MİLLİ SİYASET, KİRLİ SİYASET | Memurlarınsesi-Memur haberleri-Kamunun haber sitesi.Memur, Öğretmen, KPSS, e-okul, eğitim, sendika, belediye, memur alım ilanları
Ana Sayfa
Ana Sayfa >>MİLLİ SİYASET, KİRLİ SİYASET 05.12.2017 11:17

MİLLİ SİYASET, KİRLİ SİYASET

Kısaca insan topluluklarını yönetme sanatı olarak tarif edilen siyaset sözlükte “bir nesneyi düzgün ve iyi durumda bulunması için özenle gözetip korumak” anlamına gelir. Siyaset, “toplumun işlerini üzerine alma, yürütme, yönetme işi, insan topluluklarını yönetme sanatı” şeklinde tanımlanır. Peygamber Efendimiz “İş, ehlinden başkasına verildiği zaman kıyameti bekle.” sözüyle yönetimde ehliyetin önemini belirtmiştir. “On kişi üzerinde bile olsa, yöneticilik yapmış olan her insan kıyamet gününde (Allah’ın huzuruna) elleri boynuna bağlı olarak gelir. Sonra da ya adaleti sayesinde kurtulur veya haksızlık etmiş olduğu için mahvolur!” hadisi şerifi siyaset ve yönetimin, şerefli olduğu kadar sorumluluk getirdiğini de haber vermektedir.

Siyaseti hakkıyla yaptığınızda övülenler sınıfında, haksızlıkla yaptığınızda ise yerilenler ve mahvolanlar sınıfındasınız.

Siyaseti Hak’tan güç alarak yapıyorsanız adil, şerden beslenerek yapıyorsanız zalimsiniz.

Siyaseti milletten güç alarak ve millet menfaatini koruyarak yapıyorsanız yaptığınız siyaset milli, ama sırtınızı baronlara yaslayıp millete rağmen siyaset yapıyorsanız yaptığınız siyaset kirlidir.

Milli sınırlarımızı koruyarak milli gücümüze dayanarak ülke bütünlüğünü koruyor, memleketin ve milletin saadet ve imarına çalışıyorsanız yaptığınız siyaset millidir ama ülke bütünlüğümüze kast etmiş vatan hainleriyle işbirliği içindeyseniz yaptığınız siyaset kirlidir.

Milletin işlerini yine milletin arzu ettiği yönde ve onların genel duygularına tercüman olarak çözüyor, ihtiyaçlarını başkalarına avuç açmadan karşılayabiliyorsanız yaptığınız siyaset millidir ama millete rağmen siyaset yapıyor, milleti aptal yerine koyuyor ve millete fildişi kulelerden bakıyorsanız yaptığınız siyaset kirlidir.

Makam ve mevkiinizi millete hizmet için bir vesile biliyor, milleti baş tacı yapıyor ve o anlayışla siyasetinizi kurguluyorsanız yaptığınız siyaset millidir ama her fırsatta iktidara saldıran, hakaret eden, her yaptığını yanlış ilan eden, argo sözlerle yapılanları küçümseyen, uzlaşmaya yanaşmayan, kavgacı, küfürbaz bir muhalefet anlayışı sergiliyor, bu tavırları sergilemekle kalmıyor, aynı zamanda halkın değerleriyle uyuşmayan hayat tarzlarını normalmiş gibi gösteriyor ve bu yaptıklarınla da gurur duyuyorsan yaptığın siyaset kirlidir.

Plan ve projelerini gerçekçilik üzerine kurguluyor, verdiğin siyasi sözleri zamanında yerine getiriyor, halkın değerleriyle uyumlu bir siyaset güdüyorsan yaptığın siyaset millidir ama seçim meydanlarında oy devşirmek için adeta binlerce takla atıyor, gerçekleşmesi mümkün olmayan hayali onlarca vaatlerde bulunuyor, akıl almaz sözler veriyor ve ertesi günü de verdiğin sözleri yüzü kızarmadan inkâr ediyorsan ve halkın  değerlerini küçümseyen söylemlerde bulunuyorsan yaptığın siyaset kirlidir.

İktidarınızı milletten aldığınız yetki ile yapıyor ve memleket meselelerini şahsi çıkarlarınızın üstünde tutuyorsanız yaptığınız siyaset millidir ama koltuğunuzu liderinize kurduğunuz kirli kumpaslarla elde ediyor ve millete rağmen hala o koltuğa yapışıyor ve bırakmıyorsanız yaptığınız siyaset kirlidir.

Üzerinde yaşadığımız vatanın her karış toprağını namus bilerek savunuyor, her canı kendi canı bilerek değer veriyor ve her değere kendi değerine verdiğin değer ölçüsünde kıymet veriyorsan yaptığın siyaset millidir ama ülkeni ülke düşmanlarına peşkeş çekmekten imtina etmiyor, menfaatin uğruna namusunu hiçe sayıyor ve hiçbir değeri önemsemiyorsan yaptığın siyaset kirlidir.

Milletten aldığın yetkinin hesabını yine millete veriyorsan, yönetimini millet menfaatleri doğrultusunda kuruyor ve ona göre çalışıyorsan yaptığın siyaset millidir lakin her defasında ülkeni ve milletini yabancılara şikâyet etmekten çekinmiyor, en mahrem bilgilerini yabancı istihbaratlara sızdırıyor, siyasetini hakaret, küfür, yalan ve saldırı üzerine kuruyor, ülkeni her gittiğin yabancı ülkede aşağılamaktan haz duyuyor, kirli ve sömürgeci güçlerle işbirliği içinde oluyorsan yaptığın siyaset kirlidir.

Kendi kendinize yetmeye çalışıyor, kendi uçağınızı, tankınızı, silahınızı başkasına muhtaç olmadan üretmeye çalışıyorsanız yaptığınız siyaset millidir lakin bütün bu çabaları görmüyor ve eline tutuşturulan sahte belgelerle terörün ve teröristlerin maşası halinde kendi insanına saldırıyorsan yaptığın siyaset kirlidir.

Sosyal iletişim araçlarının yaygın olduğu günümüzde tüm millet yaşanan olayları net bir şekilde görüyor. Kimin milli siyaset, kimin kirli siyaset yaptığına açıkça şahit oluyor.

Her geçen gün milli siyasetin güçlendiği ve kirli siyasetin yere battığı alenen seyrediliyor.  

Önemli olan bizim hangi tarafta olduğumuzdur.

 

 

 

http://www.memurlarinsesi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..Memurlarınsesi-Memur haberleri -Kamunun haber sitesi.
haberyazilimi.com - http://www.memurlarinsesi.com/