DARBE NOTLARI | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>DARBE NOTLARI 08.08.2016 22:05

DARBE NOTLARI

(Üçüncü15 Temmuz yazısı)

 -Batılılar son yıllarda sosyal medyayı etkin kullanarak darbe organizasyonları yaptılar-yapıyorlar. 15 Temmuz Cuntası Darbe girişimi sırasında yurdumuz Türkiye´de ise; tam tersine, insanımız sosyal medya ve iletişim araçlarını, darbeyi akamete uğratmak için kullandılar. “Vatandaş Gazeteciliği” olarak ifade edilen bu tavır darbenin püskürtülmesinde çok etkili oldu.

-Hâlâ yürürlükte olan 12 Eylül Darbe Anayasasına rağmen yine fütursuzca bir darbe girişiminde bulunan 12 Eylül artıkçıları ve 12 Eylül anlayışı ile birlikte, sivil ve askeri bürokrasideki onca güçlerine rağmen, azgınca bir tavırla yeni bir darbeye kalkışan FETÖ ve tüm darbe şakşakçıları da yenilmiş oldu.

-Darbenin ilk saatlerinde “oh ne âlâ oldu” sevincini yaşayan anti milli-yerli gavur güruh, işin rengi değişmeye başlayınca bu hainliği “tiyatro” şeklinde değerlendirmeye başladılar.

-15 Temmuz cuntası; uçak ile, tank ile, top ile füze ile saldırırken, memleketimizin asıl sahiplerinin, hesapsızca meydanlara koşup tankların önüne yatan, tank ateşine rağmen köprüye koşup şehit olan fakir yurdum insanının olduğunu bir kez daha temaşa ettik.

-Yurtta Sulh Cuntasının darbe girişimi sırasında Müslüman Türklerin; “kahraman” kelimesinin karşılığının ne demek olduğunu dünyaya bir kez daha göstermelerine şahit olduk.

 (Ana)dolu analarının, mevzu vatan olduğunda, tekbirler ile ölüme yürüyen ne yiğitler doğurduğunu alemi cihana yeniden göstermiş olduk. İşte o yiğitlerden adını not ettiğimiz bazılarını, unutmamak ve unutturmamak için darbe notlarımız arasında paylaşalım:

