“ÜST AKIL” OYUNLARINA KARŞI “DEVLET AKLI” | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >>“ÜST AKIL” OYUNLARINA KARŞI “DEVLET AKLI” 22.02.2017 12:27

“ÜST AKIL” OYUNLARINA KARŞI “DEVLET AKLI”

“Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet”

Milli Güvenlik Kurulu (Devlet Aklı) olağan üstü haller dışında iki ayda bir toplanır. Bu toplantılarda sadece Türkiye’nin iç güvenlik meseleleri konuşulmaz.

Türkiye’nin jeopolitik konumu itibariyle önemli bir bölgede olduğu, dünyaya hâkim olmak isteyen güçlerin bu bölgeyi tahakküm altına almak için var güçleriyle çalıştığı, o yüzden bu bölgede huzur ve istikrar içinde yaşamanın sanıldığı kadar kolay olmadığı masaya yatırılır.

Bu bölgede yaşamak için askerî, siyasî, ekonomik ve kültürel bakımdan güçlü bir devlete, vatanını seven, birbirine sımsıkıya bağlı “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” ilkesini benimsemiş inançlı bir millete ve tek merkezden yönetilen güçlü, âdil, hoşgörülü Siyasi bir iradeye ve o iradenin idare ettiği idealist kadrolara ihtiyaç olduğu değerlendirmeleri yapılır ve çareler aranır.

Anlaşılan o ki, Vesayet Rejiminin devamlılığını isteyen “Üst Akıl” oyunlarını bozmak için “Devlet Aklı” Parlamenter sistem ile devam etmenin riskli olduğunu gördü ve tek merkezden idare edilen güçlü bir yönetim sistemine ihtiyaç olduğuna karar verdi.

Bu karar doğrultusunda Cumhurbaşkanı öncülüğünde siyasi partiler ile görüşmeler yapıldı. Durumun ciddiyetini kavrayan MHP “önce partim değil, önce vatanım” , “söz konusu vatan ise gerisi teferruattır” diyerek ne pahasına olursa olsun sonuna kadar “Devlet Aklı”nın  yanında olacağını ve  sistem değişikliğine destek vereceğini beyan etti.

Sistem değişikliği kararı Recep Tayyip Erdoğan kararı değildir. Bu karar “Devlet Aklı” kararıdır. Bu kararı Recep Tayyip Erdoğan’a mal etmek isteyenler Vesayet Rejimi’nden yana olan ve bu kararı sulandırmak isteyen kötü niyetli kimselerdir.

Dış güçlerin maşası PKK’nın güdümünde olan HDP’den Türkiye’nin menfaatine olan bir meselede destek beklemek mümkün olmadığı için sistem değişikliği meselesinde de destek beklemek zaten mümkün değildi ama güçlü bir Türkiye için hayatî bir mesele olan sistem değişikliği konusunda CHP’den destek beklenebilirdi.

Çünkü 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türkiye’de yeni bir ruh “Yenikapı Ruhu” diye yepyeni bir olgu oluşmuştu.

Maalesef CHP bu ruhu uzun süre devam ettiremedi. Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve bazı CHP’li yöneticilerin ABD ve AB ülkelerine yaptığı ziyaretler ve Kılıçdaroğlu’nun yabancı misyon şefleri ile yaptığı görüşmeler sonrasında CHP’nin tavrı değişti ve “Yenikapı Ruhu”nu bir kenara bırakarak tekrar gerilim siyaseti izlemeye başladı. Bunun neticesinde de sistem değişikliğine karşı olumsuz bir tavır takınarak HDP, PKK, DHKP-C ve FETÖ ile birlikte “Devlet Aklı” karşısında olmayı “Üst Akıl”ın yanında yer almayı tercih etti.

Bu tutumuyla şer odaklarının ekmeğine yağ süren CHP şimdi terör örgütleriyle birlikte aynı tutum ve aynı söylemle yalan yanlış ifadeler kullanarak propaganda yapmaya ve vesayet sisteminin devamlılığını isteyen “Üst Akıl”ın oyunlarına âlet olmaya devam ediyor.

Ben halkımızın aklıselim ile hareket edeceğine ve bu oyunları bozacağına kalpten inanıyorum. Fakat az da olsa parti bağımlılığı olan bazı kardeşlerimizin parti yöneticileri doğru mu söylemiş yanlış mı söylemiş diye tartmadan, düşünmeden, “partim ne diyorsa doğru diyordur” değerlendirmesi yaparak yanlış hareket edebilecekleri endişesini taşıyorum.

Vatansever kardeşlerimizin sırf parti yönlendirmesiyle hareket edip Vesayet Rejiminin devamlılığını isteyen “Üst Akıl”ın oyunlarına âlet olma ihtimali beni üzüyor.

İşte bizim, samimî ama parti bağımlılığı sebebiyle yanlış karar verme durumuna düşebilecek bu kardeşlerimize ulaşıp onları “Üst Akıl”ın oyunlarına âlet olmaktan kurtarmamız ve “Devlet Aklı”nın yanında olmaya ikna etmemiz gerekmektedir. Şunu bilmeliyiz ki, bu aynı zamanda bizim vatanseverlik görevimizdir.

Vatanını seven, Türkiye’nin güçlenmesini ve İslâm âlemine liderlik yapmasını isteyen her bireyin bu işi ciddîye alması ve bu hususta her türlü çabayı sarf etmesi lazımdır.

Gayret bizden, Yardım Allah’tan…

Selam ve dua ile…

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/