Neredeyse hiçbir Öğretim yılı geçmedin, ders programlarını değiştirip yeni dersler koydurttun, ders saatleriyle sürekli oynadın, sınıf geçme yönetmeliği, Lise yerleştirme yönetmeliği, Kantin yönetmeliği, Aile Birliği Yönetmeliği, Servis Yönetmeliği, İlk Yardım Yönetmeliği daha nice yönetmelikleri yaptın bozdun, tekrar yaptın tekrar bozdun. Milli Eğitimi yap boza çevirdin. Niçin senden vazgeçilsin ki?

 Senin döneminde beş yönetici atama yönetmeliği yapıldı ve neredeyse tamamı mahkemelerce hukuksuz bulundu. Sen yine kahramanca mücadele ettin ve hukuku yok saydın. Niçin senden vazgeçilsin ki?

  Mecburi hizmet süreleriyle defalarca oynadın, Bölgeleri doluya koydun almadı boşa koydun dolmadı. Özür gurubu atamalarında onlarca değişiklik yaptın evli çiftlere uykusuz gündüz ve geceler yaşattın her alanda gel- gitler yaşattın. Niçin senden vazgeçilsin ki?

İHH-TÜRGEV Gibi yandaş vakıflar senin sayende ihya oldular. Büroları yurtları hızla arttı. Küçük çocuklara sayende yardım kumbarasına para atmasını öğrendi, yöneticiler bu kuruluşlara yardım toplayınca taltif edildi başarı belgesi aldı, fakat kendi okuluna yardım toplayanları dar ağacına göndermeye çalıştın. Niçin senden vazgeçilsin ki?

Öğretmenlere Rotasyon uygulayacağım dedin süresi dolan dolmayan herkesi bir yıldan fazla diken üstünde tuttun. Sekiz yıl dedin vazgeçip on iki yıla çıkarttın. Birçok öğretmen kurum değiştirdi sürpriz bir yere gitmeyeyim diye! Sen tercihleri aldın ve dedin ki vazgeçtim. Binlerce öğretmenle oyun oynadın. Oyun oynamasını bu kadar güzel beceriyorsun. Öğretmeni oyuncak, Eğitimi de oyun görüyorsun. Niçin senden vazgeçilsin ki? 

E eee Sayın Bakanım sen göreve gelirken yandaş sendikanın üye sayısı 231 000 iken şimdi 360 000 oldu. Niçin senden vazgeçilsin ki? Yani üç yılda Yüz Otuz Bin üye kazandılar. İstisnalar hariç bütün koltukları kaptılar. Niçin senden vazgeçilsin ki?

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/