2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLARKEN!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> 2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLARKEN!.. 28.09.2015 23:46

2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLARKEN!..

2015-2016 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLARKEN!..

Bu yılda Sayın Cumhurbaşkanımız Ahmed i Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesinin açılışını yaparak yeni Eğitim ve Öğretim yılımızı açmış oldu. Her ne kadar bu ülkede bir de Milli Eğitim Bakanı vardır, o da bir Mesleki Teknik Eğitim okulunda açılış yapsa da onun açılışını TV lerden pek azı canlı verdi.

   Kuşkusuz dünden bugüne bu ülkede Cumhurbaşkanı deyince toplumun tamamını kucaklayan, kuşatan ve temsil eden zat akla gelirdi. Ancak amiyane tabirle eski çamlar bardak oldu ve bu ülkede son birkaç yılda köprünün altında nice sular aktı. Bunlardan belki diğerleri Türk Milletinin töresini bu denli bozmamıştı, ancak Cumhurbaşkanının halkın bir kısmını öteki görmesi en yakın tarihiyle bile olsa 2 bin yıllık bir töreyi yok etmiştir. Bey töreden üstün değildir Bey’i törenin emrine veren ilke ve anlayış ne acıdır ki günümüzde artık yok hükmündedir.

       İmam Hatipler özelinden giderek diğer okulları adeta görmemezlikten gelmek, hatta bir anlamda bu gençliğe geçmişin hatalarını sürekli anlatarak dindarlaştırmak yerine kindarlaştırmak kime ne kazandırır. Sekiz yıllık kesintisiz eğitimle adeta şah damarımızı kestiler, katsayı uygulamalarıyla sizleri sadece ölü yıkayıcı olarak gördüler, gerçi bunların ölülerini de biz yıkıyoruz diyerek bir okulda biz ve ötekiler üzerinde konuşmayı sürdürmek aslında Sayın Cumhurbaşkanının meseleye bakışını özetlemektedir. Oysa artık diğer okullarımızda da Kuranı Kerim ve Siyeri Nebi dersleri verilmektedir. Buna rağmen diğer okullar ve İmam Hatipler gibi bir ayrıştırma incitici olmuştur.En tepede Cumhurbaşkanı İmam Hatipleri okul olarak görüp buraya yönlendirme gayretini sürdürürken aşağıda İlçe Milli Eğitim ve Şube Müdürleri, Camilerde iş güzar İmamlar cemaate İmam Hatip enpoze edince ister istemez insanın aklına 28 Şubat’ın manzaraları gelmektedir. O günün ikna odaları bugün ikna meydanları olarak şekil değiştirmiş aradaki tek farkta budur.

 

    Şunu açıkça ifade edeyim ki bu millet ne imam hatiplerin sayesinde Müslüman olmuştur ne de mevcut Hükümet sayesinde dinine diyanetine bağlılığını sürdürmektedir. Bilakis Yüz bin olan İmam Hatipli öğrenci sayısını Bir Milyon İki yüz bine ulaştırdık diye övünenler yapılan araştırmalarda bu ülkede dindarlığın gerilediğinin farkındalar mı?

    Türk Milletinin din algısı yerine siyasallaşan ve dolaylı olarak hak eksenli değil çıkar eksenli bir İslam anlayışını dayatanlar bunun tutmayacağını aksine milleti dinden soğutacaklarını er veya geç fark edeceklerdir. Bugün İmam Hatiplerde de siyasallaşan bir İslami anlayışın hergün biraz daha ağırlığını hissettirdiğini görmek mümkündür. Dün İmam Hatipler bizim arka bahçemizdi diyenler ile bugün kendisini İmam Hatiplerle özdeşleştiren onları toplumun bir parçası yerine ayrı gören anlayışın hiçbir farkı yoktur. Gerçekten sanıldığı gibi dindar bir nesil istenmiş olsa, manevi değerleri içselleştirmiş bir nesil istenmiş olsa bu gençlerimiz politize edilmez onlar bu kadar siyasetin merkezine çekilmezdi.

   Sonuç olarak; Bu ülkenin geleceği sadece kimi okullarda okuyan öğrencilere değil tüm öğrencilerimize emanet edilmelidir. Ey Türk Gençliği demekte ki kasıtta budur. Ey İmam Hatip Gençliği, Ey Fen Lisesi Gençliği, Ey Meslek Lisesi Gençliği değil. Bir Cumhurbaşkanından beklenen Bizim Gençliğimiz, Milletimizin Genç Evlatları, Türk Gençliği diyerek başlaması daha adil olur.

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/