“PDR” RUHSUZ BEDEN CESETTİR!.. | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> “PDR” RUHSUZ BEDEN CESETTİR!.. 14.11.2017 22:13

“PDR” RUHSUZ BEDEN CESETTİR!..


        Diyoruz ya Milli Eğitimde aksiyon ve heyecan bitmiyor diye. Alın size yeni bir saçmalık ve yeni bir tartışma konusu!.. Kim nerede buluyorsa eğitimin orasıyla burasıyla oynamak ya da öğretmeni vurun abalıya döndürmek moda haline geldi. Hani bazen düşünmeden edemiyoruz. Arkadaş eğitimden bu kadar habersiz bu kadar acemice kararlar bize acaba dedirtiyor!.. Milli Eğitimi uzaydan gelen birileri mi yönetiyor, yoksa Milli Eğitimi mahvetmek için özel olarak acemiler mangası mı oluşturuldu diye!.. 
    Acaba böyle bir yönetmeliği hazırlayan hayatında rehber öğretmen görmüş müdür? Tenefüslerde okul koridorunda yürümüş müdür? Ya da bir rehber öğretmenin kapısından geçmiş midir? Kaç öğrencinin teneffüs saatinde rehber öğretmenin kapısında biriktiğini görmüş müdür?
  Rehber öğretmene nöbet tutturmakla ne tür sakıncalara sebep olduğunuzu hiç düşündünüz mü? Düşünemediyseniz biz size izah etmeye çalışalım. Biliyoruz ki bu ülkede tahminlerin çok ötesinde ötekileştirilmiş, itilmiş, sevgisiz büyütülmüş, istismar edilmiş çocuk vardır. Onlara bir el uzatmanın bir baş okşamanın, birkaç dakika da olsa kendisini dinlemenin ilaç hükmünde olduğunu siz hariç eğitimden anlayan herkes kabul eder. Hal böyleyken;
   Siz rehber öğretmenleri nöbete göndererek o yavruların teneffüs saatinde koşarak çaldıkları kapıları kapatmış olacaksınız. O yavrular dertlerini dökecek bir can yoldaşından yoksun bırakacaksınız. Sırdaşlıklarını yok edecek, güvenebilecekleri kapıları kapatmış olacaksınız. Teneffüste nöbet yerinde olacağı için camdan okul bahçesine bakarak gözlem altına aldığı çocukları takip etmelerine engel olacaksınız. Yolu pek rehber öğretmenin odasına düşmeyen kimi öğrencilerin öğretmene karşı tavrı bu öğretmenlerimize karşı güven sorunun doğmasını sağlayacaksınız. Belki de bir daha sorunlu öğrenciler içlerini rahat bir şekilde rehber öğretmelerine dökmelerini engellemiş olacaksınız.
  Bu ülkede bir taraftan uyuşturucu kullanma oranı artarken, gençler arasında şiddet ivme kazanırken, birçok istismar haberleri gelirken siz elinizde bunlarla mücadele edecek en önemli enstrümanı devre dışı bırakmaya çalışıyorsunuz. PDR Öğretmenleri okullarda etkisiz hale getirirken bu nasıl tezattır ki hastaların ruh sağlığına katkı da bulunsun diye hastaneye imam kadrosu açıp buralara imam tayin edeceksiniz. Hastanın ruh sağlığı önemli de çocuğun önemli değil midir? Üstelik bu imamların yaptığı işe manevi destek değil de ruh sağlığı konusunda destek olduklarını üstüne basa basa söyleyeceksiniz. Yoksa PDR Öğretmenlerine ihtiyaç yok okullarda da benzer uygulamalar mı yapacaksınız? Eğer böyle bir niyetiniz varsa lütfen çekinmeden söyleyin.
   Bütün bu gerçekler ve daha sayabileceğimiz yüzlerce gerekçeden dolayı yine baştan aşağı yanlış ve hatalı bir yönetmelik çıkartmış oldunuz. Unutmayın ki ruh sağlığı beden sağlığından çok daha önemlidir. Çünkü ruhsuz beden cesettir! Ya gömülmeyi bekler ya da ortada kalır ortalık kokudan geçilmez!..

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/