-Cumhurbaşkanının bile eniştesinden öğrendiğini söylediği bu alçaklığa karşı, ikisi birden şehit olan Adanalı Ahmet-Mehmet ORUÇ kardeşler. Darbenin Hasan Tahsin´i Mücahit Astsubay Şehit Ömer HALİSDEMİR, tek başına tankların önüne dikilen yiğido Safiye BAYAT bacımız, tankın önüne takoz olan Metin DOĞAN, darbecilerin bozguna uğratılmasında en çalışkan bürokratların başında gelen İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa ÇALIŞKAN,  bu zamanın Şerife Bacısı Şerife BOZ ablamız, baba-oğul birlikte çifte can veren Erol OLÇAK ve oğlu 16 yaşındaki Abdullah Tayyip OLÇAK,  bir aslan gibi kükreyerek Etimesgut´taki tankların sokağa çıkmasını engelleyen, darbecileri esir alan Binbaşı Barış DEDEBAĞ, Yeni Şafak Gazetesi muhabiri Şehit Mustafa CAMBAZ, aracına 14 kurşun sıkılmasına karşın taksisiyle yaralı taşıyan Fatih SAATÇI, asilerle çatışmaya giren Savcı Faruk SÖKER, İstiklal Harbindeki 15´liler gibi on beşinde şehit olan Halil İbrahim YILDIRIM, nişan gecesi şehit düşen Komiser  Seher ile nişanlısı Polis memuru Halit, bizde korkarsak herkes korkar diye mesaj atan Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın danışmanı Mustafa VARANK´ın ağabeyiProf. Dr: İlhan VARANK, 66. Tugayda darbecileri teslim olmaya çağıran ve şehit edilen Kurmay Albay Sait ERTÜRK, Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete SERTBAŞ, Arkadaşlarına yardıma gelip şehit edilen Keskin Nişancı Faruk DEMİR, cuntacılara kazan kaldıran Kazan Halkı ve şehitleri, Kazan Ahi Mahallesi Muhtarı, geride altı yetim bırakan Ali Anar kardeşimiz, bundan sonraki yaşamını vücudundaki 500 şarapnel parçasıyla sürdürecek olan Gazi Gökhan ALTUN, füze bataryalarının Ankara´ya götürülmesine engel olan Polatlı Emniyet Müdür Yardımcısı Erhan ERGÜL, 5 dakikada tank sürmeyi öğrenen Rizeli Mehmet KÖSE, Külliye Şehitleri Erkan YİĞİT ve Cüneyt BURSA, düğünlerini bırakıp görevlerinin başına koşarak damatsız düğün yapan asker ve polislerimiz, özellikle Güneydoğu illerimizde halkımız ile birlikte darbecilere direnen Suriyeliler, Gaziliğine bir gazilik daha katan Antep, başkentin başkomutana sarsılmaz desteği, Yiğit Sivas Halkı ve 28 Şubat sürecinde daha on beş yaşında DGM´de yargılanan Şehit Yiğido Halil KANTARCI kardeşimiz,  İsyancı FETÖKOPAT “FETÖRİST´lerin gönderdiği emri yok sayarak iradeyi milliyenin safında yer alan Sivas İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş ARSLAN, gerekirse askeri servisleri yakın talimatı veren Isparta Valisi Şehmus GÜNAYDIN, Darbenin bastırılmasını Beyrut´ta tatlı dağıtarak kutlayan Lübnanlılar, darbeye direnen TELEKOM gibi halkın iletişimini sağlayan kurumlar, sadece tankların önüne değil; Türk Lirasının da önüne set olan on milyar dolarını bozduran vatandaşlarımız, Ankara da Audi´sini tankın önüne çekip zaman kazanan vatandaşımız, bildiri yayınlayarak halkı Cumhurbaşkanına destek olmaya çağıran yazar ve düşünürler, Darbeye bayrak açan Fenerbahçe, Sivas spor ve diğer kulüplerimiz.

Bu vatan; 2016 yılının Temmuzunda tankların paletleri altında ezim ezim ezilenlerin sırtında ve II. İstiklal Harbi Başkomutanı Recep Tayyip ERDOĞAN´ın cesaret ve ferasetiyle yeniden yükselmiştir. Mesut KARAKAŞ arkadaşımızın ifadesiyle; çatıya çıkıp alçaktan uçan uçağa levye fırlatanlara gülen(ler), Hz Süleyman´a su taşıyan karıncayı anlamayanlardır.

FETÖ, NATÖ, KEMÖ her kim bu darbeye elvermişse- el koyacaksa bilsin ki; biz gövdemizi koyduk. Darbe sonrası ilk yazılardan biri olan “15 Temmuz "Yurtta Sulh" Darbe Girişimi” başlıklı yazımızda da talep ettiğimiz gibi tek tek darbecilerle uğraşmak yerine, darbe üreten askeri kurumların ıslahına girişilmiş olması da Vaka´i Hayriye bir iş olmuştur.

 Hainliğin daniskasına rağmen; 15 Temmuz 2016 sonrası Türkiye´m çok daha güçlüdür. Yeni ve daha büyük bir tehlike ise; 15 Temmuz sonrası çok daha güçlü olan ülkemi sindiremeyen, Avrupalı ve Amerikalı düşmanlarımızın daha ne kadar alçaklaşabilecekleridir. Darbe gecesi BAŞKOMUTAN ERDOĞAN´ın uçağının radar bilgilerini paylaşmaları, bu şeref yoksunlarının amaçlarının ne olduğunu bilmeyenlere de göstermesi bakımından önemlidir. Şanlı Türk Bayrağını yasaklamaları, Türkler ülkelerine dönsün demeye başlamaları, önce Cumhurbaşkanını öldürmeleri gerekirdi şeklindeki hezeyanları, darbecileri muhatapları olarak görmeleri gibi gerçekler bizleri Kuran´ı Kerim´i anlamaya ve ona sımsıkı bağlanmaya sevk etmelidir. Çünkü Kuran: “Ey inananlar, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin…” (Nisa :144) demektedir...

 

 

 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/